تیتر برتر |
1 ماه پیش

زمان مسابقه فینال حسن یزدانی با تیلور در المپیک توکیو 2020 سایت تیتربرتر TitreBartar com

زمان مسابقه فینال حسن یزدانی با تیلور در المپیک توکیو 2020

به گزارشتیتربرتر؛حسن یزدانی، کشتی گیر دسته 86 کیلوگرم ایران درفینال نوکیو 2020باید به مصاف تیلور قدرت آمریکایی برود برای کسب دومین طلای کشتی آزاد المپیک سرشار از انگیزه و آمادگی است. او صبح امروز هر دو رقیب خود را با امتیازات بالا شکست داد تا در نیمه نهایی حضور پیدا کند. دارنده طلای المپیک 2016 برای صعود به دیدار پایانی ظهر امروز به مصاف نایفونوف روس رفت و او هم بی دردسر شکست داد تا به دیدار پایانی راه یابد.

در سمت دیگر جدول،دیوید تیلور امریکاییحضور دارد؛ کشتی گیر که با همان انگیز و آمادگی بالایی که در یزدانی دیدیم، ظاهر شده و با کسب دو پیروزی آسان مقابل حریفانی از بلاروس و سن مارینو به دیدار نیمه نهایی راه یافت. او برای صعود به دیدار فینال حریفی به مراتب آسان تر داشت و دیپاک پونیای هندی که 22 سال سن دارد را به راحتی شکست داده و فینالیست شد.

به این ترتیب مطابق پیش بینی ها، دو کشتی گیر قدر ایرانی و امریکایی به راحتی راهی دیدار پایانی المپیک 2020 شدند تا جذاب ترین کشتی توکیو را فردا مشاهده کنیم؛ کشتی که دوست داران این رشته در سرتاسر جهان سالهاست که برای تماشای آن انتظار کشیده اند. کسب 33 امتیاز (تیلور) و 3 امتیاز (یزدانی) در 3 دیدار منتهی به فینال نشان از قدرت بالای این دو کشتی گیر دارد؛ کشتی گیرانی که جز خودشان، کشتی گیر دیگر نمی تواند آنها را شکست دهد.

پیش بینی کشتی حسن یزدانی با تیلور آمریکایی در المپیک توکیو 2020

فینال دسته 86 کیلوگرم کشتی آزاد المپیک 2020 یکی از تماشایی ترین رویدادهای المپیک 2020 خواهد بود. مبارزه حسن یزدانی و دیوید تیلور در این مرحله می تواند یکی از تاریخی ترین کشتی های المپیک باشد؛ جایی که دو کشتی گیر از ایران و امریکا در اوج آمادگی و تجربه، هدفی جز طلا را دنبال نمی کنند و برای کسب آن از قدرت و مهارت کافی برخوردار است. مقایسه ورزشکار برتر از میان این دو کار سختی است، درست مثل مقایسه بی نتیجه مسی و رونالدو! تنها جایی که می توان پی به برتری یکی از این دو برد، میدان مسابقه است؛ میدانی که برای حضور در آن، یزدانی و تیلور یک گام دیگر در پیش دارند.

اولین دیدار یزدانی و تیلور به جام جهانی کرمانشاه برمی‌گردد که کشتی گیر آمریکایی که البته در آن زمان یک نام ناشناخته بود، موفق شد در مقابل چشم هزاران هوادار ایرانی حریف قدرتمند خود را شکست دهد. یک سال بعد تیلور در مسابقات جهانی ثابت کرد که پیروزی در کرمانشاه اتفاقی نبوده چرا که او موفق شد بار دیگر بر حسن یزدانی غلبه کند. اما حسن یزدانی یک سال بعد توانست مدال طلای جهان را دوباره از آن خود کند. البته دیوید تیلور نتوانست در این رقابت‌ها به دلیل مصدومیت حضور پیدا کند و یزدانی به راحت ترین شکل ممکن مدال طلا را از آن خود کرد.

نحوه آماده سازی روانی دو ورزشکار برای این دیدار بزرگ هم جالب بود. یزدانی چندی پیش تا کسب طلای المپیک با فضای مجازی خداحافظی کرد اما تیلور بارها در فضای مجازی کری های سنگینی برای حریف ایرانی اش خواند که مهمترین آن پست اینستاگرامی سال پیش او بود که با انتشار فیلم پیروزی خود برابر حسن یزدانی در مسابقات جهانی 2018 نوشته بود: «چه کسی برای راند سوم آماده است؟» حال باید دید برنده راند سوم این مبارزه بزرگ با برتری کدام کشتی گیر همراه خواهد بود و آیا یزدانی خواهد توانست طلسم تیلور را شکسته و در حساس ترین مبارزه خود با او ،شکستش بدهد یا خیر؟ ما که خیلی امیدوار هستیم.

