کانادا در حال رسیدگی اعزام مستشاران نظامی غیرجنگی به اوکراین all tv logo

کانادا در حال بررسی اعزام مستشاران نظامی غیرجنگی به اوکراین
بین‌المللاروپا و آمریکا

بیل بلر، وزیر دفاع کانادا گفت که در صورت تحقق شرایط خاص، کانادا اعزام مستشاران نظامی به اوکراین را بررسی خواهد کرد، اما این شرایط هنوز وجود ندارد.

بر اساس گزارش الیوم السابع، وی افزود: هر پرسنل نظامی کانادایی فقط در نقش‌های غیرجنگی اعزام خواهد شد.

بلر گفت: در حال حاضر شرایط برای انجام این آموزش در اوکراین مناسب نیست، اما ما به تمرینات ادامه خواهیم داد. این در حالی است که کانادا بیش از ۴۰۰۰۰ سرباز اوکراینی را به عنوان بخشی از فرآیند اتحاد که در سال ۲۰۱۵ پس از الحاق کریمه به روسیه آغاز شد، آموزش داده است.

چهارشنبه گذشته فایننشال‌تایمز به نقل از «یک مقام آگاه و دفاعی اروپا» اعلام کرد اظهارات اخیر امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه درباره استقرار احتمالی نیروهای غربی در اوکراین با هدف ایجاد بازدارندگی و راهبرد ابهام در برابر روسیه بود و همه می دانند که هم‌اکنون نیروهای ویژه غربی در اوکراین حضور دارند.

این مقام دفاعی اروپایی که فایننشال‌تایمز به نام او اشاره‌ای نکرده دراین‌باره گفت: همه می‌دانند که نیروهای ویژه غربی در اوکراین حضور دارند، اما آنها تاکنون به صورت رسمی آن را تأیید نکرده‌اند.»

در همین حال «دیمیتری پسکوف» سخنگوی ریاست جمهوری روسیه اعلام کرد که در صورت اعزام نیروهای غربی به اوکراین، درگیری مستقیم بین ناتو و روسیه نه یک احتمال که اجتناب‌ناپذیر خواهد بود.

باشگاه خبرنگاران جوانبین‌المللاروپا و آمریکا#‌اخبار_بین_الملل منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

حجت الاسلام شجاعی با اشاره به تبریک عملیات موفقیت آمیز سپاه، گفت: این عملیات، تنها یک ضرب شصت بود؛ اما‌دنیا پیام قدرت ایران را دریافت کرد.

یک ربع پیش

مرکز وکلای قوه قضائیه برای استفاده از ظرفیت‌های حقوقی_قضایی در راستای هماهنگی‌های ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی برای پیگیری حمله رژیم صهیونسیتی به کنسولگری ایران در دمشق اعلام آمادگی کرد.

نیم ساعت پیش

چند شاعر برای عملیات «وعده صادق» سروده‌هایشان را منتشر کردند.

نیم ساعت پیش

رهاسازی برخی از معابر پس از کنده کاری برای کابل کشی زمینی فیبر نوری برای شهروندان شاهرودی دردسرساز شد.

نیم ساعت پیش

معاون هماهنگ‌کننده سپاه نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه از آماده شدن استان برای میزبانی از ۵۰ هزار نفر از هموطنانمان در ارتفاعات بازی دراز به مناسبت سالروز «عملیات بازی‌دراز» خبر داد.

یک ربع پیش

یک بوفالوی آمریکایی ناخواسته به روباه قرمز در پیدا کردن شکار کمک می‌کند.

نیم ساعت پیش

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین استانداری قزوین گفت کارفرمایان از اتباع مجاز دارای کارت کار استفاده کنند.

نیم ساعت پیش

کاظمی قمی گفت:‌ عملیات دیشب در امتداد عملیات طوفان الاقصی بود و در سطح راهبردی دشمن کامل شکست خورده است.

نیم ساعت پیش

داده‌های بورس اوراق بهادار تل آویو نشان داد که شاخص اصلی (TASE ۳۵) امروز با افت ۰.۵ درصدی به ۱۹۲۸.۵ واحد باز شد، قبل از اینکه اندکی بهبود یابد و اُفت آن به ۰.۲ درصد کاهش یابد.

یک ربع پیش

بیشتر...