اقتصاد آنلاین |
۴ هفته پیش

افزایش ۱۷ تا ۱۰۴ درصدی شهریه یک دانشگاه اقتصاد آنلاین

به گزارشاقتصادآنلاینبه نقل از ایسنا، این افزایش شهریه در حالی اتفاق می‌افتد که برخی دانشجویان معتقدند این امر  باعث دور شدن آنها از این دانشگاه می‌شود و بالاتر از حد مجاز تعیین شده در استان است.

"جوئل آگاروال"( Joel Agarwal) رئیس اتحادیه دانشجویان کانادا گفت: دانشجویان،با این افزایش شهریه کاملا نامید شده‌اند و من از آنها خواسته‌ام که در مورد انتقال به دانشگاهی دیگر، درخواست‌های خود را برای من ایمیل کنند.

وی ادامه داد: نگرانی من به خاطر والدین این دانشجویان است.

اتحادیه دانشجویان  کانادا اعلام کرد که هفته پیش خبر این افزایش ۱۷ تا ۱۰۴ درصدی در دانشگاه آلبرتا را شنیده و این افزایش شهریه را بیش از حد توصیف کرده است.

بر اساس اعلام این اتحادیه، این افزایش شهریه می‌تواند در ۱۰ برنامه تحصیلات تکمیلی و کارشناسی از جمله دندانپزشکی،‌حقوق و مهندسی تاثیر بگذارد.

"اندرو باتیکی" یکی از دانشجویان مهندسی دانشگاه آلبرتا گفت: من دانشگاه آلبرتا را انتخاب کردم، چرا که یک موسسه آموزش عالی با کلاس جهانی است.

شهریه رشته ما افزایش ۲۴.۵ درصدی خواهد داشت و من اگر می‌دانستم شهریه قرار است تا این میزان افزایش یابد، تحصیل در این دانشگاه را آغاز نمی‌کردم.

گزارش‌ها حاکی از آن است که دانشگاه آلبرتا با کاهش بودجه مواجه شده و این دانشگاه را به تعدیل نیرو و کاهش هزینه‌ها مجبور کرده است. اکنون نیز این کاهش بودجه مستقیما روی شهریه‌های پرداختی دانشجویان تاثیر می‌گذارد.

در آیین نامه افزایش شهریه‌های کانادا آمده که متوسط شهریه یک موسسه آموزش عالی نمی‌تواند برای سه سال آینده بیش از ۷ درصد افزایش یابد. گفتنی است، افزایش شهریه‌ها باید به تایید وزارت آموزش کانادا برسد. در صورت تصویب،‌ این افزایش شهریه از سپتامبر سال ۲۰۲۲ میلادی اجرایی می‌شود.

افزایش ۱۵ درصدی شهریه دانشگاه‌های غیردولتی


#‌اخبار منبع: اقتصاد آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رژیم اشغالگر با بمباران اردوگاه «الشاطئ» و کشتار شماری از فلسطینیان از جمله چند کودک و زن، جنایت دیگری را در غزه مرتکب شده است.

نیم ساعت پیش

وزیر آموزش و پرورش دستورالعمل اجرایی ثبت نام دانش آموزان در مدارس در سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ را ابلاغ کرد و بر اساس آن ثبت نام سال تحصیلی جدید در تمام دوره ها، الکترونیکی است.

1 ساعت پیش

معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر در تشریح تدابیر اتخاذ شده جهت مراسم حج امسال با توجه به اظهاراتی از سوی مقامات عربستان، گفت: وزیر بهداشت قول دادند که در صورت برگزاری مراسم حج و اعزام حجاج ایرانی، تامین واکسن کرونا برای حجاج را بدون نوبت انجام داده و واکسن برایشان تامین شود.