ساعت مسابقه فینال حسن یزدانی در المپیک توکیو 2020

آخرین وضعیت حسن یزدانی برای بازی با تیلور آمریکایی در المپیک توکیو 2020

حسن یزدانی در یک کشتی سخت و نفس گیر توانست نایفونوف روسی را از پیش رو بردارد و اولین فینالیست کشتی آزاد لقب بگیرد.

از وقتی حسن یزدانی وارد توکیو شده بود، لحظه شماری برای حضور او روی تشک به عنوان یکی از ستاره های جهان کشتی آغاز شد. از صبح امروز این کشتی گیر که از سوی اتحادیه جهانی کشتی لقب بولدوزر را هم دریافت کرده، به هنرنمایی روی تشک کشتی المپیک توکیو پرداخت.

بعد از اینکه یزدانی خیلی راحت رقبایی از ازبکستان و سوییس را از پیش رو برداشت و به نیمه نهایی رسید، از ظهر امروز او در یک مبارزه نسبتا دشوار مقابل نایفونوف از روسیه قرار گرفت. یزدانی که دو سال قبل این کشتی گیر روس را به راحتی در مسابقات جهانی شکست داده بود، امروز نتوانست با شادابی گذشته برابر رقیبش بایستد.

حسن یزدانی که از لحظه اول مثل همیشه حمله کننده بود و مقابل رقیبش یورش می برد، به راحتی نمی توانست به پای نایفونوف برسد. بعد از اخطار داوران به کشتی گیر روسی یک امتیاز به اندوخته حسن اضافه شد. در ادامه نیز یل جویبار توانست به سختی اما با سماجت حریف خود را خاک بنشاند و دو امتیاز دیگر بگیرد.

ستاره کشتی ایران که در تایم دوم با آرامش بیشتری به کشتی ادامه داد و نمی خواست به آب و آتش بزند، با زیرگیری های حریف مواجه شده بود. یکی از این زیرگیری ها با بیرون رفتن پای حسن همراه شد و اولین امتیاز به کشتی گیر روس رسید.

در حالی که در یک دقیقه آخر کشتی به اوج حساسیت خودش رسیده بود و نگرانی برای طرفداران حسن یزدانی هم وجود داشت، نایفونوف در لحظات آخر برای جبران یک زیرگیری ریسکی داشت. حسن اما کنده حریف را در دست گرفت و با یک حرکت ریسکی کنده او را در ثانیه های پایانی بالا کشید و 4 امتیاز دیگر گرفت تا با اقتدار کامل فینالیست شود.

یزدانی 7 بر یک برنده کشتی نیمه نهایی با نایفونوف لقب گرفت و به فینال وزن 86 کیلوگرم رسید تا تنها یک گام تا کسب دومین طلای خود در المپیک فاصله داشته باشد.

البته که در فینال یک رقیب قدر و گربه سیاه حسن یزدانی یعنی تیلور آمریکایی منتظر اوست. باید دید کادرفنی کشتی آزاد ایران برای سومین مبارزه تاریخ یزدانی و تیلور چه برنامه ای دارند و آیا این بار اولین برد حسن برابر کشتی گیر آمریکایی با یک طلای شیرین برای کاروان ایران همراه می شود یا اتفاقات دیگری در راه است.

آخرین وضعیت تیلور حریف حسن یزدانی در المپیک توکیو 2020

آزادکار وزن ۸۶ کیلوگرم آمریکا و اصلی‌ترین رقیب حسن یزدانی در نخستین مبارزه خود در المپیک توکیو به برد قاطع دست یافت.

دیوید تیلور آزادکار وزن ۸۶ کیلوگرم آمریکا و دارنده مدال طلای جهان در نخستین مبارزه خود در المپیک توکیو مقابل حریف بلاروسی به برد قاطع رسید تا آمادگی بالای خود را به رخ حریفان بکشد.

تیلور در مبارزه نخست مقابل علی شعبان‌اف دارنده مدال برنز جهان از بلاروس به برد ۱۱ بر صفر رسید و راهی یک چهارم نهایی شد تا آمادگی‌اش را برای فینال محتمل با حسن یزدانی نشان دهد.

حسن یزدانی نیز در مبارزه نخست خود حریف ازبک را با نتیجه قاطع ۱۱ بر ۲ شکست داد.

