خبرگزاری ایسنا |
۱ هفته پیش

رسیدگی بهداشتی ۲۰ درصد از مدارس خراسان شمالی در هر هفته ایسنا

بررسی بهداشتی ۲۰ درصد از مدارس خراسان شمالی در هر هفته

ایسنا/خراسان شمالیمدیر گروه سلامت جمعیت، خانواده و مدارس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: هر هفته ۲۰ درصد از مدارس استان از لحاظ بهداشتی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

دکتر مریم پورآدینه در گفت و گو با ایسنا با اشاره به این که تمام همکاران در شبکه‌های بهداشت موظف به بازدید هفته‌ای ۲۰ درصد از مدارس هستند تا تمام مدارس در چند هفته مجدداً ارزیابی شوند، اظهار کرد: مدارس مشکل دار با ارائه مهلت دو یا سه روزه برای رفع مشکل، دوباره بازدید می‌شوند تا حد نصاب امتیاز چک لیست‌ها را کسب کنند.

وی ادامه داد: پس از اتمام ارزیابی تمام مدارس و بعد از وقفه‌ای یک هفته‌ای دوباره این فرآیند تکرار می‌شود و مدارس مرتب بازدید می‌شود.

وی اعلام کرد: رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی مطابق با چک لیست‌ها مانند تعداد حضور دانش آموزان در کلاس‌های درسی، استفاده از ماسک، در دسترس بودن مواد شوینده و ضد عفونی کننده، نحوه سرویس دهی دانش آموزان، بررسی میزان واکسیناسیون دانش آموزان و کادر مدرسه و بررسی برگزاری کمیته سلامت مدرسه در این ارزیابی‌ها در نظر گرفته می‌شود.

پورآدینه با بیان این که تهویه فیزیکی به ویژه در فصل سرما نیز به کادر مدرسه آموزش داده می‌شود، ادامه داد: بوفه مدارس بازگشایی نمی‌شود و به خانواده‌ها توصیه شده تا صبحانه در خانه مصرف تا از برداشتن ماسک جلوگیری شود.

مدیر گروه سلامت جمعیت، خانواده و مدارس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی ابراز کرد: براساس توافق با آموزش پرورش، رانندگان سرویس‌های مدارس باید کاملاً واکسینه شده باشند و رانندگانی که واکسینه نشده باشند، لغو قرار داد می‌شوند.

بازرسی و نظارت هزار و ۲۰ مدرسه

پورآدینه اعلام کرد: قبل از شروع بازگشایی مدارس در استان، پایش و نظارت مدارس توسط معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی آغاز شد و تقریبا یک هزار و ۲۰ مدرسه در هفته‌های گذشته مورد بازرسی و ارزیابی قرار گرفت.

وی با بیان این که نتایج ارزیابی‌ها به دانشگاه علوم پزشکی و آموزش و پرورش استان اعلام شده است، افزود: مدارسی که حداقل امتیاز را کسب نکردند مجدداً ارزیابی شدند تا بتوانند مدارس را بازگشایی کنند.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وی معتقد است که گرچه «قتل زنان» کمترین میزان خشونت را در کل به خود اختصاص داده است اما در واقع آخرین مرحله خشونت علیه زنان محسوب می شود.

5 روز پیش

در پی اعلام شیوع سویه جدید ویروس کرونا، بورس‌های اروپایی با سقوط شدید مواجه شدند.

5 روز پیش

هوشنگ شجری، کارشناس مسائل اقتصادی کاهش نرخ تورم را یکی از اولویت‌های دولت و از مطالبات اصلی مردم دانست و با تاکید بر ضرورت اصلاحات ساختاری در اقتصاد کشور، برنامه‌ریزی برای کاهش هزینه‌های تولید و عدم قیمت گذاری دستوری را دو مولفه اصلی کاهش نرخ تورم عنوان کرد.

