خبرگزاری رضوی |
1 ماه پیش

هر روز باید سراغ شمشیر قدس جدید برویم رضوی

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی:
هر روز باید سراغ «شمشیر قدس» جدید برویم
به گزارشخبرگزاری رضوی،زیاد نخاله دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین در گفتگو با روزنامه الاخبار عنوان کرد: پس از گذشت یکسال از نبرد شمشیر قدس، درگیری میان فلسطین و صهیونیسم همچنان پابرجاست. رژیم صهیونیستی با ساخت چهار هزار واحد مسکونی جدید موافقت کرده است و تروریسم نظامیان و شهرک نشینان صهیونیست علیه ملت فلسطین برای آواره کردن آنها از خانه‌هایشان و یا کشتار آنها تشدید شده است.
وی افزود: این در حالی است که فلسطینیان با ابتکارات فردی و جمعی و با روش‌های مختلف مبارزه مردمی و مسلحانه، با این اقدامات صهیونیست‌ها مقابله می‌کنند.
این رهبر فلسطینی اظهار داشت: بدون تردید نبرد شمشیر قدس دستاوردهای بزرگ و مهمی داشت و راه را برای امکان پیروزی مردم فلسطین بر پروژه صهیونیستی در منطقه فراهم کرد، ولی به نظر من پیروزی کاملی نیست. این نبرد چشم انداز و ذهنیت ما را در مورد امکان تحقق پیروزی کامل و واقعی گشود و نشان داد که می‌توان با امکانات اندک به پیروزی رسید.
دبیر کل جهاد اسلامی فلسطین در مورد مسئولیت گروه‌های مقاومت گفت: وظیفه ما تقویت روحیه مبارزه و آمادگی برای آن و خالی نکردن میدان نبرد است. مقاومت باید در حالت نبرد دائمی با دشمن صهیونیستی باشد و نوار غزه باید در حساب و کتاب طرف صهیونیستی همیشه تهدید تلقی شود.
وی در مورد همبستگی کشورهای اسلامی و سایر کشورهای جهان در جریان نبرد شمشیر قدس با مسئله فلسطین گفت: ما شاهد همبستگی گسترده جهانی با مقاومت در جریان نبرد بودیم و اگر نبرد ادامه داشت، حمایت‌ها بیشتر می‌شد، من می‌خواهم شهروند عربی را به این باور برسانم که ما در حالت نبرد دائمی با دشمن هستیم، ما ملتی تحت اشغال و ظلم هستیم و هر ملت تحت اشغالی باید مقاومت و نبرد کند. من از عرب‌ها می‌خواهم که نگویند مقاومت پیروز شد و ما راحت شدیم. ما به عنوان گروه‌های مقاومت افق‌های جدیدی را گشودیم و نیازمند ادامه این حمایت‌ها هستیم.
نخاله با تاکید بر اینکه ما مخالف برگزاری انتخابات در شرایط فعلی و در سایه اشغالگری هستیم، گفت: اگر مبارزه کنیم به پیروزی می رسیم، اما اگر همزیستی را بپذیریم، طرف صهیونیستی راحت است و مشکلی ندارد و حتی آماده ارائه تسهیلادت اقتصادی و امنیتی است. نبرد، میدان باز است، می‌تواند با چوب، سنگ و یا موشک و سلاح باشد، مهم این است که نبرد ادامه داشته باشد. نباید طرف صهیونیستی احساس کند که می‌تواند از طریق تفاهم طرف فلسطینی را ساکت کند. درست این است که نگذاریم دشمن احساس ثبات کند و باید او را مجبور کنیم همیشه برای مشکلاتش دنبال راه حل بگردد و تجربه در جنوب لبنان گواه این موضوع این است، این بدان معناست که ما هر روز باید سراغ «شمشیر قدس» جدید برویم.
 


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

​فرماندار خلخال از اهالی روستای اندبیل خواست تا زمان شناسایی این گرگ و یا حیوان شبیه گرگ توسط مامورین حفاظت محیط زیست خلخال مراقبت بیشتری از خود و خانواده خود داشته باشند.

4 ساعت پیش

بعضی از داروها وقتی همراه با غذا مصرف می شوند تاثیر بیشتری دارند به طوری که خون هم بهتر آنها را جذب می کند.در اینجا لیستی از داروهایی که نباید با شکم خالی آنها را مصرف کنید وجود دارند.

4 ساعت پیش

مصرف روزانه خربزه در روزهای گرم تابستانی می‌تواند به رفع تشنگی و تامین بخشی از آب مورد نیاز بدن کمک کند.

4 ساعت پیش

وضعیت اصلاح مصوبه افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی همچنان نامعلوم است، با وجود اعلام نظر منفی کمیسیون تطبیق مقررات مجلس، هنوز خبری از احتمال اصلاح این مصوبه در هیات دولت نیست.

5 ساعت پیش

بیمارستان آموزشی زنان و کودکان حضرت فاطمه زهرا(س) از مراکز پزشکی وابسته به اداره بهداشت منطقه الرصافه در بغداد امروز(دوشنبه) مورد نادری از تولد نوزادی با شش انگشت در هر دو دست و پا را به ثبت رسانید.

4 ساعت پیش

هافبک ملی‌پوش تیم فوتبال استقلال با انتشار عکسی خبر از تمدید قراردادش با آبی‌ها داد.

4 ساعت پیش

از بیماری هایی که باعث می شود بدن اشکی تولید کند که در واقع بخش اعظم آن خون است (بیماری Haemolacria) تا نوزادی که با کمتر از ۲ درصد مغز یک نوزاد سالم به دنیا می آید. عجایب زیست شناسی همیشه جامعه پزشکی را حیرت زده کرده اما در اینجا می خواهیم از موردی صحبت کنیم که باورش برایتان آسان نیست.

4 ساعت پیش

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با اشاره به جزئیات جلسه امروز این کمیسیون از ارائه گزارش سازمان انرژی اتمی در مورد اقدامات این سازمان در اجرای مواد و تکالیف قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها خبر داد.

4 ساعت پیش

فارس نوشت:سردار تنگسیری گفت : همه قایق ها و موشک انداز سپاه تولید داخل هستند

5 ساعت پیش

بیشتر...