2 روز پیش
2 بازدید

تاثیر کرونا بر مراکز خرید کشور

تاثیر کرونا بر مراکز خرید کشور

فصل‌جدید برنامه ایران ریتیل شو با حضور 3 تن از فعالان صنف مراکزخرید آغاز شد و این بار امیرریاضی مدیرعامل گروه بهره برداری راتا مدیریت ایرانیان و بهره بردار مرکزخرید آرمان مشهد، احسان محسنی نژاد مدیرعامل گروه بهره برداری پیلار و عضو هیئت مدیره مرکزخرید هروی سنتر و حامد بی آزار مدیرعامل مجموعه معین مال میهمانان مهندس شاهرخ کشاورز شدند و پیرامون شرایط حال‌حاضر مراکز خرید و تعطیلی اعمال شده بر آن ها که تحت تاثیر بیماری کووید-19 است به بحث‌ و‌ تبادل‌ نظر پرداختند.

تاثیر کرونا بر مراکز خرید کشور
به گزارشاکونا پرس،

به گفته امیر ریاضی مدیرعامل گروه بهره برداری راتا مدیریت ایرانیان مراکز خرید شهر مشهد را به دو گروه مراکزخرید متعلق به زوار و گروه متعلق به مردم بومی مشهد تقسیم کرد و رونق مرکز خرید آرمانمشهدرا متاثر از همجواری با حرم ­مطهر امام ­رضا (ع) عنوان کرد.

او ضمن تشکر از مدیر فعلی مرکز خرید آرمان مشهد از فرصت­های از دست ­رفته این مرکز خرید پس از وقوع بحران کرونا در کشور سخن گفت.

بنابر اظهارات او باتوجه به اینکه مرکزخرید آرمان یک مجموعه پرهزینه است، اما اجاره ­بهای دریافتی از کسبه این مرکز خرید برای دوماه به طور کامل و ماه ­های باقی مانده تا پایان سال 99 هم به میزان 50 درصد بخشیده شد. البته برخی مالکان نیز تنها درخواست پرداخت شارژ ماهیانه را از کسبه انتظار داشتند.

مدیرعامل گروه بهره­برداری راتا مدیریت ­ایرانیان با بیان اینکه الزامی برای حضور فضای FMCG در مراکزخرید وجود ندارد، اعلام کرد: بیماری کووید-19انرژیمضاعفی را بهصنعتFMCG تزریق کرد . این درحالیست که متاسفانه برندهای غذایی درحال کمرنگ شدن هستند وجای خود را به برندهایی می­دهند که آوازه چندانی ندارند.

او در ادامه برضرورت اداره یک مرکزخرید توسط مدیران و مشاوران کارآمد تاکید کرد و پیرامون  موضوع فروش­اینترنتی در مراکزخرید گفت: برای راه­اندازی فروش­اینترنتی در مراکزخرید باید تلاش بیشتری صورت گیرد.

امیرریاضی در خاتمه این برنامه ضمن تاکید بر ضرورت حضور یک نماینده از صنف مراکزخرید برای انجام تصمیم گیری­ ها در ستاد مبارزه با بیماری کرونا، گفت: احتمال می­رود که درروزهای پایانی سال99 بتوانیم شاهد شرایط بهتری نسبت به فرصت­های از دست رفته درنوروز98 باشیم.

الزامی برای وجود فضای FMCG در مراکزخرید وجود ندارد. ضمن اینکه بیماری کووید-19 انرژی مضاعفی را به این صنعت تزریق کرد.

احسان محسنی­ نژاد مدیرعامل گروه ­بهره برداری پیلار و عضو هیئت­ مدیره مرکزخرید هروی­ سنتر از خلا حضور یک اتحادیه برای صنف مراکزخرید سخن گفت و اعلام کرد: ساعت کاری درنظر گرفته­ شده برای مراکز خرید بی­ تاثیر است و حتی بی­ قانونی نیز به بار خواهد آورد. (این گفت­ و ­گو مربوط به روزهای پایانی آبان ماه است)

او با بیان اینکه در ابتدا تصور می­شد که بحران کرونا کوتاه مدت بوده و فروششب عیدهم از بین نخواهد رفت، گفت: ما با معضل دیگری به نام مالکان روبرو هستیم. چراکه بسیاری از آنها به دلیلمشکلات مالیامکان بخشش اجاره ­بها برای چندماه را نداشتند.

