خبرگزاری رضوی |
1 ماه پیش

کمیته امداد، چتر همیشه افراشته بر سر محرومان رضوی

خبرگزاری رضوی به مناسبت سالروز تاسیس کمیته امداد گزارش می دهد؛
کمیته امداد، چتر همیشه افراشته بر سر محرومان
خبرگزاری رضوی- ملیحه رفیع طلب؛امروز سالروز تاسیس کمیته امداد امام خمینی ره است، سازمانی مردمی که هم عمر نظام مقدس جمهوری اسلامی است و امام راحل تاکید زیادی بر توجه به افراد نیازمند جامعه داشتند از این رو این بنا را پایه ریزی کنند. اگر بخواهیم به چند مورد از اهداف اصلی و مهم و تاثیرگذار این نهاد اشاره کنیم‌ می توانیم به تمرکز تمامی فعالیت های امداد امام خمینی ره بر محور امدادرسانی و حمایت از افراد و خانواده‌های نیازمند با تأکید بر حفظ کیان خانواده و کرامت و عزت نفس آنان، شناسایی نیازمندان و کوشش در جهت رفع فقر آنان، تکمیل و توسعه پوشش حمایتی زنان و کودکان بی سرپرست و یا با سرپرست ناتوان، سالمندان و از کار افتادگان نیازمند به عنوان اولویت نخست حمایت برنامه ریزی شده (هدفمند و زماندار) از نیازمندان و ترویج فرهنگ کار بین افراد و خانواده‌های تحت پوشش با اولویت ایجاد اشتغال برای افراد مستعد و واجد شرایط، ارائه خدمات بهداشتی و درمانی، توسعه بیمه‌ها و تأمین مسکن مورد نیاز محرومان با رویکرد بهبود سطح زندگی آنان، فراهم آوردن امکانات و زمینه رشد و اعتلای فرهنگی و اعتقادی و بروز خلاقیت و نوآوری در بین افراد تحت حمایت به ویژه نوجوانان و جوانان اشاره کرد.
همچمین کمک های کمیته امداد امام خمینی ره فقط معطوف به داخل کشور نیست بلکه این سازمان تاکنون به محرومان کشورهای لبنان، سوریه، آذربایجان، تاجیکستان، افغانستان، عراق، کومور و فلسطین کمک کرده‌است. در ماه رمضان ۱۳۹۲ شمسی حدود ۴۰ هزار سبد غذایی اهدایی کمیته امداد امام خمینی میان مردم نوار غزه توزیع گردید.

تحت پوشش حدود ۲۰۰ هزار خانواده
به مناسبت این روز با حبیب الله آسوده مدیرکل کمیته امداد امام خمینی ره خراسان رضوی به گفت وگو پرداختیم تا به ارائه عملکرد در یکسال اخیر بپردازد.

آسوده با بیان اینکه کمیته امداد امام خمینی ره یک کمیته مردمی است اظهار می کند: بسیاری از صاحبان کار با وجود شرایط بد اقتصادی عذر کارگران خود را نخواستند و بسیاری از صاحبان مغازه ها و تجارت خانه ها نیز اجاره بها خود را بخشیدند.

وی می افزاید: حدود ۱۹۶ هزار خانواده از کمیته امداد امام خمینی ره خدمت می گیرند که از این تعداد ۱۶۹ هزار خانواده در قالب تبصره ۱۴ تحت پوشش عادی و حدود ۲۷ هزار خانواده چند خدمتی هستند که ۵۲ درصد در مناطق روستایی زندگی می کنند و ۴۸ درصد در مناطق شهری، ۵۹ درصد دارای سرپرست زن و ۴۱ درصد دارای سرپرست مرد‌ هستند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی ره خراسان رضوی ادامه میدهد: در این یازده ماه اخیر بیش از دو هزار و ۵۰۰ جهزیه با کمک و همراهی مردم و خیرین و همچنین بیش از ۹ هزار و ۳۰۰ اجاره مسکن پرداخت شد. علاوه بر این بیش از ۶ هزار و ۲۰۰ انشعاب را به صورت رایگان با کمک شرکت های آب و گاز و برق در اختیار خانواده ها قرار گرفت و بیش از ۳۳۰ مورد بحث معافیت سربازی انجام شده است. حدود ۸ هزار بیمه تامین اجتماعی داشتیم که هزار و ۲۱ خانواده کمک کردیم و از پوشش خارج شدند و مستمری بگیری تامین اجتماعی شدند.

۱۹۰۰ مورد خرید مسکن
وی تصریح می کند: در مورد وام های قرض الحسنه بیش از ۲۱ هزار وام قرض الحسنه در حوزه های مختلف پرداخت شده و حدود ۲۰۰ میلیارد تومان قرض الحسنه در سطح استان پرداخت شده است.

