دانمارک رئیس ستاد ارتش خود را به دلیل ناکامی در دریای سرخ برکنار کرد all tv logo

دانمارک رئیس ستاد ارتش خود را به دلیل ناکامی در دریای سرخ برکنار کرد
بین‌المللاروپا و آمریکا

دانمارک پس از آن که ارتش این کشور نقصی در سیستم موشکی را در جریان حمله پهپاد یمن به دریای سرخ گزارش نکرد فلمینگ لینتور، رئیس ستاد ارتش خود را برکنار کرد.

براساس گزارش المیادین، این اخراج پس از افشای شرم آور نقص در پدافند هوایی در یک ناوچه دانمارکی (نوعی کشتی برای محافظت از سایر کشتی‌ها اعم از غیرنظامی یا نظامی) که در دریای سرخ مستقر بود، صورت گرفت.

وب سایت دانمارکی اولوی متخصص در امور دفاعی گزارش داد که ناو دانمارکی Ever Huitveldt به دلیل نقص جدی در سیستم‌های تسلیحاتی دفاعی و حیاتی این ناو، به صورت اضطراری از دریای سرخ به دانمارک بازگشت.

اواخر چهارشنبه شب، فلمینگ لنتور، رئیس ستاد ارتش دانمارک، پس از عدم اطلاع وزیر دفاع مبنی بر اینکه Ever Hoitfeldt در جریان حمله ماه گذشته پهپاد دچار نقص نیم ساعته در سیستم موشکی و راداری خود شد، از کار برکنار شد.

نقص عملکرد دانمارک در بحبوحه یک سری حوادث در سایر نیرو‌های مسلح ناتو، از جمله شکست موشک هسته‌ای انگلیس در آزمایش برای دومین بار متوالی، سیستم‌های ارتباطی قدیمی آلمان و استفاده از یک خط ناامن برای گفتگو در مورد موضوعات حساس رخ می‌دهد که مورد سوء استفاده سازمان اطلاعات روسیه قرار گرفت.

ترولز لوند پولسن، وزیر دفاع دانمارک نیز در یک کنفرانس مطبوعاتی با بیان اینکه جزئیات این حادثه به او اطلاعی داده نشده است، گفت که «از گزارش ارائه شده توسط کاپیتان بی‌اطلاع هستم و دیگر به رئیس ستاد فلمینگ لنتور اعتماد ندارم». او از ارائه کردن جزئیات خودداری کرد.

باشگاه خبرنگاران جوانبین‌المللاروپا و آمریکا#‌اخبار_بین_الملل منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

نماینده روسیه در سازمان ملل در نشست شورای امنیت با حمایت از پاسخ کوبنده ایران به تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی تاکید کرد نشست اضطراری شورای امنیت درباره پاسخ ایران، رویکرد دوگانه و مزورانه غرب را نشان می‌دهد.

1 ساعت پیش

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در تماس تلفنی با وزیر خارجه هند، وی را از چگونگی دفاع مشروع ایران و تنبیه رژیم اسراییل مطلع کرد.

2 ساعت پیش

دبیر شورای عالی امنیت ملی در گفت‌و‌گوی تلفنی با همتای هندی خود گفت: نباید فرصتی برای سوء استفاده و شانه خالی کردن رژیم صهیونیستی از مسئولیت جنایت هایش فراهم گردد.

1 ساعت پیش

نماینده دائم کشورمان در سازمان ملل متحد گفت: متاسفانه سه کشور آمریکا، انگلیس و فرانسه تصمیم گرفتند چشم خود را روی واقعیت ببندند.

1 ساعت پیش

وزیر خارجه اردن بر تمایل کشورش برای داشتن روابط حسنه با جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

1 ساعت پیش

دبیرکل سازمان ملل در نشست شورای امنیت تاکید کرد: زمان کاهش تنش، توقف اقدامات تنش زا و در پیش گرفتن نهایت خویشتن داری فرا رسیده است.

1 ساعت پیش

این کشتی یک روز پیش از عملیات تنبیه رژیم صهیونیستی در تنگۀ هرمز توقیف شده است./ فارس

2 ساعت پیش

نماینده سوریه در سازمان ملل با مشروع خواندن پاسخ کوبنده ایران به تجاوزگری اخیر رژیم صهیونیستی تاکید کرد که آمریکا باید به حضور غیرقانونی در سوریه و حمایت از گروههای تروریستی پایان دهد.

1 ساعت پیش

نمایندگی ایران در سازمان ملل نوشت رژیم صهیونیستی باید تنبیه می‌شد و این اتفاق به وقوع پیوست.

2 ساعت پیش

بیشتر...