بنابر اظهارات او واحدهای تجاری هروی­ سنتر که قرارداد خود را تمدید کردند؛ از تخفیف 75 روزه و واحدهایی که امکان تمدید قرارداد را نداشتند از 45 روز تخفیف بهره­ مند شدند. ضمن اینکه در این میان برخی از کسبه هیچ تخفیفی دریافت نکرده و برخی مشمول تخفیف 4 ماهه از سوی مالکان شدند.

به گفته احسان محسنی­ نژاد مجموعه هروی­ سنتر در اوایل امسال متاسفانه مجبور به تعدیل نیرو شد و علی­رغم پویشی که فروردین ماه امسال برای حمایت از کسبه صورت گرفت اما موضوع چند برابر شدن اجاره ­بها رقم خورد.

مدیرعامل گروه ­بهره ­برداری پیلار عنوان کرد: بسیاری از مراکزخرید احداث پردیس­ سینمایی را راه‌حل خروج از بحران می‌دانستند. درواقع تا پیش از وقوع بحران کرونا مراکزخریدی که خدمات محوربودند عملکرد موفقی داشتند اما پس از آن، این موفقیت برای مراکزخریدی که عمدتا فضای تجاری داشتند رقم خورد.

او با اذعان به اینکه زمان همراهی فروشگاه های ­زنجیره ای با مراکزخرید فرا رسیده است؛ پیرامون راه‌حل های خروج از بحران مراکز خرید گفت: مراکز خرید برای خروج از بحران باید تجاری‌محور شوند، البته که هراقدامی هم موقتی است؛ چراکه صنعت مراکزخرید با چالش مواجه شده است.

به اعتقاد او می‌توان از فرصت پیش‌آمده بهترین بهره را برد؛ چراکه امکان ایجاد تغییرات و همینطور بررسی مجدد انکرهای مجموعه‌تجاری فراهم است.

بنابر اظهارات عضو هیئت‌مدیره هروی‌سنتر: در صورتی که حمایتی از سویدولتصورت نگیرد بحران بزرگ­تری پیش­روی ما قرار خواهد گرفت. ضمن اینکه فروش شب یلدای امسال نیز از بین رفتنی است.

در صورتی که حمایتی از سوی دولت صورت نگیرد بحران بزرگ­تری پیش­روی مراکزخرید قرار خواهد گرفت.     

حامد بی‌آزار مدیرعامل مرکزخرید معین‌مال متوسط نرخ پاخور مجموعه معین‌مال در بهمن ماه را روزانه 5500 نفرعنوان کرد و برضرورت تشکیل یک اتحادیه ویژه مراکزخرید برای پیشگیری از اتفاقات بیشتر تاکید کرد.

بنابر اظهارات او همچون دو میهمان دیگر، پروتکل های بهداشتی از همان ابتدا در این مجموعه نیز رعایت شده است به طوریکه از ابتدای ورودویروسکرونا به کشور موضوع تب­ سنجی و پدالی شدن آسانسورها برای به حداقل رساندن میزان تماس با دست دراین مجموعه انجام گرفت.

از دیدگاه مدیرعامل مجموعه معین­ مال تعطیلی درنظر گرفته شده می­تواند فرصت خوبی برای جبران کمبودها در یک مرکزخرید باشد.

حامد بی ­آزار با بیان اینکه کسبه معین­مال نسبت به کسبه مراکزخریدی که سرانهفرهنگی و هنریبالایی داشتند آسیب کمتری دیده ­اند گفت: بررسی ­های ما نشان می­دهد افرادی که از فروشگاه ­زنجیره‌ای این مجموعه خرید می کنند در همان زمان به طبقات بالاتر مراجعه نمی­ کردند.

بنابر اظهارات مدیرعامل معین ­مال درحال حاضر باید همراهی بیشتری را با کسبه داشته باشیم. ضمن اینکه معین ­مال کلاس­هایی را هم برای آموزش فروش ­اینترنتی برگزار کرده است (البته با رعایت پروتکل­های بهداشتی) که این بار با استقبال بسیار خوبی از سوی کسبه واحدهای­تجاری مواجه شد.

تعطیلی درنظر گرفته شده می­تواند فرصت خوبی برای جبران کمبودها در یک مرکزخرید باشد.

