خبرآنلاین |
1 ماه پیش

توصیه روزنامه اعتماد به دولت رئیسی: بروید سراغ توافق با روسیه چین به شرط اینکه...خبرآنلاین

توصیه روزنامه اعتماد به دولت رئیسی: بروید سراغ توافق با روسیه و چین به شرط اینکه...

اعتماد نوشت: تاریخ نشان داده قدرت‌های شرقی نیز قابل ‌اعتماد نیستند و با ارتباط اقتصادی گسترده و منافعی که از اقتصاد بین‌المللی دارند، هرگز توافق سازنده‌ای با ایران نخواهند کرد، چراکه در این صورت تحریم‌های احتمالی وضع شده علیه آنها منافع کلان اقتصادی‌شان را به خطر می‌اندازد.

طرف مقابل، امریکا نیز بدون چشمداشت به مسائل نظامی و فرامرزی ایران، بعید است به توافقی با دولت آتی ایران دست یابد.

با وجود اینکه پس از رسانه‌ای شدن خبر غنی‌سازی 60 درصد ایران مقامات امریکایی اذعان کردند نیاز به توافق ضروری‌تر از گذشته است اما شاید بتوان گفت آنچه مجددا روی به‌ ظاهر خوش طرف‌های غربی را به سمت ایران جلب کرده، مساله همکاری و توافق احتمالی ایران و چین بود؛ چراکه نفود چین در منطقه حساس خاورمیانه برای امریکا شکست تلقی شده و باعث تقویت رقیبِ سیاسی و اقتصادی‌اش می‌شود. از طرفی پیوستن ایران به جبهه شرق یادآور رویارویی دو جبهه شرق و غرب در دوران جنگ سرد است و مسلما مساله ایران را برای امریکا پیچیده‌تر می‌کند. 

درنهایت با توجه به گرایش جریان سیاسی حاکم بر دولت آتی ایران و اقدامات و رایزنی‌های انجام شده آشکار و پنهان با چین و روسیه و تقویت حس بی‌اعتمادی به قدرت‌های غربی، می‌توان گفت که توافق با قدرت‌های شرقی گزینه محبوب‌تری است، مشروط‌ به اینکه راهکاری اتخاذ شود تا اقدامات بازدارنده امریکا و تحریم‌های احتمالی اعمال شده برای طرفین این توافق منجر به ضرر و زیان و فسخ قرارداد بسته ‌شده نشود.

23302#‌اخبار_بین‌الملل منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

معاون دفتر توانمندسازی و بهبود سرمایه‌های انسانی معاونت پرستاری گفت: کادر بهداشت و درمان و بویژه پرستاران و تربیت یافتگان مکتب عاشورایی امروز حماسه دیگری خلق کردند و با سلاح علم و دانش و تاسی از فرهنگ زیبای ایثار و شهادت، در میدان مبارزه با ویروس هزار چهره و ناشناخته کرونا تا پای جان ایستاده اند.

لحظاتی پیش

علیرضا کمرئی معاون وزیر آموزش و پرورش گفت:‌ آموزش حضوری در کشور به صورت تدریجی فعال می‌شود.

7 دقیقه پیش

تهران -مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش گفت: برای استفاده بهتر از شبکه اجتماعی دانش‌آموزی «شاد» همه معلمان ۴۰ گیگ اینترنت رایگان دریافت می‌کنند.

8 دقیقه پیش

ثبت‌نام ترم پاییز مرکز قرآن و حدیث حرم کریمه اهل‌بیت(س) ویژه خواهران و برادران از سوم مهر ماه آغاز شده است و تا 16 مهرماه ادامه دارد.

10 دقیقه پیش

سخنگوی وزارت خزانه داری آمریکا در واکنش به گزارش همکاری نفتی تهران، کاراکاس گفت که واشنگتن به اعمال تحریم‌ علیه ایران و ونزوئلا ادامه می‌دهد.

11 دقیقه پیش

در این گزارش خواهید فهمید که کدامیک از خواستگار‌های شما توان خوشبخت‌تر کردن شما را دارد.

13 دقیقه پیش

فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه جنوب شرق کشور از بهره برداری و افتتاح 232 پروژه محرومیت زدایی در حوزه سرزمینی قرارگاه عملیاتی شهید معمار ایرانشهر خبر داد.

نیم ساعت پیش

روابط عمومی اداره کل زندان‌های استان تهران از تشکیل کمیته بررسی فوت امیرحسین حاتمی خبر داد.

نیم ساعت پیش

مشهد- استاد تاریخ و پژوهشگر کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی گفت: نمودهای بیرونی ماجرا کربلا امروز در وقایع مختلف خودش را نمایان می کند.

نیم ساعت پیش

سید رضا فاطمی امین، وزیر صنعت، معدن و تجارت در حکمی علیرضا پیمان پاک را به عنوان معاون وزیر صمت و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران برگزید.

نیم ساعت پیش

احمد مسعود، رهبر جبهه پنجشیر با صدور بیانیه‌ای در کنفرانس بزرگداشت احمدشاه مسعود در دانشگاه کمبریج انگلیس ضمن انتقاد از طالبان، خواستار تشکیل دولت فراگیر در افغانستان شد

نیم ساعت پیش

وزیر اطلاعات در پیامی درگذشت علی لندی، نوجوان فداکار ایذه‌ای را تسلیت گفت.

نیم ساعت پیش

مدیرعامل جدید باشگاه استقلال با حضور در ساختمان این باشگاه به طور رسمی فعالیت خود را آغاز کرد.

نیم ساعت پیش

احمد مسعود رهبر جبهه مقاومت افغانستان گفت: اگر در پنجشیر مقاومت صورت نمی‌گرفت، مانند سایر ولایات افغانستان تسلیم می‌شد، اما مقاومت در این ولایت تا همین لحظه هم ادامه دارد و دلیل آن هیچگاه منافع شخصی نبوده و من حاضرم در این راه کشته شوم.

نیم ساعت پیش

رهبر معظم انقلاب اسلامی با درخواست در حکم شهید تلقی شدن علی لندی نوجوان فداکار ایذه‌ای موافقت کردند.

نیم ساعت پیش

بیشتر...