تیلور تاکنون دو مرتبه با حسن یزدانی در جام جهانی کرمانشاه و مسابقات جهانی ۲۰۱۸ مصاف کرده که در هر دو مرتبه پیروز شده است.

بیوگرافی دیوید تیلور حریف حسن یزدانی در المپیک توکیو 2020

دیوید تیلور(David Taylor‎؛ زادهٔ ۵ دسامبر ۱۹۹۰) کشتی‌گیر آزادکار آمریکایی است. از افتخارات او می توان به کسب نشان طلای جهانی بوداپست ۲۰۱۸ اشاره کرد.

مسابقات قهرمانی کشتی جهان ۲۰۱۸

تیلور در وزن ۸۶ کیلوگرم کشتی آزاد قهرمانی جهان ۲۰۱۸ در بوداپست حاضر بود که در مرحله گروهی مسابقات حسن یزدانی قهرمان المپیک ۲۰۱۶ ریو را با نتیجه ۱۱ بر ۶ با شکست مواجه کرد، تیلور در دورهای بعد حاجی رجبوف کشتی‌گیر بلاروسی، یوریسکی توربلانسه کشتی‌گیر اهل کشور کوبا و دوران کوراگلیف کشتی‌گیر روسی را شکست داد و به دیدار پایانی رسید. وی در این دیدار فاتح اردین کشتی‌گیر ترکی را شکست داد و گردن‌آویز طلای وزن ۸۶ کیلوگرم را بدست آورد.

گردآورنده: شایان صفرزاده#‌ورزش #‌اخبار_ورزشی منبع: تیتر برتر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

اردوی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان به دلیل مشکلات مالی به بن بست خورده است.

3 دقیقه پیش

آنسو فاتی بالاخره توانست از سوی پزشکان مجوز بازی بگیرد و در فهرست بارسا برابر لوانته قرار گرفت.

یک ربع پیش

قرار است فرهاد مجیدی برای برگزاری جلسه با مدیرعامل جدید استقلال راهی باشگاه شود.

یک ربع پیش

سرمربی باتجربه فوتبال زنان ایران امروز با چهره‌ای متفاوت از همیشه ورزشگاه تاشکند ازبکستان را ترک کرد.

نیم ساعت پیش

وب سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا نیز به پیروزی بزرگ تیم ملی بانوان ایران و راهیابی آنها به جام ملت ها اشاره کرد.

نیم ساعت پیش

پونفرادینا در هفته هفتم رقابت های لیگ دسته دوم اسپانیا در مصاف با لاس پالماس شکست خورد.

نیم ساعت پیش

واکنش سرمربی پورتو به درخشش طارمی: امروز طارمی و اولیورا گل زدند در حالی که هفته گذشته فابیو ویرا و دیاز گلزنی کردند. این یعنی همکاری در تیم و ما نیز داریم.

نیم ساعت پیش

مدیرعامل باشگاه استقلال با حمایت از سرمربی این تیم، از فرهاد مجیدی خواست که با قدرت و انگیزه بیشتر به کارش ادامه دهد.

نیم ساعت پیش

برنتفورد در شبی که سامان قدوس را 90 دقیقه روی نیمکت ذخیره هایش داشت، در یک بازی سراسر جذاب و دیدنی، برابر لیورپول به تساوی 3 – 3 دست یافت.

نیم ساعت پیش

کریستیانو رونالدو در صفحه اینستاگرام خود به شکست امروز این تیم مقابل استون ویلا واکنش نشان داد.

1 ساعت پیش

صفحه باشگاه پورتو با انتشار تصاویری از شادمانی مهدی طارمی پس از گلزنی لقب جالبی به وی داد.

1 ساعت پیش

مدیرعامل جدید استقلال کار سختی برای ایجاد آرامش در باشگاهی دارد که طرفدارانش مدت‌ها است امیدوار به آینده‌اند.

2 ساعت پیش

بارسلونای امسال شباهت های زیادی به بارسلونای ۱۸ سال پیش دارد، وقتی فصل را با فرانک رایکارد، بسیار بد شروع کرده بود.

2 ساعت پیش

دیه‌گو سیمئونه، سرمربی اتلتیکو مادرید، معتقد است که تیمش باید در ادامه فصل پیشرفت کند.

2 ساعت پیش

مصطفی آجورلو مدیر عامل جدید باشگاه استقلال، بعداز جلسه با فرهاد مجیدی سرمربی آبی پوشان، به خبرنگاران گفته به مجیدی اعتماد دارد.

2 ساعت پیش

بیشتر...