آسوده اضافه می کند: ۴ هزار و ۷۰۰ مورد خدمت مسکن به خانواده ها داده شده است و از این تعداد ۱۹۰۰ مورد احداث و خرید مسکن بود که از بازه اول فروردین تا این ماه بوده است. و بیش از دو هزار و ۷۰۰ مورد تعمیر و بهسازی صورت گرفته است.

وی ادامه میدهد: ۴۰۰ میلیارد اعتبار امسال کمیته امداد امام خمینی ره خراسان رضوی بوده که ۱۰ و ۴۰۰ مورد اشتغال ایجاد شده و دو هزار و ۱۰۰ مورد کاریابی صورت گرفته که حدود ۱۷ هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی ایجاد شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی ره خراسان رضوی میگوید: ۷۶۸ میلیارد تومان از محل درآمد خالص ۳۷ هزار طرح اشتغال بوده است و به خانواده ها درآمد خالص رسیده است. همچنین حدود ۱۶۷۰ طرح اشتغال خود کفا شده اند و بیش از ۱۲۴ هزار طرح اشتغال در کمیته امداد اجرا شده است.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

درحالی که کاربران فقط با لینک دعوت یکی‌ از اعضای کلاب‌هاوس می‌توانند وارد این شبکه اجتماعی شوند، کلاهبرداران از فروش لینک‌های جعلی دعوتنامه سوء‌استفاده می‌کنند.‬

نیم ساعت پیش

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: با اجرای قانون مالیات‌های مستقیم تعداد بیشتری از واحد‌های مسکونی به بازار عرضه خواهد شد و دیگر نگه‌داشتن واحد‌های خالی برای مالکان صرفه اقتصادی نخواهد داشت.

1 ساعت پیش

 با توجه به‌ شیوع کرونا و غیبت حدوداً دو ساله حسن یزدانی قهرمان المپیک و جهان در میادین بین‌المللی و عدم رویارویی با حریفان خارجی، برای جبران این فاصله او هم فردا با آسیایی‌ها به ‌عنوان دیدار تدارکاتی بین‌المللی، کشتی می‌گیرد. 

1 ساعت پیش

تیبو کورتوا عکسی جالب در کنار دو زرافه منتشر کرده و آن‌ها را برادرانش خطاب کرده است!

1 ساعت پیش

دبیر کل فدراسیون فوتبال هند با اشاره به شکایت این فدراسیون از باشگاه پرسپولیس به AFC، گفت: مطلب پرسپولیس تحقیرآمیز بود و حیثیت مردم هند را خدشه دار کرد.

1 ساعت پیش

دبیر کل فدراسیون فوتبال عربستان دلیل عدم استفاده از سیستم کمک داور ویدئویی در لیگ قهرمانان آسیا را اعلام کرد.

1 ساعت پیش

دبیر کل فدراسیون فوتبال هند با اشاره به شکایت این فدراسیون از باشگاه پرسپولیس به AFC، گفت: مطلب پرسپولیس تحقیرآمیز بود و حیثیت مردم هند را خدشه‌دار کرد.

1 ساعت پیش

سی و یکمین اجلاس رؤسای ۱۳ دانشگاه بزرگ کشور در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد که به دلیل شیوع بیماری کرونا دانشگاه‌های مستقر در تهران و استان‌ها به صورت مجازی در این جلسه حاضر شدند.

1 ساعت پیش

برگزاری فرمول یک کانادا در فصل جدید این رقابت‌ها هنوز مورد تردید است و مذاکره در این مورد ادامه دارد.

1 ساعت پیش

با توجه به آغاز ثبت‌نام آزمون استخدامی خاص فرزندان شهید و جانباز ۷۰ درصد و بالاتر، درباره زمان برگزاری این آزمون در دفترچه راهنما توضیح داده شده است.

1 ساعت پیش

حجت‌الاسلام سیدحسن خمینی در نخستین صحبت‌های خود پس از اعلام عدم کاندیداتوری در انتخابات ریاست‌جمهوری 1400 گفت: خودم بنای حضور نداشتم؛ برای اینکه احساس مسئولیت نمی‌کردم و معتقد بودم افراد زیادی برای تصدی این مسئولیت حضور دارند.

1 ساعت پیش

کارشناسان پلیس راه در بررسی صحنه تصادف اعلام کردند که بی‌توجهی راننده سواری پیکان به مسیر مقابل سبب وقوع این حادثه مرگبار شده است.

1 ساعت پیش

مدیر گروه بیماری های داخلی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت بر لزوم توجه روزه داران به وعده های سحری و افطار تاکید کرد.

1 ساعت پیش

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پیام تبریکی به فرمانده کل ارتش ، ۲۹ فروردین ماه را یوم الله ظهور یک قدرت دفاعی انقلابی و مکتبی برای نظام و ملت ایران دانست و تاکید کرد: وحدت ارتش و سپاه آرزوهای دشمن را باطل ساخته است.

1 ساعت پیش

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا از وقوع تصادف خونینی در محور الیگودرز-ازنا و جان باختن ۵ هم وطن خبر داد.

1 ساعت پیش

بیشتر...