خبرگزاری رضوی |
۲ هفته پیش

دانش آموزان امروز به دینداری نیاز بیشتری دارند رضوی

_مدیرکل آموزش و پرورش کهکیلویه و بویراحمد:
دانش آموزان امروز به دینداری  نیاز بیشتری دارند
به گزارش خبرنگارخبرگزاری رضویاز یاسوج، آئین گرامی داشت هفته امور تربیتی و تربیت اسلامی و تجلیل از فعالان امور تربیتی آموزش و پرورش شهرستان کهگیلویه امروز با حضور مدیرکل آموزش و‌ پرورس استان کهگیلویه و بویراحمد، سرپرست معاونت پرورشی، رئیس ادارات فرهنگی، هنری و تربیتی آموزش و پرورش استان، مدیر آموزش و پرورش شهرستان کهگیلویه، معاونین و جمعی از مربیان پرورشی در کانون فرهنگی، هنری این شهرستان برگزار شد.
مدیرکل آموزش و‌ پرورس استان کهگیلویه و بویراحمد در این آئین با تبریک سالروز تأسیس امور تربیتی و هفته تربیت اسلامی و گرامی داشت یاد و خاطره شهیدان رجایی، باهنر و اعیاد شعبانیه، گفت: براساس سند تحول بنیادین آموزش و‌ پرورش، مربیان پرورشی نقش مهمی در تربیت دانش آموزان برای رسیدن به حیات طیبه دارند.
حسنعلی عزت خواه به آغاز برنامه های هفته امور تربیتی و تربیت اسلامی با حضور بر مرقد مطهر علمای اشاره کرد و افزود: هفته تعلیم و تربیت فرصتی است تا وحدت میان آموزش و پرورش و علما در ذهن دانش آموزان به عنوان پایه گذاران تربیت تداعی شود.
وی جایگاه علما را مهم دانست و ادامه داد: ارزش عالم و علم در اسلام فراوان و علما پایه گذار تربیت اسلامی بودند و اکنون جا دارد ارزش آنها را بدانیم‌.
مدیرکل آموزش و‌ پرورس استان کهگیلویه و بویراحمد از شهیدان رجایی، باهنر و بهشتی به عنوان الگوهای مؤثر در عرصه امور تربیتی و تربیت اسلامی یاد کرد و افزود: شهید باهنر مدرسه دین و دانش را افتتاح کرد و بعد دانش آموزی را به جایگاهی رساند که فرمود مدرسه تعطیل می‌شود اما تربیت تعطیل نمی‌شود.
عزت خواه با بیان اینکه اگر امروز بتوانیم رفتار خود را تنظیم کنیم دیگر لازم نیست به دانش آموز امر و نهی کرد، یادآور شد: باید اندوخته های نگرشی خود را بالا برد و شیوه رفتار دانش آموز را تربیت کرد.
مدیرکل آموزش و‌ پرورس استان کهگیلویه و بویراحمد از مربیان پرورشی به عنوان سربازان انقلاب یاد کرد و گفت: امروز باید بدانیم یک سرباز چه وظیفه ای دارد، اگر توانستیم یک سرباز را به خوبی بشناسیم می‌توانیم به عنوان سرباز عرصه تعلیم و تربیت انجام وظیفه کنیم.
وی با بیان اینکه جامعه ما امروز نیازمند این است که معلم های ما به سمتی حرکت کنند که با اسلحه دانایی و توانایی وارد کلاس درس شوند، خاطرنشان کرد: اگر معلم دانا نباشد، توانایی در کلاس درس به وجود نخواهد آمد.
عزت خواه با بیان اینکه برای بازسازی تاریخ باید تاریخ را باز خوانی کرد، افزود: در اعتراضات اخیر حمله دشمن و تمرکز دشمن بر مدارس بود، اما در مدارس ما کمترین فعالیتی انجام گرفت، خواستند هویت را کم رنگ کنند و هویت و باور را از ما بگیرند، اما موفق نشدند و باید هویت ها را در کلاس درس زنده کنیم.
مدیرکل آموزش و‌ پرورس استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: انتظار می‌رود شما معلمین پرورشی با رفتار، برنامه های خود، بتوانید انتقال مفاهیم کنید و سبب رشد دانش آموز باشید و بدانید سقوط نظامی همیشه بعد سقوط فرهنگی بوده است.
وی بیان داشت: دانش آموز درکلاس درس به دین داری ما بیشتر نیاز دارد تا به دین دانی ما و به خدا داری ما بیشتر نیاز دارد تا خدا دانی ما این مولفه ها را باید باهم آغشته کرد.
عزت خواه تاکید کرد: مربیان پرورشی ما باید بحث عقلانیت را در مدارس خوب مطرح کنند و باید عرفان و معرفت را نخست به دانش آموز بیاموزند تا بتوانند دانش آموزی در تراز حیات طیبه پرورش بدهد.
مدیرکل آموزش و‌ پرورس استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: مربی پرورشی که سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را خوب مطالعه نکرده باشد بر نظریه راهبردی این سند اشراف نداشته باشد، نمی‌تواند دانش آموزش را به حیات طیبه و در حد تراز انقلاب اسلامی رهنمود کند.
وی افزود: دشمن برای چشم های دانش آموزان ما خوراک تهیه می‌کند و ما برای گوش ها و کسی موفق تر است که خوراک برای چشم ها تهیه می‌کند.
عزت خواه در پایان از مربیان پرورشی خواست با رفتار و عمل خود نقش الگویی خود را در تربیت دانش آموزان به خوبی ایقا کنند.
مدیر آموزش و‌ پرورش شهرستان کهگیلویه نیز در این آئین، مسائل تربیتی و پرورشی را بستر ساز آموزش دانست و گفت: هدف و رسالت همه فعالیتها در آموزش و‌پرورش تربیت انسان است انسانی که مفید باشد و به قرب الهی نزدیک باشد.
فریدون فاطمی زاده با بیان اینکه هیچ دستگاهی فرصت آموزش وپرورش را برای کار فرهنگی ندارد، افزود: آموزش و پرورس با جامعه گسترده مخاطب نقش مهمی در توسعه و تعالی فرهنگی در جامعه دارد.
گفتنی است در پایان این آئین به مناسبت سالروز تاسیس نهاد امور تربیتی و هفته تربیت اسلامی از مربیان فعال آموزش و پرورش شهرستان کهگیلویه با اهداء لوح تقدیر تجلیل شد.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...