خبرگزاری ایسنا |
4 روز پیش

نبود اعضا در جلسات سکونت نداشتن در حوزه انتخابیه بیشترین مشکل شوراهاست ایسنا

ایسنا/کرمانمدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری کرمان اظهار کرد: بیشتر مشکلات اعضای شوراهای اسلامی، حضور نداشتن در جلسه های شورا و سکونت اعضا است که این موارد در حال بررسی هستند و هنوز نتیجه خاصی اتخاذ نشده است.

علی شهسواری روز چهارشنبه در حاشیه جلسه دوره‌های آموزشی شوراهای اسلامی  در جمع خبرنگاران گفت: براساس ماده قانونی تبصره ۳ ذیل ماده ۳ قانون شوراهای اسلامی اعضای شورا الزاما باید در محل حوزه انتخابیه خود حضور داشته باشند و چنانچه عضو شورا در محل انتخابیه خود سکونت نداشته باشد سلب عضویت خواهد شد.


وی گفت: اگر دستگاه نظارتی یا مجموعه فرمانداری که ناظر بر عملکرد شورا هستند کتبا اعلام کند که عضو شورا در محل سکونت خود حضور ندارند موضوع در هیئت حل اختلاف استان که به ریاست استاندار برگزار می شود بررسی و در صورت احراز سلب عضویت فرد تصویب می شود.


مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری کرمان افزود: طبق سیاست کلی که در مجموعه وزارت کشور وجود دارد علاوه بر بحث نظارتی مجموعه شوراها، بحث آموزشی اعضای شورا نیز جزو وظایف ذاتی مجموعه وزارت کشور است.


وی بیان کرد: از مجموع ۲۳ شهرستان استان کرمان و ۸۴ شورای اسلامی شهر تنها دوره آموزشی شهرستان شهربابک مانده است و تاکنون کار آموزش ۲۲ شهرستان به صورت حضوری و غیرحضوری انجام شده است. بحث آموزش می تواند در اجرای قانون و نوع تصمیم مصوبات شورا تاثیر گذار باشد براساس فرایند قانون شوراها مصوبات قانونی به تصویب برسانند. 


وی توضیح داد: در دوره ششم شوراهای اسلامی این سومین دوره آموزشی است که در سطح استان کرمان برگزار می شود؛ در سال جاری یک دوره غیر حضوری توسط دکتر حسینی معاونت مدیرکل شوراهای وزارت کشور و یک دوره مخصوص روسای شوراها برگزار شده است.


به گفته وی دوره عمومی نیز به صورت منطقه بندی است که برای شوراهای شرق استان کرمان در شهرستان بم برگزار گردید.


شهسواری تصریح کرد: اعضا شورا برای نظارت بر عملکرد شهرداری باید از کارشناسان استفاده کنند و عضو شورا نمی تواند در این موضوعات ورود کند. اگر عضو شورای شهر در طول یکسال ۶ جلسه متوالی یا ۱۲ جلسه غیرمتوالی غیبت داشته باشد در هیئت حل اختلاف سلب عضویت خواهد شد. طبق تبصره ۷ قانون شوراها چنانچه عضو شورا به هر دلیلی تا ۲ماه در جلسات شورا حضور نداشته باشد عضویتش سلب خواهد شد.


 

انتهای پیام #‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وی معتقد است که گرچه «قتل زنان» کمترین میزان خشونت را در کل به خود اختصاص داده است اما در واقع آخرین مرحله خشونت علیه زنان محسوب می شود.

3 روز پیش

در پی اعلام شیوع سویه جدید ویروس کرونا، بورس‌های اروپایی با سقوط شدید مواجه شدند.

3 روز پیش

هوشنگ شجری، کارشناس مسائل اقتصادی کاهش نرخ تورم را یکی از اولویت‌های دولت و از مطالبات اصلی مردم دانست و با تاکید بر ضرورت اصلاحات ساختاری در اقتصاد کشور، برنامه‌ریزی برای کاهش هزینه‌های تولید و عدم قیمت گذاری دستوری را دو مولفه اصلی کاهش نرخ تورم عنوان کرد.