5 روز پیش

وزیر اقتصاد در حالی از حل و فصل اتصال سامانه گمرک و سامانه جامع تجارت پس از هشت سال و در آینده نزدیک خبر داده که طبق گزارش تحقیق و تفحص مجلس، ۹۵ درصد قاچاق از مبادی رسمی انجام می‌شود!

5 روز پیش

پس از چندین بار خلف وعده دولت قبل در راه‌اندازی کامل سامانه جامع تجارت، اکنون دولت سیزدهم یک گام بزرگ در این زمینه برداشته و زمینه اتصال گمرک را به سامانه مذکور فراهم کرده است.

5 روز پیش

وزیر راه‌وشهرسازی از مذاکره با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تثبیت قیمت سیمان و فولاد تا پایان اجرای نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: به‌دنبال وارد کردن مواد، مصالح، کارگر و مهندس به کشور نیستیم، اما قصد داریم توسعه فناوری در صنعت ساختمان ایران را ارتقاء بدهیم.

5 روز پیش

جلسه هم‌اندیشی اعضای کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان ایران با وزیر راه و شهرسازی در این وزارتخانه برگزار شد.

5 روز پیش

هرچند تاکنون وعده‌های قبلی سایپا برای عرضه خودرو نیم‌شاسی اطلس محقق نشده است، اما آخرین گمانه‌زنی‌ها حاکی از رونمایی این خودرو در بهمن ماه امسال است. احتمالا پس از آن فروش این خودرو آغاز خواهد شد.

5 روز پیش

پیش از شروع مذاکرات وین در تاریخ ۲۹ نوامبر، به نظر می‌رسد ایران و ایالات متحده همچنان در دو موضع متناقض قرار دارند. ایران با قاطعیت می‌گوید تنها با هدف رفع تحریم‌های غیر قانونی به مذاکرات باز می‌گردد و قصد دارد به ضمانت‌های قانونی دست یابد که براساس آن، هیچ دولتی در آمریکا نتواند از توافق هسته‌ای خارج شود.

5 روز پیش

وزیر راه و شهرسازی ضمن موافقت با ورود فناوری نوین ساخت مسکن به کشور توسط بخش خصوصی، گفت: برای نهضت ملی مسکن زمین رایگان واگذار می‌کنیم.

5 روز پیش

یک اقتصاددان عرضه بدون نظارت و بی حساب کتاب ارز سهمیه‌ای به عامه مردم، با استفاده از کارت ملی را اقدامی در جهت تباهی منابع ارزی کشور دانست.

5 روز پیش

در روز ششم آذر ماه ارزش هر بیت کوین در بازار جهانی به ۵۴ هزار دلار و ارز هر اتریوم به ۴۱۵۰ دلار رسید.

5 روز پیش

محققان در ابتدا توانستند مدل‌های سلولی آزمایشگاهی را در شرایط آزمایشگاهی تولید کنند که عفونت را در گوش داخلی نشان می‌دهد تا مکانیسمی را ایجاد کنند که توسط آن کووید-۱۹ برای گوش و مجرای شنوایی مسری و مضر است.

5 روز پیش

سیاستمداران گمان کردند «عدالت» یعنی مصرف رایگان یا ارزان دولتی. این راهبرد غلط که منجر به عرضه مجانی یا بسیار ارزان آب شده، در کنار سیاست‌هایی که مصرف بالای انرژی را به دنبال دارد، «ابرچالش آب و محیط زیست» را به وجود آورد.

5 روز پیش

در حال حاضر در ۲۲۴ پایگاه اورژانس ۱۷۸۰ نیرو فعالیت می کنند؛ یعنی هر پایگاه حدودا دو نفر تکنسین اورژانس کم دارد که با این شرایط در حال حاضر حدود ۵۰۰ نیرو کم داریم و فقط سعی می کنیم که پایگاه ها را سرپا نگه داریم.

5 روز پیش

بیشتر...