1 ساعت پیش

این روزها سایه خشکسالی بر زندگی مردمان اکثر نقاط کشور به‌ویژه مناطق خشک و نیمه‌خشک کشور سنگینی می‌کند، براساس آمارها و شواهد بارش‌ها در سال زراعی جاری بیش از ۳۰ درصد در چهارمحال و بختیاری کاهش داشته است و به گفته مسئولان تابستان سختی از نظر تامین آب شرب، کشاورزی و صنعت در پیش خواهد بود.

1 ساعت پیش

سخنگوی کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها تاکید کرد: اولویت اول ما در بحث انتخابات ایجاد انسجام، وحدت و امید آفرینی و توجه به متن انتخابات به منظور مشارکت حداکثری مردم و انتخاب فردی اصلح است.

1 ساعت پیش

عضو سابق هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان اینکه ما در کشور، مشکل ساختار در حوزه اخلاق در پژوهش داریم گفت: یعنی مرجع رسیدگی به مشکلات فساد اخلاق در پژوهش در ایران متفاوت با سایر نقاط دنیا است. در ایران، این نهاد، زیرمجموعه‌ای از دانشگاه‌ها و یا زیرمجموعه‌ای از وزارتخانه‌های علوم و بهداشت است که این خود، عامل فساد واقعی و رانت اصلی است زیرا در همه‌ جای دنیا به جز ایران، مرجع قضایی و انتظامی رسیدگی به اخلاق در پژوهش، جایی خارج از آن دانشگاه و آن وزارتخانه است.

1 ساعت پیش

بازیکنان و از همه بدتر برخی از پیشکسوتان دو تیم پرسپولیس و استقلال، با به راه انداختن یک درگیری خشن و پر از صحنه‌های تاسف‌برانگیز، ضعف‌های اخلاقی و حرفه‌ای فوتبال ایران را به رخ تماشاگران کشیدند.

2 ساعت پیش

پایگاه هوایی «حتسریم» صهیونیست‌ها با موشک های مقاومت هدف قرار گرفت.

2 ساعت پیش

یک جمعیت‌شناس ضمن تحلیلی از وضعیت جمعیت خانوارهای ایرانی در کشور طی سال‌های گذشته، به طرح جمعیت و تعالی خانواده اشاره می‌کند و می‌گوید:  موادی که در این طرح آمده، در راستای رفاه خانواده است و بخشی از آن جنبه‌های مالی دارد؛ اما اینکه آیا این مواد بتواند جواب دهد و به افزایش موالید و باروری کمک کند، بعید می‌دانم. زیرا به قدری بار مالی این طرح زیاد است که امکان اینکه صد درصد محقق شود، بسیار ضعیف است. اگر این طرح به صورت بسته سیاستی اجرا شود ممکن است جواب دهد، اما اینکه جنبه‌هایی که بار مالی ندارند را اجرا کنیم و جنبه‌هایی که بار مالی دارند را مسکوت بگذاریم، جواب نمی‌دهد.

2 ساعت پیش

مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی از اجرای بسته حمایتی جدید برای توسعه صادرات شرکت‌های دانش‌بنیان در این صندوق خبر داد و گفت: این بسته جدید حمایتی دربردارنده ۳ نوع تسهیلات است.

3 ساعت پیش

دستگیری رئیس هیئت مدیره استقلال به اتهام موارد مالی، سوژه کارتونی از محمدرضا میرشاه‌ولد شده است.

3 ساعت پیش

دلیل فریادهای نیمکت نشینان استقلال بر سر مدافعان این تیم پس از گلزنی پرسپولیس مشخص شد.

3 ساعت پیش

گل محمدی بالاخره طعم پیروزی در دربی را چشید.

3 ساعت پیش

مغانلو با وجود ناکامی در گلزنی تأثیرگذاری خود را نشان داد.

3 ساعت پیش

وزارت اوقاف غزه اعلام کرد که رژیم صهیونیستی مسجد «قلیبو» در شمال غزه را با خاک یکسان کرده است.

3 ساعت پیش

بیشتر...