1 روز پیش
2 بازدید

توضیحاتی راجع به جریمه عدم استفاده از ماسک در خودرو | اقتصاد آنلاین

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، سردار محمدحسین حمیدی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با حضور در برنامه تهران ۲۰ اظهار کرد: آلودگی هوا یکی از معضلات سالانه تمامی دستگاه‌های درگیر با آن در پایتخت است. امسال با وجود کرونا در کشورمان این موضوع اهمیت بیشتری دارد چرا که بنابر اعلام کارشناسان و متخصصان، آلودگی هوا می‌تواند ویروس کرونا را تشدید کند.

وی افزود: ما در مجموعهپلیس راهوربر کنترل معاینه فنی خودروها بویژه حمل و نقل عمومی بسیار دقت می‌کنیم و هم با دوربین‌ها و هم با کنترل‌های چشمی و میدانی موارد مرتبط با معاینه فنی را رصد می‌کنیم.

تمام خودروهایی که در پایتخت تردد می‌کنند دارای معاینه فنی هستند

رئیس پلیس راهور فاتب گفت: از ۱۰ روز گذشته همکاران من در جای جای شهر مستقر شدند و می‌توانم با قاطعیت بگویم که تقریباً تمامی خودروهایی که در شهر تردد می‌کنند دارای معاینه فنی هستند.

سردارحمیدی ادامه داد: بخشی از موتورسیکلت‌ها که فرسوده شده اند و بخشی دیگر از وسایل حمل و نقل عمومی که فرسوده هستند (ناوگان فرسوده) اینها آلودگی هوا را تشدید می‌کنند البته باید بگویم بخش عمده آلودگی هوای تهران مرتبط با صنایع و جانمایی این صنایع است.

وی گفت: ما معتقدیم که برای جلوگیری از آلودگی هوا بویژه در فصل زمستان باید محدودیت‌هایی را اعمال کنیم. (همان محدودیت‌های سال قبل) اما شورای ترافیک شهر تهران، استانداری و ستاد ملی مقابله با کرونا باید تصمیم لازم برای اجرا و یا عدم اجرای محدودیت‌های ترافیکی را بگیرند.

وجود ۶۰ هزار موتور سیکلت توقیفی در پارکینگ‌ها

وی افزود: در پایتخت حدود ۶۰ هزار موتور سیکلت که بعضاً آنها فرسوده هستند و رسماً از حیّزانتفاع ساقط اند، وجود دارد. البته ذکر این نکته هم ضروری است که پلیس تا قبل از پارکینگ مسئولیت وسیله نقلیه را دارد. بعد از پارکینگ مسئولیت با عوامل پارکینگ که مربوط به بخش خصوصی هستند، می‌شود.

رئیس پلیس راهور فاتب تصریح کرد: در تهران ۴ میلیون خودرو و ۳.۵ میلیون موتورسیکلت در حال فعالیت هستند. کنترل فرد به فرد این وسایل نقلیه از سوی پلیس اصلاً توجیهی ندارد. اما چگونه با جلوی تخلف وسایل نقلیه بویِژه موتورسیکلت سواران را گرفت.

سردار حمیدی ما در کشور دو گروه داریم. یک گروه مبتنی بر قانون هستند و می‌گویند پلیس باید طبق قانون، متخلف راجریمه کند. گروه دوم مردم و کارشناسانی هستند که می‌گویند این افراد شاغلند واز طریق همین وسیله نقلیه کسب روزی می‌کنند و پلیس نباید با آنها برخورد کند.

وی تصریح کرد: ما گروه دوم را در بیشتر در خیابان‌ها می‌بینیم. جریمه و توقیف موتورسیکلت‌ها سخت‌ترین کار پلیس است اما چه کنیم که باید به قانون عمل کنیم.

توضیحاتی در رابطه با جریمه عدم ماسک زدن در خودرو

رئیس پلیس راهور فاتب با اشاره به اظهار نظر رئیس پلیس تهران بزرگ مبنی بر حقیقی بودن جریمه عدماستفاده از ماسکبرای راننده‌ای در پایتخت گفت: چند روز پلیس تصویر یک جریمه که با فتوشاپ دستکاری شده بود و مربوط به شهر شیراز بود در فضای مجازی منتشر شد که پلیس راهور ناجا این موضوع را تکذیب کرد. امروز سردار رحیمی رئیس پلیس تهران بزرگ به جریمه عدم استفاده از ماسک برای یک راننده در تهران اشاره کرده و توضیحاتی داده است که متأسفانه این دو موضوع با هم ترکیب شده و این گونه برداشت می‌شود که پلیس در صحبت‌هایش تناقض دارد که به هیچ عنوان این گونه نیست.