در آستانه فرارسیدن هفته دولت و بزرگداشت شهیدان رجایی و باهنر، با حضور حجت‌اله صیدی مدیرعامل و اعضای هیئت‌مدیره بانک…

مجمع عمومی عادی به‌طور فوق‌العاده بانک صادرات ایران به منظور انتخاب اعضای اصلی و علی‌البدل هیئت‌مدیره، برگزار شد.#‌اخبار
منبع: اکونا پرس


مطالب پیشنهادی

این زیردریایی ارتش قابل رهگیری و کشف نیست + عکس

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: زیردریایی کلاس غدیر که در مراحل اورهال قرارداشت صبح امروز چهارشنبه ٢٠ فروردین به آب انداخته شد.

صوفی: در ۱۴۰۰ اگر کاندیدای اصلاح‌طلب داشتیم، شرکت می‌کنیم

وزیر دولت اصلاحات می گوید: پیش بینی ما این است که اگر اجازه دهند کاندیدای مورد نظرمان را وارد صحنه انتخابات ۱۴۰۰ کنیم اوضاع تغییر خواهد کرد. اما مردم دیگر با کاندیداهای دست دوم، اجاره ای و ... پای صندوق نمی آیند.

گپ و گفت خواندنی با یکی از کارگزاران رژیم پهلوی در مورد امام خمینی: یک پاپاسی از وجوهات را جابجا نمی کرد/امام خمینی در حد پاپ است

جماران نوشت: یکی از مسئولین رده بالای دولت شاه در مصاحبه ای گفت: تمام چیزی که به «سهم امام» معروف است پولی مال آنها است و طبق موازین شرعی از شیر مادر هم برای آنها حلال تر است. ولی تمام این پول از یک طرف می آید و از یک طرف دیگر می رود. آدمی که در حد پاپ است، زندگی او در حد ارزان ترین زندگی است.

رهبر انقلاب به سخنان کدام مقام آمریکایی در سخنرانی امروز خود اشاره کردند؟

تسنیم نوشت: مقام معظم رهبری در سخنرانی تلویزیونی امروز به مصاحبه فرماندار ایالت ایلینوی آمریکا اشاره کردند که از زنده شدن غرب وحشی بعد از شیوع کرونا در آمریکا سخن گفته بود.

پایداری‌ها همچنان بلای جان قالیباف /شورای ائتلاف حکمیت خواهد کرد؟

نشانه ها از این حکایت دارد که پایداری ها برای مانع تراشی بر سر راه ریاست قالیباف، از همین حالا و حتی پیش از این به تخریب شهردار پیشین روی آورده اند و در کنار آن درحال لابی با نمایندگان شهرهای کوچک برای جمع کردن رأی به نفع آقاتهرانی هستند.

سخنان مهم رهبر انقلاب: کرونا ما را از توطئه دشمنان غافل نکند

رهبر معظم انقلاب فرمودند: بشر با این همه پیشرفت های علمی حیرت آور که به کلی وضع زندگی را در جهان تغییر داده احساس خوشبختی نمی کند. بشریت دچار فقر و بیماری است، دچار فحشا و گناه است، دچار بی عدالتی است، دچار نابرابری است، دچار شکاف طبقاتی بسیار وسیع است.

اشتباهات رایج آشپزی | اشتباهات رایج آشپزی که هر آشپزی باید بداند

اشتباهات رایج آشپزی و اشتباهات رایج آشپزی که هر آشپزی باید بداند و نکات آشپزی و ترفندهای مهم آشپزی و نکات ماهرانه اشپزی را در پرشین وی بخوانید

موارد مصرف سس سویا | موارد مصرف سس سویا برای مزه دار کردن غذا

موارد مصرف سس سویا و موارد مصرف سس سویا برای مزه دار کردن غذا و سس سویا چیست و فواید سس سویا چیست و خواص سس سویا را در پرشین وی بخوانید

جلوگیری از خشک شدن مرغ در فر | راهکار جلوگیری از خشک شدن مرغ در فر

جلوگیری از خشک شدن مرغ در فر و راهکار جلوگیری از خشک شدن مرغ در فر و نکات پختن مرغ درون فر و مزه دار کردن مرغ را در پرشین وی بخوانید

این شَبَحِ ارتش ایران، قاتل شناورهای چند میلیون دلاری در خلیج فارس است + عکس

باشگاه خبرنگاران نوشت: نیروی دریایی ارتش همواره جهت حفظ منافع دریایی کشور نیاز به ساخت تجهیزات پیشرفته دارد.

