خبرگزاری تسنیم |
1 ماه پیش

توافق انگلیس با اروپا برای مهار موثرتر مهاجران تسنیم


توافق انگلیس با اروپا برای مهار موثرتر مهاجران

وزارت کشور بریتانیا و کمیسیون اتحادیه اروپا توافقنامه‌ای را منعقد کردند که همکاری نزدیک‌تر بین آژانس مرزی اتحادیه اروپا (فرونتکس) و مقامات مرزی بریتانیا برای مهار مهاجان را فراهم می‌کند.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌المللخبرگزاری تسنیمبه نقل از نشریه "دی سایت"، در انگلیس توافقنامه ای با آژانس حفاظت از مرزهای اتحادیه اروپا فرونتکس برای کمک به مبارزه با مهاجرت غیرقانونی از طریق کانال مانش در نظر گرفته شده است و در دراز مدت، این همکاری می تواند گسترش یابد.

به این ترتیب دولت انگلیس بار دیگر مایل به همکاری با اتحادیه اروپا و نشان دادن تعهد بین‌المللی خود در مبارزه با مهاجرت غیرقانونی و مبارزه با جرایم بین المللی است . وزارت کشور بریتانیا و کمیسیون اتحادیه اروپا روز جمعه در لندن، پایتخت بریتانیا توافقنامه‌ای را منعقد کردند که همکاری نزدیک‌تر بین آژانس مرزی اتحادیه اروپا فرونتکس و مقامات مرزی بریتانیا را فراهم می‌کند.

هدف اصلی این توافق، تسهیل تبادل اطلاعات در مورد باندهای قاچاق مانند موفقیت‌های تعقیب و گریز و مجموعه‌ای از دستگیری‌هایی که در روز چهارشنبه رخ داد عنوان شده است. طی یک عملیات بزرگ در چهار ایالت فدرال آلمان، فرانسه و بلژیک، بیش از 15 حکم دستگیری مظنون به قاچاقچیان کرد-عراقی صادر شد؛ تنها در شمال راین-وستفالن، بیش از 600 افسر پلیس برای این منظور مستقر شدند.

وزارت کشور بریتانیا اعلام کرد که توافق با فرونتکس همچنین یک تلاش مشترک برای افزایش قابلیت‌های نهادهای مرزی در دو طرف کانال انگلیسی است و به پلیس مرزی بریتانیا امکان می‌دهد «از روش‌هایی که با موفقیت در خارج از کشور استفاده می‌شود، بیاموزد. در این بیانیه آمده است: باید تبادل بین مقامات و همچنین تبادل اطلاعات در مورد مؤثرترین اقدامات در مدیریت مرزها یا اخراج ها صورت گیرد.

بر اساس بیانیه "جیمز کلورلی"، وزیر کشور بریتانیا، در بلندمدت، این همکاری ها باید بیشتر گسترش یابد. او این توافق را به عنوان گامی دیگر برای جلوگیری از مهاجرت غیرقانونی با قایق های کوچک در سراسر کانال انگلیسی ستود . به همین منظور دولت انگلیس تقریباً یک سال پیش قراردادی دوجانبه با فرانسه منعقد کرد که از یک سو طرف فرانسوی را موظف می‌کند تا گشت‌های مرزی خود را در امتداد سواحل و مناطق داخلی تقویت کند و از سوی دیگر طرف انگلیسی موظف می شود حدود 500 میلیون یورو را به این کشور بدهد.

انگلیس همچنین "استیون کاوانا" را به عنوان کاندیدای پست دبیرکل آژانس تحقیقات بین المللی اینترپل معرفی کرده است. کاوانا قبلا به عنوان مدیر عملیاتی در اینترپل کار کرده است و در صورت انتخاب، جانشین یورگن استاک آلمانی خواهد شد. او روز جمعه گفت که عواقب برگزیت و از دست دادن عضویت در ساختارهای پلیس اروپا قطعا "یک زنگ خطر" برای مقامات امنیتی بریتانیا برای تقویت همکاری های بین المللی به روش های جدید بوده است. به گفه وی با این حال، بسیاری از تهدیدها مانند تروریسم، قاچاق اسلحه، قاچاق مواد مخدر و انسان نیز ریشه در خارج از اروپا دارند.

انگلیسی‌ها فرزندآوری را مساوی با "خودکشی مالی" می‌دانند
شکست آزمایش موشکی زیردریایی هسته‌ای انگلیس

انتهای پیام/#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

موسسه اعتبارسنجی بین‌المللی «استاندارد اند پورز» در گزارشی رتبه اعتباری رژیم اسرائیل را از AA- به A+ کاهش داد.

1 ساعت پیش

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، در مصاحبه‌ای نسبت به هرگونه اقدام نظامی علیه ایران، به رژیم اسرائیل هشدار داد.

2 دقیقه پیش

 مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌شرقی از تحویل یک هزار و ۲۵۷ واحد مسکونی به مددجویان این نهاد در استان خبر داد.

نیم ساعت پیش

هویج منبع خوبی از فیبر محلول است که می‌تواند به کاهش سطح کلسترول کمک کند. هم چنین، هویج سرشار از بتاکاروتن، آنتی اکسیدان و ویتامین «آ» است که می‌تواند از شما در برابر بیماری‌های مزمن مانند بیماری قلبی محافظت کند.

2 ساعت پیش

در پی رأی‌گیری در شورای امنیت برای عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل، آمریکا به عنوان تنها مخالف، قطعنامه مذکور را وتو کرد.

3 ساعت پیش

فقط خواستیم به طراحان گشت جدید ارشاد بگوییم که از تاریخ عکس اول و این عکس آخر، هنوز دو ماه نگذشته و از 22 بهمن نیز کمی بیش از دو ماه رد شده است. در این فاصله، احکام اسلام تغییر کرده یا قانون مملکت؟!

3 ساعت پیش

مهاجم سابق تیم فوتبال پرسپولیس گفت: بعضی از تیم‌های رده‌های پایین جدول خودشان را پیش باخته برابر سرخپوشان می‌بینند.

3 ساعت پیش

پرونده مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌های لیگ اروپا با صعود نماینده فرانسه به مرحله بعدی بسته شد.

3 ساعت پیش

در خبر زیر سکانسی خنده دار از سریال نون خ 4 وقتی سلمان گم شده است را مشاهده میکنید.

2 ساعت پیش

بیشتر...