سردار حمیدی اظهار داشت: ما در ابتدا تذکر عام را به تمام رانندگانی که وسایل حمل و نقل عمومی دارند، می‌دهیم و در صورتی که این رانندگان به تذکرات ما اعتنایی نکنند طبق قانون با آنها رفتار می‌کنیم.

رئیس پلیس راهور فاتب ادامه داد: قانون به پلیس گفته است راننده وسیله نقلیه عمومی که از ماسک استفاده نمی‌کند را باید ۱۰۰ هزار تومان جریمه کنند و به ازای هر مسافر که از ماسک استفاده نمی‌کند هم باید ۲۰ هزار تومان راننده را جریمه کرد. البته این نکته را یادآوری کنم که جریمه عدم استفاده از ماسک فقط و فقط برای وسایل حمل و نقل عمومی است و خودروهای شخصی به هیچ عنوان جریمه نمی‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: پیامک طرح ناظر و جریمه کشف حجاب در خودرو مربوط به پلیس امنیت اخلاقی است اما اگر پلیس راهور موردی از کشف حجاب را در خودرو به صورت حضوری رصد کند طبق قانون اجازه دارد تا آن خودرو را جریمه کند.

سردار حمیدی در پایان گفت: سالهای قبل رسم بوده است که در هفته ناجا بخشودگی جرایم راهنمایی و رانندگی داشتیم ولی امسال بخشودگی جرایم نداریم و بهتر است مردم پرداخت خلافی‌های خود را مدیریت کنند.

زمان اجرای طرح ترافیک در نیمه دوم سال تغییر می‌کند؟


#‌اخبار
منبع: اقتصاد آنلاین


مطالب پیشنهادی

صوفی: در ۱۴۰۰ اگر کاندیدای اصلاح‌طلب داشتیم، شرکت می‌کنیم

وزیر دولت اصلاحات می گوید: پیش بینی ما این است که اگر اجازه دهند کاندیدای مورد نظرمان را وارد صحنه انتخابات ۱۴۰۰ کنیم اوضاع تغییر خواهد کرد. اما مردم دیگر با کاندیداهای دست دوم، اجاره ای و ... پای صندوق نمی آیند.

چگونه شیره بادام را بگیریم | چگونه شیره بادام را بگیریم و خواص شیره بادام

چگونه شیره بادام را بگیریم و آیا می دانید چگونه شیره بادام را بگیریم و خواص شیره بادام و خواص شیره بادام در بارداری و خواص شیره بادام برای استخوان ها را در پرشین وی بخوانید

ماجرای توئیت جنجالی میرسلیم

فارس نوشت: دفتر سیدمصطفی میرسلیم منتخب دوم مردم تهران در مجلس یازدهم درباره یک توییت توضیحاتی ارائه کرد.

زمانه فتح «سنگر به سنگر» اصولگرایان فرا رسیده است؟

آیا اصولگرایان می توانند پس از راه یافتن به بهارستان، پاستور را نیز ضمیمه فتوحات خود کنند؟ آیا در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ که یک سال و چندماه دیگر موعد آن است، قدرت به جناح راست بازخواهد گشت؟ پاسخ به این چنین سوالاتی، بی شک با درنظر گرفتن عوامل متعدد امکان پذیر است.

لایحه حذف چهار صفر از پول ملی در دستور کار پارلمان

ایسنا نوشت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسات علنی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته آینده لوایح مالیات بر ارزش افزوده، اصلاح قانون پولی و بانکی کشور (حذف چهار صفر از پول ملی) و اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز را در دستور کار دارند.

نکات تهیه بستنی | هر آنچه را که باید در مورد نکات تهیه بستنی و خوردن ان بدانید

نکات تهیه بستنی و آشنایی با نکات تهیه بستنی و خواص بستنی و نحوه درست کردن بستنی و چگونه بستنی درست کنیم را در پرشین وی بخوانید

تبریزی: نگاه بازرگان با انقلاب همراه نبود /امام مخالف ترورهای موتلفه بود

پژوهشگر تاریخ معاصر ایران می‌گوید: در ماجرای ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ رژیم شاه قصد اعدام امام خمینی (ره) را داشت.

پیام تسلیت روحانی، جهانگیری و لاریجانی به تولیت آستان قدس رضوی

رئیس جمهوری در پیامی درگذشت همشیره مکرمه حجت‌الاسلام و المسلمین احمد مروی را تسلیت گفت و از درگاه ایزدمنان برای آن فقیده سعیده غفران و رضوان الهی مسالت کرد.

