خبرگزاری میزان |
۲ هفته پیش

فراخوان نشریه تخصصی پژوهش های حقوق ثبت برای دریافت مقالات resize

خبرگزاری میزان - دو فصلنامه پژوهش‌های حقوق ثبت به عنوان نخستین نشریه تخصصی در حوزه ثبت با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به صاحب امتیازی پژوهشگاه قوه قضاییه، سردبیری ابراهیم تقی‌زاده و مدیرمسئولی حامد نیکونهاد منتشر می‌شود.

مطالعات نظری و بنیادین، مطالعات تطبیقی، چالش‌ها و مسائل کاربردی در حوزه حقوق ثبت از قبیل حقوق اموال و مالکیت، حقوق ثبت اسناد و املاک، ثبت اختراع، طرح صنعتی و علامت تجاری، ثبت آثار ملی و فرهنگی، ثبت اموال عمومی و دولتی، ثبت مراتع و جنگل‌ها، ثبت معادن، ثبت احوال شخصیه، ثبت شرکت‌ها و مؤسسات، ثبت داده‌ها، حقوق شهرسازی و ساختمان و اسناد الکترونیک از جمله محور‌های اصلی در دریافت و پذیرش مقالات است.

در حوزه مطالعات فقهیِ حوزه حقوق ثبت نیز علاقمندان می‌توانند مقالات خود را با موضوعاتی همچون نقش و جایگاه ثبت اسناد در تحقق مفهوم «حفظ نظام»، اعتبار و اصالت اسناد، رابطه و نسبت اسناد با سایر ادله اثبات دعوا ارسال کنند.

مطالعات میان رشته‌ای در حوزه حقوق ثبت از قبیل آثار سیاسی، اجتماعی و اقتصادی ثبت اسناد و املاک، ضمانت اجرای کیفری در حوزه ثبت و جرایم ثبتی، حاکمیت و نظام حقوقی ثبت و کاداستر در نظام اطلاعاتی ثبت از دیگر محور‌های اصلی مقالات به شمار می‌رود.

  • بیشتر بخوانید:
  • نسخه چاپی بیست و ششمین شماره فصلنامه رأی منتشر شد

در حوزه مطالعات رویه قضایی حقوق ثبت نیز اساتید و پژوهشگران می‌توانند مقالات خود را با موضوعاتی همچون تحلیل و نقد آراء شورای عالی ثبت، تحلیل و نقد آراء مراجع قضایی و شبه قضایی، جایگاه سند رسمی در نظام حقوقی و چگونگی اجرای مفاد اسناد رسمی ارسال کنند.

اساتید، قضات، وکلای دادگستری، سردفتران و پژوهشگران می‌توانند چکیده علمی- پژوهشی مقالات خود را جهت پذیرش و چاپ در شماره دوم تا ۱۵ آبان ۱۴۰۰ به سامانه نشریه به نشانی www.sabtjournal.ir ارسال کنند. علاقمندان برای ارسال اصل مقالات نیز تا ۳۰ آذر ۱۴۰۰ مهلت دارند.

انتهای پیام/#‌حقوق_قضا#‌اخبارحقوقی منبع: خبرگزاری میزان

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رئیس جمهور آلمان امروز (سه‌شنبه) در کاخ ریاست جمهوری رسماً حکم برکناری مرکل و اعضای کابینه او را تقدیم آنها کرد.

6 دقیقه پیش

با حکم علیرضا زاکانی؛ مریم اردبیلی مشاور امور بانوان شهرداری تهران شد.

7 دقیقه پیش

وزارت امور خارجه آمریکا : مقامات تایوانی و آمریکایی در نشستی مجازی، گفت‌وگویی با تمرکز بر حمایت از توانایی تایوان برای مشارکت معنادار در سازمان ملل برگزار کردند.

12 دقیقه پیش

سازمان پدافند غیرعامل کشور در خصوص حمله سایبری به سامانه هوشمند توضیع سوخت در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: اختلال در خدمت‌رسانی به مردم و خدشه به اعتبار سایبری کشور را پیگیری قانونی می‌کنیم.

1 ساعت پیش

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: یکی از بستر‌های اساسی برای حفظ منابع، مرکز مانیتورینگ بوده که ایجاد شده است در نقاطی از کشور که نقاط بحرانی در خصوص تخریب پوشش گیاهی از مقوله قاچاق و تصرفات بوده با نصب دوربین‌ها رصد مستقیم را انجام می‌دهیم.

2 ساعت پیش

وزیر نفت از فعال شدن بیش از ۳ هزار جایگاه سوخت در سراسر کشور خبر داد و گفت: قول می‌دهم ظرف یک تا دو روز آینده سامانه هوشمند سوخت فعال شود تا مردم عزیز بتوانند از سهمیه خود استفاده کنند.

3 ساعت پیش

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: دولت گذشته سهل‌انگاری جدی در حوزه امنیت سایبری داشته و ضمن عدم هماهنگی‌های اجرایی درزمینه‌های مختلف نکاتی که در این زمینه تذکر داده می‌شود را اجرا نکردند.

3 ساعت پیش

رئیس ستاد برگزاری ۱۳ آبان استان تهران گفت: با هماهنگی ستاد ملی مبارزه با کرونا تجمع ١٣ آبان در تهران و شهرستان‌های استان برگزار خواهد شد.

3 ساعت پیش

دبیر شورای نگهبان گفت: مقام معظم رهبری آگاه، به روز و مسلط به اوضاع هستند که دعا برای سلامتی و طول عمر با عزت ایشان برای ما فرض است.

3 ساعت پیش

یک کارشناس بازار سرمایه درباره آینده بورس گفت: هفته دوم آبان ماه تعداد مثبت‌های بازار کم خواهد بود و کلیت بازار توانی برای رشد ندارد.

5 ساعت پیش

زمان قرعه کشی سایپا آبان ۱۴۰۰ اعلام شد و قرار است امروز 5 آبان با حضور نهادهای نظارتی برگزار شود.

5 ساعت پیش

لوازم خانگی ایرانی گران شد. نایب رئیس اتحادیه لوازم خانگی با تائید این خبر گفت: لوازم خانگی ایرانی به دلیل افزایش قیمت مواد اولیه و نرخ دستمزد گران شد.

5 ساعت پیش

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حمله سایبری جایگاه‌های سوخت قابل پیش‌بینی بود، گفت: اطلاع داریم که حتی سیگنال، تذکرات و اخطارهایی در زمینه حمله سایبری پیش‌تر داده شده بود، اما این مسائل کمتر موردتوجه قرار گرفت.

5 ساعت پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

5 ساعت پیش

بیشتر...