3 روز پیش

وزیر اقتصاد در حالی از حل و فصل اتصال سامانه گمرک و سامانه جامع تجارت پس از هشت سال و در آینده نزدیک خبر داده که طبق گزارش تحقیق و تفحص مجلس، ۹۵ درصد قاچاق از مبادی رسمی انجام می‌شود!

3 روز پیش

پس از چندین بار خلف وعده دولت قبل در راه‌اندازی کامل سامانه جامع تجارت، اکنون دولت سیزدهم یک گام بزرگ در این زمینه برداشته و زمینه اتصال گمرک را به سامانه مذکور فراهم کرده است.

3 روز پیش

وزیر راه‌وشهرسازی از مذاکره با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تثبیت قیمت سیمان و فولاد تا پایان اجرای نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: به‌دنبال وارد کردن مواد، مصالح، کارگر و مهندس به کشور نیستیم، اما قصد داریم توسعه فناوری در صنعت ساختمان ایران را ارتقاء بدهیم.

3 روز پیش

جلسه هم‌اندیشی اعضای کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان ایران با وزیر راه و شهرسازی در این وزارتخانه برگزار شد.

3 روز پیش

هرچند تاکنون وعده‌های قبلی سایپا برای عرضه خودرو نیم‌شاسی اطلس محقق نشده است، اما آخرین گمانه‌زنی‌ها حاکی از رونمایی این خودرو در بهمن ماه امسال است. احتمالا پس از آن فروش این خودرو آغاز خواهد شد.

3 روز پیش

پیش از شروع مذاکرات وین در تاریخ ۲۹ نوامبر، به نظر می‌رسد ایران و ایالات متحده همچنان در دو موضع متناقض قرار دارند. ایران با قاطعیت می‌گوید تنها با هدف رفع تحریم‌های غیر قانونی به مذاکرات باز می‌گردد و قصد دارد به ضمانت‌های قانونی دست یابد که براساس آن، هیچ دولتی در آمریکا نتواند از توافق هسته‌ای خارج شود.

3 روز پیش

وزیر راه و شهرسازی ضمن موافقت با ورود فناوری نوین ساخت مسکن به کشور توسط بخش خصوصی، گفت: برای نهضت ملی مسکن زمین رایگان واگذار می‌کنیم.

3 روز پیش

یک اقتصاددان عرضه بدون نظارت و بی حساب کتاب ارز سهمیه‌ای به عامه مردم، با استفاده از کارت ملی را اقدامی در جهت تباهی منابع ارزی کشور دانست.

3 روز پیش

در روز ششم آذر ماه ارزش هر بیت کوین در بازار جهانی به ۵۴ هزار دلار و ارز هر اتریوم به ۴۱۵۰ دلار رسید.

3 روز پیش

محققان در ابتدا توانستند مدل‌های سلولی آزمایشگاهی را در شرایط آزمایشگاهی تولید کنند که عفونت را در گوش داخلی نشان می‌دهد تا مکانیسمی را ایجاد کنند که توسط آن کووید-۱۹ برای گوش و مجرای شنوایی مسری و مضر است.

3 روز پیش

سیاستمداران گمان کردند «عدالت» یعنی مصرف رایگان یا ارزان دولتی. این راهبرد غلط که منجر به عرضه مجانی یا بسیار ارزان آب شده، در کنار سیاست‌هایی که مصرف بالای انرژی را به دنبال دارد، «ابرچالش آب و محیط زیست» را به وجود آورد.

3 روز پیش

در حال حاضر در ۲۲۴ پایگاه اورژانس ۱۷۸۰ نیرو فعالیت می کنند؛ یعنی هر پایگاه حدودا دو نفر تکنسین اورژانس کم دارد که با این شرایط در حال حاضر حدود ۵۰۰ نیرو کم داریم و فقط سعی می کنیم که پایگاه ها را سرپا نگه داریم.

3 روز پیش

بیشتر...