به روغن انداختن خورش | نکات به روغن انداختن خورش و ترفندهای آشپزی

به روغن انداختن خورش و نکات به روغن انداختن خورش و ترفندهای آشپزی و جا انداختن خورشت فسنجان و روش سرخ کردن سیب زمینی رستورانی را در پرشین وی بخوانید

این زیردریایی ارتش قابل رهگیری و کشف نیست + عکس

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: زیردریایی کلاس غدیر که در مراحل اورهال قرارداشت صبح امروز چهارشنبه ٢٠ فروردین به آب انداخته شد.

لطفا کرونا را بهانه تسویه حساب سیاسی نکنید

این روزها شاهد برخی تسویه حساب‌های سیاسی با بهره‌گیری از فضای ملتهب ناشی از گسترش ویروس کرونا هستیم.

از قدیمی‌ترین نماینده مجلس تا بازگشت پارلمانتاریست‌ها به بهارستان

۱۰۴ نماینده منتخب مجلس آینده پیشتر هم بر صندلی های نمایندگی مجلس تکیه زده اند، سیدرضا تقوی قدیمی ترین آنهاست و محمد مهدی مفتح بیشترین تعداد حضور در ادوار مختلف مجلس را در کارنامه پارلمانی اش به ثبت رسانده است.

جلوگیری از خشک شدن مرغ در فر | راهکار جلوگیری از خشک شدن مرغ در فر

جلوگیری از خشک شدن مرغ در فر و راهکار جلوگیری از خشک شدن مرغ در فر و نکات پختن مرغ درون فر و مزه دار کردن مرغ را در پرشین وی بخوانید

تقدیر دستیار ویژه لاریجانی از کمک های چین به ایران در روزهای نشر کرونا

دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین‌الملل کمک‌های ⁧چین⁩ به ایران در مبارزه با ⁧کرونا را⁩ قابل تقدیر دانست.

گپ و گفت خواندنی با یکی از کارگزاران رژیم پهلوی در مورد امام خمینی: یک پاپاسی از وجوهات را جابجا نمی کرد/امام خمینی در حد پاپ است

جماران نوشت: یکی از مسئولین رده بالای دولت شاه در مصاحبه ای گفت: تمام چیزی که به «سهم امام» معروف است پولی مال آنها است و طبق موازین شرعی از شیر مادر هم برای آنها حلال تر است. ولی تمام این پول از یک طرف می آید و از یک طرف دیگر می رود. آدمی که در حد پاپ است، زندگی او در حد ارزان ترین زندگی است.

دعوای کرونایی سیاسیون به قیمت جان مردم /یا کمک کنید یا سکوت /زمان حمله به دولت است یا حمایت؟ /توصیه‌ها و تلنگرها به سیاستمداران

کاربران خبرآنلاین درباره دعواهای سیاسی کرونازده نظر دادند و به سیاسیون در این رابطه توصیه‌هایی کردند.

نحوه دم کردن قهوه با قهوه جوش | نکات مهم و نحوه دم کردن قهوه با قهوه جوش

نحوه دم كردن قهوه با قهوه جوش و نکاتی پیرامون نحوه دم كردن قهوه با قهوه جوش و نحوه دم کردن انواع قهوه و روش دم کردن قهوه را در پرشین وی بخوانید

پخت خورش خوشمزه | نکات پخت خورش خوشمزه و ترفندهای خوشمزه شدن آن

پخت خورش خوشمزه و نکات پخت خورش خوشمزه و ترفندهای خوشمزه شدن خورش و روش های خوشمزه کردن غذا و چگونه خورشت خوشمزه درست کنیم را در پرشین وی بخوانید

پخت ذرت | روش های مختلف پخت ذرت و درست کردن ان به صورت خوشمزه

پخت ذرت و روش های مختلف پخت ذرت و درست کرن ذرت به صورت خوشمزه و چگونه ذرت را بپزیم و خاصیت ذرت و ذرت مکزیکی را در پرشین وی بخوانید

۳ اولویت مهم پارلمان یازدهم و یک نگرانی

این روزها با اعلام نتایج انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، این پرسش در اذهان عمومی مطرح است که نمایندگان این دوره می‌بایست بر چه موضوعاتی متمرکز باشند و چه اولویت‌هایی را برای تصمیم‌گیری مدنظر داشته باشند.

مطالب مرتبط