خبر 24 |
1 روز پیش

واکنش رسمی مسکو به حمله اسرائیل به دمشق خبر24

واکنش رسمی مسکو به حمله اسرائیل به دمشق
به گزارشخبر24، اعضای شورای امنیت روسیه با صدور بیانیه‌ای حمله به فرودگاه بین‌المللی دمشق در روز جمعه ۱۰ ژوئن (۲۱ خرداد) را به شدیدترین وجه محکوم و اعلام کردند: حملات هوایی که بنا بر گزارش‌ها توسط اسرائیل انجام شد، به باند و سالن‌های انتظار فرودگاه خسارات جدی وارد کرد و باعث بسته شدن فرودگاه و تعلیق کلیه پروازهای بشردوستانه سازمان ملل شد که پیامدهای انسانی جدی را در پی داشت.

اعضای شورای امنیت روسیه در این بیانیه تأکید کردند: این گونه حملات، ناقض حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه و کشورهای همسایه و باعث ایجاد بی ثباتی و ناامنی در کل منطقه است. حملات نیروی هوایی اسرائیل مانع و تهدیدی برای سوریه است و امنیت ترافیک هوایی غیرنظامی بین‌المللی و محلی را تهدید می‌کند.

شورای امنیت روسیه بار دیگر بر ممنوعیت حملات علیه غیرنظامیان و زیرساخت‌های غیرنظامی تأکید کرد و پاسخگو کردن ناقضان قوانین بین المللی بشردوستانه را حائز اهمیت دانست.

اعضای این شورا در پایان ابراز نگرانی کردند که تشدید خشونت و ارزیابی‌های نادرست می‌تواند منجر به نوسانات و تنش‌های گسترده‌تر در منطقه شود و از همه طرف‌های مربوطه خواستند تا حداکثر خویشتن‌داری را به خرج دهند و از تشدید بیشتر تنش‌ها بپرهیزند.

یکی از اعضای شورای امنیت روسیه نیز در این خصوص تأکید کرد که این گونه اقدامات اسرائیل می‌تواند ارسال کمک‌های بشردوستانه به سوریه را با مشکلات بیشتری مواجه کند و عواقب بد انسانی برای بیش از دو میلیون سوری نیازمند به کمک به همراه داشته باشد.

قابل ذکر است که رژیم صهیونیستی روز ۲۱ خرداد فرودگاه بین المللی دمشق را هدف حملات هوایی گسترده قرار داد که به علت گسترده بودن خسارات وارده به باند فرودگاه و تأسیسات داخلی آن، پروازها از و به این فرودگاه متوقف شد تا اینکه وزارت حمل و نقل سوریه روز چهارشنبه گذشته با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که با مرمت و بازسازی خسارات، فعالیت‌ها در فرودگاه دمشق از دیروز پنج شنبه به وضعیت عادی خود بازگشته است.

منبع: مهر


منبع: خبر 24

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز با اشاره به ترافیک سنگین در آزادراه قزوین - کرج حدفاصل استاندارد تا پل فردیس گفت: ترافیک در آزادراه کرج - تهران محدوده گرمدره سنگین است.

5 ساعت پیش

علی اکبر عیوضی گفت: خواسته‌ی بازنشستگان، خاتمه‌ی ماجرا و احیای مصوبات مزدی شورایعالی کار قبل از پایان تیرماه است؛ یعنی قبل از زمانی که قرار است مستمری‌ها واریز شود.

5 ساعت پیش

شرکت ملی گاز با ۳/۹ هزار میلیارد تومان چهارم، فرهاد صفری با ۲ هزار و ۵۴۳ میلیارد تومان پنجم، گروه آوند کالای نیاکان با ۲/۵ میلیارد تومان ششم و ایران‌خودرو دیزل با ۲/۳ هزار میلیارد تومان هفتم است.

6 ساعت پیش

به دنبال یورش وحشیانه نظامیان رژیم صهیونیستی به کرانه باختری طی بامداد امروز یکشنبه درگیری شدیدی میان آنها و شهروندان فلسطینی درگرفت.

4 ساعت پیش

واکنش سازمان هواپیمایی به بلیت ۹ میلیون تومانی پرواز نجف

5 ساعت پیش

رئیس پلیس فتا پایتخت، از شناسایی و دستگیری ۲ نفر کلاهبردار خبر داد که با روش اسکیمر بیش از پنج میلیارد ریال از شهروندان کلاهبرداری کرده بودند.

4 ساعت پیش

مصرف شیشه چه بلایی سر بدن می آورد خبر24

6 ساعت پیش

سخنرانی رئیس جمهور در نشست کشورهای بریکس و محتوای بیانیه پایانی این اجلاس با آنکه نمادی مهم از غیر واقعی بودن ادعاهای مربوط به منزوی بودن ایران بود، نشان داد سیاست خارجی دولت فعال است.

6 ساعت پیش

بیشتر...