عصر ایران |
2 ماه پیش

انقلاب جدید در باتری خودروهای برقی

ارائه باتری برای خودروهای برقی با ۳۰۰ درصد چگالی انرژی بالاتر و ۱۵ دقیقه شارژ فوق‌العاده سریع یک شگفت انگیز در بازار خودروهای الکتریکی است.

در چشم‌انداز به سرعت در حال تحول فناوری وسایل نقلیه الکتریکی، یک بازیکن جدید به عنوان یک چالش بزرگ برای تسلط شرکت تسلا در حال ظهور است.

به گزارش ایسنا، کوانتوم اسکیپ(QuantumScape)، یک استارت‌آپ مستقر در سیلیکون ولی، با باتری‌های حالت جامد پیشرفته خود، انقلابی در بازار باتری‌های خودروهای الکتریکی ایجاد کرده است.

باتری‌ها دارای چگالی انرژی سه برابری سلول‌های لیتیوم یونی تسلا، زمان شارژ سریع‌تر و طراحی ایمن‌تر و پایدارتر هستند.

جهش کوانتوم اسکیپ به آینده با استفاده نوآورانه آن از فناوری حالت جامد مشخص شده است که جایگزین الکترولیت مایع در باتری‌ها با مواد سرامیکی جامد می‌شود.

این انتقال، چگالی انرژی را افزایش می‌دهد و امکان برد طولانی‌تر رانندگی را فراهم می‌کند و خطرات آتش‌سوزی مرتبط با باتری‌های لیتیوم یون معمولی را کاهش می‌دهد.

ادعاهای جسورانه این شرکت مبنی بر شارژ مجدد تا ۸۰ درصد ظرفیت در ۱۵ دقیقه می‌تواند چشم انداز خودروهای برقی را متحول کند و یکی از نگرانی‌های مهم مصرف کنندگان خودروهای برقی در مورد زمان شارژرا برطرف کند.

با توجه به اینکه فولکس‌واگن یک سرمایه‌گذار بزرگ است، این استارتاپ در موقعیت مناسبی قرار دارد تا از تخصص خودروسازی گسترده و دسترسی جهانی فولکس‌واگن استفاده کند.

همانطور که جهان به سمت گزینه های حمل ونقل تمیزتر و پایدارتر می‌رود، رویکرد نوآورانه کوانتوم اسکیپ به فناوری باتری خودروهای برقی آن را به عنوان یک بازیگر کلیدی در صنعت قرار می‌دهد.

باتری‌های حالت جامد آن نوید برد طولانی‌تر، شارژ سریع‌تر و بهبود ایمنی را دارند که در تسریع انتقال به تحرک الکتریکی بسیار مهم هستند.

در حالی که تسلا با فناوری پیشرفته و شبکه شارژ گسترده خود همچنان در بازار خودروهای برقی پیشرو است، پیشرفت کوانتوم اسکیپ در فناوری باتری چالش مهمی را به همراه دارد.

طبق گزارش رویترز، بازار باتری خودروهای الکتریکی فقط مربوط به یک شرکت نیست. این یک اکوسیستم مملو از نوآوری با استارت آپ‌های متعدد و شرکت‌های است که بر روی فناوری‌های مختلف پیشرفته کار می‌کنند.

هر یک از این شرکت ها، مانند کوانتوم اسکیپ نوید شکل دادن به آینده تحرک الکتریکی و انرژی‌های تجدید پذیر را دارند. سرمایه گذاری در چنین شرکت هایی فقط یک تصمیم مالی نیست، بلکه یک رای اعتماد به آینده‌ای پایدار و یک روش حمل ونقل پاک‌تر و کارآمدتر است.

کانال عصر ایران در تلگرام
تماشاخانه
یک غذای چینی که مطمئنا به آن لب نمی زنید (ویدئو)

یک غذای چینی که مطمئنا به آن لب نمی زنید (ویدئو)

logo-vid

ببینید صاحبخانه چینی یک اتاق تحویل داد و زباله‌دانی پس گرفت (فیلم)

logo-vidفیلم های دیگر
عضویت در اینستاگرام عصر ایران
۱۵ سال پیش در چنین روزی
این لحظه با حافظ
نظرات کاربران


#‌اخبار منبع: عصر ایران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

پردیس افکاری، بازیگر سینما و تلویزیون عصر امروز، پنجشنبه ۳ اسفند ماه بر اثر بیماری از دنیا رفت.

نیم ساعت پیش

سردار سید محمد کسائیان، فرمانده تیپ لشکر 25 کربلا و فرمانده تیپ 75 ظفر در دوران دفاع مقدس، دعوت حق را لبیک گفت و به همرزمان شهیدش پیوست.

یک ربع پیش

هفته هفدهم رقابت‌های فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور با برتری خارج از خانه تیم فولاد خوزستان پیگیری شد.

یک ربع پیش

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور با اعلام اینکه زنان سرپرست خانوار که در بخش تولید فعالیت دارند مورد حمایت جدی دولت قرار می‌گیرند، گفت: زنانی که در حوزه مشاغل خانگی فعالیت دارند، حمایت از این زنان به‌صورت مجازی و حقیقی برای ارائه آموزش‌های خانگی و خرید محصولات تولیدی باید مورد توجه قرار گیرد.

نیم ساعت پیش

امام جمعه موقت تهران حکومت را به‌منزله کشتی دانست و با تاکید بر نقش مهم زمامدار این کشتی گفت: امام(ره) دین خدا را احیا و مقابله با طاغوت را تبدیل به فرهنگ کردند و مردم را از وابستگی به شیاطین نجات دادند.

یک ربع پیش

انسدادی که جناب سروش و امثال تاج‌زاده اسیرش شده‌اند، محصول عدم اتکا به تجربه‌ی سیاست و نتیجه‌ی قدم گذاشتن در مسیری است که بیشتر جنبه‌ی فانتزی و قدرت‌طلبانه و خروج از چارچوب سیاست داشته است.

یک ربع پیش

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان گفت: در سال‌جاری بالغ بر 4000 پرونده گلخانه خانگی یا کوچک مقیاس در سطح استان مورد بررسی قرار گرفت.

یک ربع پیش

وزیر ورزش و جوانان با حضور در بیمارستان از حسین رضازاده عیادت کرد.

نیم ساعت پیش

تاخیر متعدد پرواز هواپیمایی ایران ایرتور تبریز به مشهد باعث قضای نماز صبح تمامی مسافران شد.

یک ربع پیش

بیشتر...