عصر ایران |
۱ هفته پیش

افزایش نرخ برنج تصاعدی شده است قیمت کشت دوم در فروشگاه ها به ۱۲۰ هزار تومان رسید

برنج کشت اول در بنکداری کیلویی 90 هزار تومان، شیرودی کیلویی 53 هزار تومان، فجر کیلویی 65 هزار تومان و ندا کیلویی 50 هزار تومان شده است.

رئیس اتحادیه برنج فروشان بابل گفت: در حال حاضر بازار از کنترل دولت خارج شده است و فروش برنج با نرخ مصوب بفروش نمی‌رسد. وقتی دولت افزایش نرخ 4 قلم کالای اساسی را اعلام می‌کند به نوعی مجوز افزایش نرخ‌ در سایر اقلام را می‌دهد چرا که قیمت‌ها از یکدیگر تاثیر می‌پذیرند.

حسن تقی‌زاده در گفت‌وگو با ایلنا، با اشاره به افزایش 5 درصدی نرخ برنج ایرانی با آغاز هفته جاری، گفت: عرضه برنج در هفته جدید نسبت به هفته گذشته بسیار کاهش پیدا کرده، این در حالیست که تقاضا برای خرید برنج روند صعودی به خود گرفته است.

وی با بیان اینکه نرخ برنج داخلی متاثر از تورم موجود تصاعدی شده است، افزود: قیمت برنج کشت دوم در بنکداری به کیلویی بالای 100 هزار تومان رسیده و فروش آن در فروشگاه‌ها به کیلویی 120 هزار تومان رسیده است.

این فعال اقتصادی با اشاره به نرخ انواع برنج در بنکداری، گفت: برنج کشت اول در بنکداری کیلویی 90 هزار تومان، شیرودی کیلویی 53 هزار تومان، فجر کیلویی 65 هزار تومان و ندا کیلویی 50 هزار تومان شده است.

تقی‌زاده تاکید کرد: در حال حاضر بازار از کنترل دولت خارج شده است و فروش برنج با نرخ مصوب بفروش نمی‌رسد. وقتی دولت افزایش نرخ 4 قلم کالای اساسی را اعلام می‌کند به نوعی مجوز افزایش نرخ‌ در سایر اقلام را می‌دهد چرا که قیمت‌ها از یکدیگر تاثیر می‌پذیرند.

رئیس اتحادیه برنج فروشان بابل با بیان اینکه نرخ برنج خارجی نیز افزایشی شد، گفت: عرضه برنج خارجی نیز محدود شده است و قیمت سوپر کرنل پاکستانی از کیلویی 29 هزار تومان به کیلویی 34 هزار تومان ارتقا یافته است.

وی با تایید افزایش مجدد قیمت برنج داخلی در روزهای آینده، گفت: بازار به سمتی رفته است که نمی‌توان قیمت‌ها را مهار کرد و این احتمال وجود دارد که قیمت‌ها همچنان بالا بروند. در حال حاضر بازار به سمتی رفته است که می‌توان برنج ایرانی فجر را با نرخ مصوب کیلویی 65 هزار تومان عرضه کرد.

این فعال اقتصادی در پایان بیان کرد: امیدواریم در سال جدید میزان تولید برنج نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کند تا بتوان قیمت‌ها را مهار کرد.

کانال عصر ایران در تلگرام
عضویت در اینستاگرام عصر ایران
نظرات کاربران
خبر اتفاقی از ۱۵ سال قبل


#‌اخبار منبع: عصر ایران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

صحبت های رضا درویش مدیرعامل پرسپولیس درباره ادعای سهرابی مدیرعامل تراکتور مبنی بر محیا بودن شرایط برای ادامه دیدار دو تیم در ورزشگاه یادگار امام تبریز پس از اتفاقات جنجالی و عدم همکاری سرخپوشان را ببینید.

2 ساعت پیش

صحبت های رضا درویش مدیرعامل پرسپولیس درباره آخرین وضعیت جذب علیرضا بیرانوند و مرتضی پورعلی گنجی و همچنین تمدید قرارداد با بازیکنان فعلی سرخپوشان را ببینید.

1 ساعت پیش

نظر کارشناسان داوری درباره صحنه های حساس دیدار سپاهان اصفهان و شهرخودرو مشهد مقدس را ببینید.

1 ساعت پیش

فرایند بررسی اعتراض‌ها جاماندگان دریافت یارانه 300 و 400 هزار تومانی از هفته آینده آغاز می شود.

3 ساعت پیش

باشگاه تراکتور تبریز با انتشار این تصاویر اعضای تیم پرسپولیس را عامل تحریک کننده هواداران برای شروع درگیری ها عنوان کرد.

3 ساعت پیش

صحبت های سهیل مهدی درباره مشکلات ملی پوش برای پیوستن به اردوی تیم ملی و تخلف تراکتوری ها در بلیت فروشی دیدار با پرسپولیس را ببینید.

2 ساعت پیش

خودروهای آتش نشانی تهران در مسیر حرکت به سمت آبادان برای سوختگیری در پمپ بنزین جاده ساوه توقف کردند.

3 ساعت پیش

صحبت های رضا درویش مدیرعامل پرسپولیس درباره سرمربی فصل آینده سرخپوشان را ببینید.

1 ساعت پیش

چین در واکنش به اظهارات جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در مورد تایوان، گفت که ایالات متحده با آتش بازی می کند.

3 ساعت پیش

بیشتر...