اکونا پرس |
2 ماه پیش

هشدار عضو شورا به استفاده از نمک برای یخ زدایی معابر پایتخت گرفتگی جوی های شهر پیش از وقوع بارش، از بین بردن شود

هشدار عضو شورا به استفاده از نمک برای یخ زدایی معابر پایتخت/گرفتگی جوی های شهر پیش از وقوع بارش، رفع شود

رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با ارسال نامه به شهرداری تهران نسبت به استفاده از نمک برای یخ زدایی معابر در فصل بارش هشدار داد.

هشدار عضو شورا به استفاده از نمک برای یخ زدایی معابر پایتخت/گرفتگی جوی های شهر پیش از وقوع بارش، رفع شود
به گزارشاکونا پرس،

مهدیپیرهادیروز سه‌شنبه در جریان یکصد و نود و ششمین جلسهشورای اسلامی شهرتهران؛ در زمان تذکر خود به ارسال نامه بهشهردار تهراناشاره کرد و توضیح داد: بارش های برف نزدیک است و بارندگی در پیش رو خواهیم داشت و به ویژه در فصل زمستان، پاشیدن شن و ماسه و نمک در سال های گذشته امری مرسوم درشهر تهرانبوده است؛ اما همانطور که مستحضرید استفاده از نمک خسارت جبران ناپذیری بهمحیط زیستو گیاهان می رساند.

وی افزود: همچنین موجب آلودگی آبهای سطحی و ورود این آب ها به منابع آبی زیر زمینی و همچنین استفاده برای گونه های گیاهی می شود و آسیب جدی وارد می کنند.

پیرهادی ادامه داد: در این نامه تاکید شده است که باید نسبت به استفاده از موادی کهسازگار با محیط زیستاست، اقدام شود تا خسارت جبران ناپذیر به محیط زیست وارد نشود.

رئیس کمیسسیونسلامتمحیط زیست و خدمات شهریشورای اسلامیشهر تهران، ادامه داد: در دنیا از محلول ها و موادی برای یخ زدایی استفاده می کنند که سازگار با محیط زیست است و درشهرداری تهراننیز باید از چنین مواد استفاده شود کهمشکلاتجدی برای محیط زیست ایجاد نکند.

به گفته وی، نمک به آسفالت معابر و موضوعات عمرانی هم خسارت های جبران ناپذیری وارد می کند و عمر آسفالت را کوتاه می کند و آن را از بین می برد.

وی یادآور شد:شورای شهردر این خصوص مصوبه ای داشته است که استفاده از نمک در فصل بارش بارندگی و برف را ممنوع کرده است.

رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهریشورای اسلامی شهر تهرانبا بیان تذکر دیگری به پیش بینی بارندگی های اخیر در شهر تهران اشاره کرد و افزود: طبق گزارشهواشناسیبرای تهران بارندگی پیش بینی شده و باید نسبت به برطرف کردن انسداد هایی که ممکن است در جوی ها وجود داشته باشد، اقدام کنند.

پیرهادی با بیان اینکه ممکن است برگ ها در انهار ریخته و گرفتگی ایجاد شده باشد، ازشهرداریتهران خواست این نقاط را شناسایی و نسبت به برطرف کردن گرفتگی ها، اقدام کنند.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران، به عنوان نماینده شورای شهر در شورای سیاست‌گذاریی و…

مهدی پیرهادی رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران در یکصد و شصت و پنجمین جلسه شورای اسلامی…#‌اخبار منبع: اکونا پرس

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

سقف هزینه‌های تبلیغاتی داوطلبان انتخابات مجلس در حوزه‌های انتخابیه خوزستان اعلام شد.

نیم ساعت پیش

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر از صادرات 400 میلیون یورو محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان این استان در 10 ماه امسال به کشورهای مختلف خبر داد.

نیم ساعت پیش

در آستانه آغاز سفرهای نوروزی به قشم، از امروز بهای بلیت شناورهای مسافری قشم و هرمز در سکوت کامل 450 هزار ریال افزایش یافت که این افزایش برای دومین بار در سال جاری اعمال شده است.

نیم ساعت پیش

مراسم تشییع پیکر آیت‌الله عبدالقائم شوشتری، استاد پیشین حوزه‌های علمیه قم و اصفهان و یکی از مجتهدان و عرفای معاصر شیعی با حضور عموم مردم و علمای اصفهانی برگزار شد.

نیم ساعت پیش

جلسه 464 شورای معین شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و با حضور اعضای شورا در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

نیم ساعت پیش

ویدیویی دیدنی از چندین بالستیک‌های سپاه پاسداران‌ از نمایی متفاوت را ببینید. منبع: جام‌جم

نیم ساعت پیش

حجت الاسلام خطیب گفت: مقوله امنیت در ایران اسلامی «مردم‌پایه» می‌باشد و به همین دلیل همه‌ی ما، امنیت را مدیون مردم عزیزمان هستیم. لذا مردم با مشارکت در انتخابات، امنیت را پایدار می‌کنند.

نیم ساعت پیش

دستیار ویژه استاندار سیستان و بلوچستان در امر مردم‌سازی دولت، گفت: ایده‌ها باید به صورت بومی مطرح شود و متناسب با بوم هر منطقه باید تصمیمات درست برای بیرون رفتن از مسائل آن باشد.

نیم ساعت پیش

ملی پوش اسکواش ایران به مقام قهرمانی مسابقات جایزه بزرگ در کیش رسید.

نیم ساعت پیش

بیشتر...