منطقه اورامانات می تواند به قطب گردشگری مهم استان تبدیل شود all tv logo

استاندار کرمانشاه:
منطقه اورامانات می‌تواند به قطب گردشگری مهم استان تبدیل شود
کرمانشاهکرمانشاه

محمد طیب صحرایی استاندار کرمانشاه در دیدار با معتمدین، متنفذین و نخبگان شهرستان پاوه مرکز منطقه اورامان با بیان اینکه میراث‌فرهنگی و گردشگری یک مساله ذوقی و سلیقه‌ای نیست گفت : یکی از مهمترینفرصت‌های استانکرمانشاهحوزه گردشگریاست که از سال آینده با تمرکز بیشتری در مورد آن اقدام خواهد شد.

وی افزود: نکته‌ای که در حوزه گردشگری باید مورد توجه فعالان این عرصه در استان قرار بگیرد این امر است که گردشگری هر منطقه باید متناسب با ارزش‌ها و زیست بوم آن منطقه باشد.

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: این استان برای قرار گرفتن در مسیر تحول و رونق اقتصادی و فرهنگی نیازمند انتخاب یک محور به عنوان پیشران برای توسعه است که گردشگری می‌تواند این نقش را ایفا و دیگر حوزه‌های شهرستان را به حرکت درآورد.

صحرایی با یادآوری وجود ۶ مرز فعال در استان یادآور شد: تقویت و ساماندهی مرز‌های استان و استفاده از ظرفیت‌های مرزی می‌تواند فرصتی بسیار مناسب و مغتنم برای توسعه گردشگری به ویژه گردشگری سلامت در استان باشد.

وی با تاکید بر فعال و پویا بودن همه مرز‌های کرمانشاه گفت: متاسفانه از ظرفیت‌های مرزی بخوبی استفاده نشده است درحالیکه باید این حوزه منشا خیر و برکت برای استان باشد.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه کولبری راهکار موثری برای رفع مشکل اشتغال در مناطق مرزی نیست تاکید کرد: نگاه در این زمینه این است که مرز‌ها به سمت استفاده پایدار با حفظ کرامت مرزنشینان حرکت کند.

وی ادامه داد: کولبران باید در قالب تشکیل بازارچه‌های مرزی که در شان شخصیت آن‌ها باشد به فعالیت بپردازند و نقش معتمدان مناطق مرزی در ساماندهی این مساله بسیار حائز اهمیت است.

صحرایی با بیان اینکه وزارت کشور معتقد است منفعت مرز‌ها باید عاید مرزنشینان شود اظهار کرد: بازارچه‌های مرزی نباید تنها در زمینه خرید و فروش کالا (فعال) باشد بلکه در همه حوزه‌های اقتصادی به فعالیت بپردازند.

وی با تاکید بر اهمیت برگزاری انتخابات باشکوه در یازدهم اسفندماه افزود: حضور حداکثری مردم در این انتخابات بدون شک موجب صلابت هرچه بیشتر نظام در سطح ملی و بین المللی خواهد شد .

باشگاه خبرنگاران جوانکرمانشاهکرمانشاه#‌اخبار منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

در اینجا شمارا برای راحتترین روش دریافت فیش حقوق راهنمایی میکنیم.

نیم ساعت پیش

یکی از مدیران پرسپولیس گفت: با توجه به درخواست بانک‌ها و ارسال مدارک و تایید شدن صلاحیت آنها به نظر می‌رسد واگذاری سهام باشگاه قطعی خواهد بود.

نیم ساعت پیش

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین امروز (شنبه) وتوی آمریکا علیه اعطای عضویت کامل به فلسطین در سازمان ملل متحد را موضعی «ناامیدکننده»، «شرم‌آور»، «غیرقابل توجیه» و «غیرمسوولانه» خواند.

یک ربع پیش

سرپرست سازمان خصوصی سازی از تایید صلاحیت متقاضیان خرید سهام شرکت‌های پرسپولیس و استقلال خبر داد.

نیم ساعت پیش

معاون ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودرو‌های فرسوده گفت: برای اولین بار شماره‌گذاری وسایل نقلیه طبق قانون ساماندهی خودرو منوط به پرداخت عوارض شده است.

نیم ساعت پیش

رئیس فدراسیون فوتبال با اشاره به فراهم شدن تدابیر ورود کمک داور ویدئویی به لیگ برتر، گفت: لیگ ما تقریباً پیر است و باید به جوانگرایی آن فکر کرد. این آفتی است که وجود دارد و در تیم ملی نیز این مشکل را داشتیم که خوشبختانه جوانگرایی محسوسی انجام شد.

یک ربع پیش

سنگربان پرسپولیس مدت‌هاست از ترکیب اصلی این تیم دور است و شرایط او برای بازگشت او به ترکیب اصلی مشخص نیست.

یک ربع پیش

رئیس اداره شورای اجتماعی محلات شهرداری مشهد با تاکید بر اهمیت مشارکت‌های مردمی در پویش مشهد مهربان گفت: از زمان افتتاحیه تا به امروز به طور تقریبی ۱۹ هزار نفر در این پویش مشارکت کرده‌اند و قطعا تا پایان دهه کرامت این آمار افزایش خواهد داشت.

نیم ساعت پیش

«واشنگتن‌پست» گزارش داد که مقام‌های ایالات متحده در چندین ارگان دولتی به این روزنامه گفتند که دولت جو بایدن رئیس‌جمهوری آمریکا به آن‌ها دستور داده است که درباره ساقط شدن چند ریزپرنده توسط پدافند هوایی ایران در اصفهان، به طور علنی صحبت نکنند.

یک ربع پیش

بیشتر...