تغییر چهره سیاسی پارلمان یازدهم /سونامی اصولگرایان به بهارستان رسید

نتیجه یازدهمین دوره انتخابات مجلس تغییر حداکثری در چهره سیاسی پارلمان را رقم زد و اکثریت نمایندگان مجلس فعلی حداقل برای ۴ سال آینده در پارلمان حضور نخواهند داشت.

طلایی: در انتخابات ۱۴۰۰ کاندیدای اصولگراها ۲۵ میلیون رای دارد

مرتضی طلایی می‌گوید: اصولگرایان هر کاری می‌خواهند بکنند از الان انجام دهند که سال ۱۴۰۰ با یک چهره پا به عرصه انتخابات بگذارند. اگر این اتفاق رقم بخورد من تضمین می کنم که کاندیدای اصولگرایان ۲۵ میلیون رای خواهد داشت.

رییس مجلس ترکیه جویای حال علی لاریجانی بعد از ابتلا به کرونا

ایسنا نوشت: مصطفی شنتوپ، رئیس مجلس ملی ترکیه طی تماس تلفنی با علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، ضمن آرزوی بهبودی برای وی درباره اقدامات مشترک دو کشور برای مهار کرونا گفت وگو کرد.

نصیحت مشفقانه به منتخبان جدید خانه ملت

من به تازگی راجع به کارنامه سال ۹۸ فکر می کردم، از سیل در روزهای ابتدایی سال شروع شد، ابتدا پنج استان را به خود درگیر کرد و سپس به ۲۵ استان رسید.

طرز تهیه ذرت مکزیکی بخارپز | طرز تهیه ذرت مکزیکی بخارپز و ذرت مکزیکی اصل

طرز تهیه ذرت مکزیکی بخارپز و طرز تهیه ذرت مکزیکی بخارپز و ذرت مکزیکی اصل و طرز تهیه ذرت به سبک مکزیکی را در پرشین وی بخوانید

به یاد دو دیپلمات و سیاستمدار امین نظام

هیچگاه فکرش را هم نمی‌کردم روزی اتفاقی بیفتد و سر و کله بیماری‌ای به نام کرونا در این کشور پیدا شود که دو تن از همکاران خوبم را که خاطرات خوبی را با آنها داشتم از من بگیرد و کشور از وجود خدمات آنها محروم شود.

پخت خورش خوشمزه | نکات پخت خورش خوشمزه و ترفندهای خوشمزه شدن آن

پخت خورش خوشمزه و نکات پخت خورش خوشمزه و ترفندهای خوشمزه شدن خورش و روش های خوشمزه کردن غذا و چگونه خورشت خوشمزه درست کنیم را در پرشین وی بخوانید

گرفتن بوی گوشت | روش های کاربردی برای گرفتن بوی گوشت مرغ و گوشت قرمز

گرفتن بوی گوشت و روش های کاربردی برای گرفتن بوی گوشت مرغ و رفع بوی گوشت قرمز و نکات مزه دار کردن انواع گوشت قرمز و سفید را در پرشین وی بخوانید

پیوند سیاسی-فراکسیونی احمدی‌نژادی‌ها و پایداری‌ها در مجلس یازدهم؟

قبضه مجلس یازدهم در دست اصولگرایان اما و اگرها را درباره آرایش سیاسی و فراکسیونی این مجلس بیشتر کرد و این سوال مطرح می‌شود که آیا قرار است تنها یک فراکسیون سیاسی و اکثریت میدان‌دار باشد؟!

تاکید وزیر دفاع بر وحدت، برادری و تعامل میان ارتش و سپاه/نقش شهید صیادشیرازی در فرماندهی عملیات‌های بزرگ جنگ بی‌بدیل است

تسنیم نوشت: وزیر دفاع در پیامی عنوان کرد: حماسه‌آفرینی‌ها و نقش بی‌بدیل و بارز شهید پرافتخار صیادشیرازی در طراحی و فرماندهی عملیات‌های بزرگ در دوران هشت سال دفاع مقدس و خلق پیروزی‌های بی‌شمار از او خورشیدی بی‌بدیل ساخت.

مطالب مرتبط