خبرگزاری ایسنا |
۲ هفته پیش

تاکید روسیه چین بر موضع مشترک در خاورمیانه شبه جزیره کره ایسنا

تاکید روسیه و چین بر موضع مشترک در «خاورمیانه» و «شبه‌جزیره کره»

وزارت امور خارجه روسیه امروز (پنجشنبه) اعلام کرد، مسکو و پکن به شباهت مواضع مربوطه خود در مورد حل و فصل مسائل خاورمیانه و وضعیت پیرامون شبه‌جزیره کره اشاره کرده‌اند، با تأکید بر اینکه هرگونه بحران مطابق با قوانین بین‌المللی باید برطرف شود.

به گزارش ایسنا، این وزارتخانه در بیانیه‌ای پس از رایزنی «سرگئی ورشینین» معاون وزیر امور خارجه روسیه و «میائو دیو» معاون وزیر امور خارجه چین در پکن اعلام کرد: یک سری موضوعات محلی و منطقه‌ای در دستور کار بین‌المللی مورد بررسی قرار گرفته است، از جمله حل و فصل مسائل خاورمیانه و وضعیت پیرامون شبه‌جزیره کره. طرفین به شباهت رویکردهای خود به موضوعات مذکور اشاره کرده و مجددا به موضع اصلی خودشان در مورد غلبه بر موقعیت‌های بحرانی براساس حقوق بین‌الملل تأیید کرده‌اند.

این دو مقام همچنین در مورد موضوعات اصلاح سازمان ملل، از جمله در زمینه آماده‌سازی برای اجلاس آینده که قرار است از ۲۲ تا ۲۳ سپتامبر در نیویورک برگزار شود، بحث کردند. این وزارتخانه اضافه کرد: تصریح شده است که این تحولات باید ضمن حفظ ماهیت بین دولتی و نقش هماهنگی اصلی آن در امور جهانی، به تقویت اقتدار و اثربخشی سازمان ملل کمک کند و براساس بیشترین میزان اتفاق‌نظر میان کشورهای عضو باشد.

به گزارش اسپوتنیک، در سپتامبر سال ۲۰۲۳، دیپلمات‌های برتر و ارشد کشورهای موسوم به جی۴ (G۴) یعنی برزیل، آلمان، هند و ژاپن در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک ملاقات کردند و خواستار اصلاح «جامع» شورای امنیت سازمان ملل و گسترش اعضای آن شدند.

روسیه بارها حمایت خود را از اصلاحات شورای امنیت سازمان ملل، به‌ویژه گسترش عضویت آن از طریق از بین بردن شرط تعداد در کشورهای اکثریت جهانی آسیا، آفریقا و آمریکای لاتین ابراز کرده است.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ساخت ۴ میلیون واحد نهضت ملی مسکن از سوی دولت برنامه‌ریزی شده که از این تعداد ساخت ۲ میلیون و ۵۱۸ هزار واحد شروع شده و ۵۰۰ هزار واحد هم به متقاضیان تحویل داده شده است.

یک ربع پیش

از شش نفر از هنرجویان برتر جشنواره ایده تا بازار در شهرستان رودان تجلیل شد.

یک ربع پیش

جلد روزنامه شوت چهارشنبه ۵ اردیبهشت را می‌بینید.

یک ربع پیش

تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش کرد ارتش در حال آماده شدن برای ورود به رفح است.

یک ربع پیش

جلد روزنامه ایران ورزشی چهارشنبه ۵ اردیبهشت را می‌بینید.

یک ربع پیش

جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه کلاس‌های دانشگاه کلمبیا در نیویورک آمریکا را مجازی کرده است.

یک ربع پیش

طی روزهای اخیر در حالی دور تازه‌ فضاسازی‌ها درباره فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران ازسوی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی‌اتمی آغاز شده که برخی رسانه‌های غربی گمانه‌زنی درباره «احتمال تغییر دکترین هسته‌ای ایران» را در دستورکار خود قرار داده‌اند.

13 دقیقه پیش

لری جانسن گفت: من از عملیات ایران غافلگیر نشدم، بلکه تحت تاثیر آن قرار گرفتم.

13 دقیقه پیش

جلد روزنامه استقلال جوان چهارشنبه ۵ اردیبهشت را می‌بینید.

یک ربع پیش

بیشتر...