خبرآنلاین |
1 ماه پیش

بیش از هزار نفر در تاسوعا عاشورا به مراکز انتقال خون تهران مراجعه کردند خبرآنلاین

بیش از ۵ هزار نفر در تاسوعا و عاشورا به مراکز انتقال خون تهران مراجعه کردند

باشگاه خبرنگاران نوشت: مدیر کل انتقال خون استان تهران گفت: در تاسوعا و عاشورای حسینی امسال ۱۶۵۴ نفر اهدا کننده مستمر به مراکز انتقال خون تهران مراجعه کرده اند.

محمد رضا مهدی زاده گفت: در تاسوعا و عاشورای حسینی پنج هزار و ۱۱۶ نفر به مراکز انتقال خون استان تهران مراجعه کرده اند که چهار هزار و ۵۴ واحد خون اهدا شده است. میزان مراجعه نسبت به سال گذشته از رشد ۲۰/۲۹ درصدی و میزان اهدای خون از رشد ۱۹/۳۸ درصدی برخوردار بوده است.

به گفته وی در تاسوعا و عاشورای حسینی امسال ۱۶۵۴ نفر اهدا کننده مستمر به مراکز انتقال خون تهران مراجعه کرده اند که نسبت به سال گذشته از رشد ۵۶۹ درصدی برخوردار است.

به گفته مدیر کل انتقال خون استان تهران، در تاسوعا و عاشورای حسینی سال جاری ۲۱۹ نفر از بانوانی تهرانی اقدام به اهدای خون کرده اند که نسبت به سال گذشته از رشد ۶/۸۳ درصدی برخوردار است.

مهدی زاده گفت: در حال حاضر تنها ۴/۵ درصد از بانوان اقدام به اهدای خون کرده اند که از بانوان تقاضا دارم که مانند حضور فعال شان در کارهای فرهنگی در زمینه امر مقدس اهدای خون مشارکت بیشتری داشته باشند. قبل از انجام خونگیری آزمایشات لازم به عمل می آید، در صورتی که اهدای خون به سلامتی آنها ضربه وارد کند از انجام این کار خودداری می شود زیرا حفظ سلامتی افراد در اولویت مراکز انتقال خون قرار دارد.

او گفت: در حال حاضر میزان ذخیره خون و فرآورده های خونی کشور مناسب است و دچار هیچ مشکلی نیستیم اما مسئله مهم این است که نیاز به خون و فرآورده های خونی دائمی و همیشگی است. بسیاری از عمل های جراحی سنگین در تهران انجام می شود. مصدومان حوادث ترافیکی، بیماران تالاسمی و سرطانی نیاز همیشگی به خون و فرآورده های خونی دارند.

۲۳۳۲۳۳#‌اخبار_جامعه #‌اخبار_اجتماعی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ایسنا نوشت: وکیل مدافع خانواده مهسا امینی گفت: والدین مهسا امینی از عاملان دستگیری مهسا از زمان رسیدن او به پلیس امنیت اخلاقی و سپس جریان تحقیقات و صحبت کردن با او، شکایت کردند.

18 ساعت پیش

همشهری آنلاین نوشت: مدت‌هاست که اخبار درگیری، جنگ، بیماری و گرانی سرخط رسانه‌هاست و احساساتی مانند غم، ترس، خشم و اضطراب را در افراد شدت داده است. در این میان، کودکان بیش از آنچه به نظر می‌رسد تحت فشار هستند. با به کارگیری این راهکارها به آرامش فرزندانتان کمک کنید.

20 ساعت پیش

روزیاتو نوشت: به گفته کارشناسان هوانوردی، حفره کوچک روی پنجره هواپیماهای مسافربری تجاری که به «سوراخ خونریزی» معروف است در واقع یک ویژگی ایمنی مهم به شمار می‌رود.

23 ساعت پیش

باشگاه خبرنگاران نوشت: نتایج یک پژوهش داخلی نشان می‌دهد که خطر بروز سکته مغزی در مردانی که فشار خون بالا دارند ۲.۵ برابر بیش از زنان مبتلا به فشار خون بالاست.

1 روز پیش

پدال نوشت: پرستیژ مارین اعلام کرد اولین قایق فوق لوکس لامبورگینی ۶۳ ساخت شرکت تکومار در میامی به آب انداخته شده است.

دیروز

دیجیاتو نوشت: اخترشناسان برای یافتن و مطالعه این سیارک‌ها باید رویکردی نسبتا غیرمعمول را به کار ببرند.

23 ساعت پیش

مهرماه ۱۴۰۱ برای دانشجویان کمی متفاوت‌تر آغاز شد. مهرماهی که قرار بود بعد از ۲ سال از شیوع ویروس کرونا حضوری باشد، حالا در تعدادی از دانشگاه‌ها شاهد برگزاری کلاس‌های درس شده و در برخی دانشگاه‌ها تا اطلاع ثانوی باید منتظر دانشجویان بماند.

دیروز

ایسنا نوشت: مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان با اشاره به ادامه آتش‌سوزی در تالاب هورالعظیم و نبود امکان اندازه‌گیری آلودگی ناشی از این حریق، گفت: عمدتاً این آتش‌سوزی در بخش عراقی تالاب هورالعظیم رخ داده اما با توجه به این‌که پایش‌ها از طریق ماهواره انجام می‌شود، به دلیل اختلال در اینترنت و سختی دسترسی به ماهواره‌ها فعلا نتوانسته‌ایم مساحت دچار حریق را اندازه‌گیری کنیم.

23 ساعت پیش

فرمانده مرزبانی انتظامی کشور با بیان اینکه هر گونه تحرک در آن سوی مرزها را رصد می‌کنیم، گفت: به تازگی یک تیم تروریستی توسط مرزبانان هنگ مرزی خداآفرین در استان آذربایحان شرقی منهدم شد.

21 ساعت پیش

بیشتر...