خبرگزاری تسنیم |
1 ماه پیش

وظایف شورای نگهبان از زبان نماینده ولی فقیه در کاشان فیلم تسنیم


وظایف شورای نگهبان از زبان نماینده ولی فقیه در کاشان + فیلم

نماینده ولی‌فقیه در کاشان وظایف شورای نگهبان را تشریح کرد.

- اخبار استانها -

حجت‌الاسلام و المسلمین سیدسعید حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشان، با بیان اینکه ما معتقدیم ولایت فقه استمرار ولایت فقیه است، اظهار داشت: در روایات آماده است که در حوادث واقعه به رباط احادیث مراجعه کنید و در حدیث امام صادق(ع) آمده است که هر کس حرف ولی فقیه را رد کند انگار حرف امام صادق(ع) را رد کرده است.

وی با بیان اینکه کار خبرگان رهبری کشف است، افزود: بزرگان ما به این صورت ولی فقیه را احترام می‌کنند و از این رو خبرگان رهبری ملاک‌های ائمه معصوم یعنی فقیه باشد، عالم باشد، دین‌شناس باشد، مدیر و مدبر باشد، شجاع باشد و ذره‌ای در برابر آمریکا و اسرائیل نترسد بررسی می‌کند در میان فقها که این ویژگی‌ها در کدام یک وجود دارد.

نماینده ولی فقیه در کاشان ابراز داشت: آن آرامشی که بعد از انتخاب رهبر معظم انقلاب در 14 خرداد فراموش نکنیم؛ بعد از انتخاب رهبر معظم انقلاب به جماران رفته و حاج آقا مصطفی در دیدار با رهبری فرمودند که انتخاب شما بزرگترین آرامش برای من و خانواده ما بود و رهبر معظم انقلاب نیز فرمودند کار مجلس خبرگان ایجاد آرامش در جامع است.

وی با بیان اینکه انشاالله رهبر معظم انقلاب اسلامی پرچم اسلام را به دست حجت‌بن‌الحسن(عج) برساند، گفت: از لحاظ مبانی عقلی وجود مجلس خبرگان رهبری ضروری است در حالی که وظیفه مجلس خبرگان رهبری پنج مورد بوده که یکی از آن انتخاب رهبری است و یکی دیگر از وظایف بررسی شرایط رهبری در شخص رهبر به صورت مستمر است.

حسینی با بیان اینکه انشاالله انتخاباتی باشکوه در 11 اسفند برگزار می‌شود، تصریح کرد: با حضور حداکثری در انتخابات انشاالله دل امام زمان(عج) را شاد کنیم و مردم با حضور پرشور خود توطئه دشمنان را خنثی کنند.

.

انتهای پیام/801/#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

اردن امروز دوشنبه از نخست وزیر اسرائیل خواست تا از کشاندن منطقه خاورمیانه به تنش بیشتر با ایران خودداری کند.

نیم ساعت پیش

رئیس پلیس راهور استان همدان محدودیت‌های ترافیکی مراسم روز ارتش در همدان را اعلام کرد.

یک ربع پیش

دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور طی حکمی معصومه حسنی خونسار را به عنوان مدیرکل کتابخانه‌های عمومی و رئیس دبیرخانه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان کردستان منصوب کرد.

12 دقیقه پیش

استاندار سیستان وبلوچستان گفت: دستگاه‌های اجرایی و خدمات‌رسان، زیرساخت‌های مربوط به طرح نهضت ملی مسکن را به‌ موقع تامین کنند.

یک ربع پیش

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی از رتبه اول این استان در معرفی خط اعتباری مکانیزاسیون کشاورزی دام و طیور در کشور خبر داد.

13 دقیقه پیش

رییس پلیس راهور شهرستان اهواز محدودیت‌های ترافیکی روز ۲۹ فروردین را اعلام کرد.

یک ربع پیش

وزیر میراث‌فرهنگی و گردشگری گفت: با لغو روادید ایران با ده‌ها کشور دنیا، در حال حاضر امکان سفر بدون روادید نیمی از مردم دنیا به ایران وجود دارد.

نیم ساعت پیش

مشکل کمبود پزشک متخصص در بیمارستان شهدای آبیک بیماران دیالیزی را سرگردان کرده است.

11 دقیقه پیش

مهاجم ایرانی رم با بهبود مصدومیتش از فردا در تمرینات این تیم شرکت خواهد کرد.

یک ربع پیش

بیشتر...