عباس نیک: بالا بردن پرچم کشورمان هدف دوومیدانی ناشنوایان است all tv logo

عباس نیک: بالا بردن پرچم کشورمان هدف دوومیدانی ناشنوایان است
ورزشیسایر حوزه ها

امید عباس نیک مربی تیم ملی پارادوومیدانی و دبیر انجمن ناشنوایان درباره شرایط دوومیدانی کاران اظهار کرد: با توجه به برگزاری مسابقات دوومیدانی ناشنوایان آسیا در آذرماه سال جاری به زودی لیست افراد منتخب تیم ملی در تمام مواد به فدراسیون ارائه می‌شود که نفرات برتر مسابقات انتخابی که در رقابت‌های قهرمانی کشور در تبریز برگزار شد به تیم ملی راه خواهند یافت. در شرایط کنونی کشور همه باید در جهت گام برداشتن پیرامون فرمایشات رهبر انقلاب که می‌فرمایند: هنگامی که ورزشکاری در میادین جهانی موفق و پیروز می‌شود این امر نشان دهنده سطحی قوی اراده‌ی آن ملت است گام برداریم.

او افزود: صلاحدید فدراسیون و کمیته فنی بر این است که تیمی قدرتمند در این دوره از مسابقات که در کیش برگزار می‌شود اعزام کنند. ما در مسابقات المپیک تابستانی که خودم به عنوان مربی تیم ملی دوومیدانی حاضر بودم توانستیم در کشور روسیه که با حضور ۵ نفر از ورزشکاران دوومیدانی به آن اعزام شدیم نتایج خوبی بگیریم. این مسابقات سطح بالایی داشت و کشور‌هایی مانند آمریکا، فرانسه، کره و روسیه حضور بسیار پررنگی در تمامی رشته‌ها به خصوص دوومیدانی داشتند.

نیک با اشاره به حمایت‌های فدراسیون ناشنوایان و کمیته ملی پارالمپیک از ناشنوایان گفت: تعامل با فدراسیون دوومیدانی و سایر ارگان‌ها نیز قطعا می‌تواند قدمی مثبت و رو به جلو برای ورزشکارانی که با کمترین بضاعت مالی همیشه توانسته اند در میادین بین المللی پرچم کشور را به اهتزاز در آورند محسوب شود. البته گفتن این نکته خالی از لطف نیست که هر یک نفر ورزشکار دوومیدانی می‌تواند در رنکینگ مدال‌ها تا ۳ مدال بگیرد. اما در رشته‌های تیمی با هزینه‌های زیاد صرفا ممکن است به یک مدال دست یابیم. به نظرم می‌رسد فدراسیون ناشنوایان با اهمیت دادن به رشته‌های دوومیدانی سرفصل جدیدی را برای کسب مدال در بازی‌های آسیایی پیش رو رقم زده است. این در حالی است که مهران تیشه گران از مدیران اسبق فدراسیون دوومیدانی هم بوده و جایگاه ویژه‌ای برای دوومیدانی ناشنوایان در صحنه‌های بین المللی متصور است.

او درباره نگاه وزارت ورزش و جوانان به رشنه دوومیدانی ناشنوایان گفت: نگاه ویژه کیومرث هاشمی به فدراسیون ناشنوایان را از نزدیک ملاحظه کردم زیر در خلال مسابقات روسیه او با توجه به جایگزینی سجادی بلافاصله با کاروان اعزامی ایران تماس گرفت تا از کم و کیف مسابقات جویا شود که خود این امر باعث تقویت روحیه و دلگرمی ورزشکاران و کادر فنی شد تا با انگیزه بهتری ورزشکاران به کار خود ادامه بدهند.

باشگاه خبرنگاران جوانورزشیسایر حوزه ها#‌اخبار منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

فرمانده قرارگاه نوح در دوران دفاع مقدس گفت: دشمن رادار دارد و می‌تواند در هوا و دریا هرچی هست را ببیند، ما یک قایقی استفاده می‌کنیم که با رادار دیدنش هم مشکل است و به راحتی نمی‌تواند آن را ببیند، بنابر این ما یک کاری کردیم که آنها تمام توانایی‌هایشان به صفر رسید.

یک ربع پیش

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان از انجام غربالگری دیابت و قندخون از گروه سنی ۱۸ سال به بالا در استان خبر داد.

14 دقیقه پیش

رئیس گروه تحقیق و پژوهش اداره‌ کل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: دانش‌آموز شاهرودی و معلمان مهدی‌شهری در بیست‌وششمین برنامه ملی «معلم‌ پژوهنده» عنوان پژوهشگر برتر و رتبه دوم کشوری را کسب کردند. 

12 دقیقه پیش

رییس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور گفت: در بودجه سال ۱۴۰۲ ردیفی اعتباری برای طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت در نظر گرفته شده که میزان آن ۲۳۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است. البته هنوز تخصیص داده نشده است.

یک ربع پیش

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار بسیجیان تأکید کردند: حادثه تاریخ‌ساز طوفان الاقصی به‌معنای واقعی کلمه توانست جدول سیاستهای آمریکا در این منطقه را برهم بریزد و ان‌شاءالله این طوفان ادامه پیداکند جدول را محو خواهد کرد.

1 دقیقه پیش

رئیس کمیسیون اطلاعات سنا آمریکا تصریح کرد، بسیار مهم است که آتش‌بس در نوار غزه ادامه یابد و رژیم صهیونیستی وجوهات فلسطین را آزاد کند.

یک ربع پیش

رئیس اداره محیط‌زیست فیروزکوه از مشاهده و تصویربرداری از دو قلاده خرس قهوه‌ای توسط شهروند دوستدار محیط‌زیست در منطقه آزاد ارجمند شهرستان فیروزکوه خبر داد.

1 دقیقه پیش

رییس مجلس شورای اسلامی، شهید حمیدرضا الداغی را تجلی شهامت و رشادت دانست.

12 دقیقه پیش

دیدبان حقوق بشر در گزارشی اعلام کرد پاکستان پس از اخراج پناهجویان افغان از این کشور دارایی‌های آنها را ضبط کرده است.

1 دقیقه پیش

بیشتر...