بیتوته |
1 ماه پیش

بادی کانتورینگ: فواید، خطرات ، نحوه انجام مراقبت بعد از عملنحوه انجام عمل بادی کانتورینگ, خطرات پیکر تراشی, بادی کانتورینگ بازو

بادی کانتورینگ یکی از عمل های جراحی زیبایی است

 

پیکرتراشی و راهنمای کامل بادی کانتورینگ 

یکی از عمل های جراحی زیبایی که با چند روش مختلف انجام می شودعمل پیکر تراشیو یا بادی کانتورینگ است، در ادامه به به معرفی این عمل زیبایی خواهیم پرداخت. بنابراین تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

بادی کانتورینگ چیست؟

بادی کانتورینگنوعی پیکر تراشی غیر تهاجمی است که به وسیله آن خطوط بدن در نواحی کمر ، باسن ، ران ها ، بازو ها و … تنظیم می شوند.

این جراحی بعد از کاهش وزن صورت می گیرد و علاوه بر این که عیب های پوست را برطرف می کند و چربی های اضافه بدن را از بین می برد ، لایه های زیرین را هم تقویت می کند.

 

بادی کانتورینگ برای کدام قسمت هایی از بدن انجام می شود؟

بادی کانتورینگرا می توان در قسمت هایی از بدن که پوست آنها شل و آویزان شده است انجام داد ، برای مثال:

• اصلاح افتادگی بازو

• اصلاح افتادگی پوست میانه صورت ، غبغب و گردن

• اصلاح افتادگی پوست شکم ، باسن ، داخل و خارج ران ها

• اصلاح افتادگی  پوست های اضافی و آویزان شکم

 

انواع روش های پیکرتراشی 

روش لیپوماتیک

در این عمل جراحی از امواج اینفراسونیک برای حذف چربی های اضافه استفاده می کنند ، و با تابیدن این امواج روی قسمت های مورد نظر آن ها را حذف می کنند. در واقع این امواج باعث می شود که بافت های چربی تخریب شوند.

در این عمل پوست آسیبی نمی بیند و به خوبی مقاومت خود را حفظ می کند. این عمل روی قسمت های مختلفی از بدن انجام می شود از جمله لیپوماتیک شکم و پهلو ها.

 

روش لیپوساکشن

عمل لیپوساکشن یکی از انواع روش های کاهش و حذف چربی است. در این روش که با استفاده از دستگاه لیپوساکشن انجام می شود ، با انجام دادن فرایند مکش چربی ها از شکم خارج می شوند. معمولا این روش پیکر تراشی در موارد حاد که ورزش و رژیم غذایی پاسخگو کاهش وزن نیست ، پیشنهاد می شود.

 

روش بادی جت

بادی جت یک روش تهاجمی است که با کمک آب و نیرویی که در آن وجود دارد ساختمان چربی های بدن و نواحی مختلف را تخریب می کند و آنها را حذف می کند. یک مزیت که این روش مانند روش لیپوماتیک دارد این است که می توان چربی ها را به طور سالم از بدن خارج کرد و آن را برای سایر موارد مانند تزریق چربی به سینه استفاده کرد.

 

روش لیپولیزر

اگر بخواهیم روشی معرفی کنیم که با کمک دستگاه لیزر چربی های اضافه را از بین می برد ، می توانیم به این روش اشاره کنیم. این روش مشابه روش لیپوماتیک است با این تفاوت که در روش لیپولیزر از امواج اولتراسونیک برای تخریب چربی ها و حذف آنها استفاده می شود. با کمک این روش چربی ها در همان ناحیه ذوب می شوند و از بین می روند.

 

بادی کانتورینگ, بادی کانتورینگ چیست, انواع روش های بادی کانتورینگ

با بادی کانتورینگ می توانید فک را نیز زاویه سازی کنید

 

مزیت هایی که عمل بادی کانتورینگ دارد؟

افرادی که جراحی بادی کانتورینگ انجام می دهند در پی برطرف کردن و سفت کردن پوست های آویزان و اضافی هستند.

 

علاوه بر این که پوست اضافی سبب ناراحتی در شما می شوند و آن ناحیه سنگین به نظر می رسد مشکلات دیگری نیز برای شما به وجود می آید که عبات است از:

- حالت بدن را در وضعیت های مختلف همچون نشستن و یا استادن بر هم می زند ، ورزش کردن و راه رفتن را دشوار می کند.

- همچنین باعث جوش ها و عفونت هایی در ناحیه تناسلی می شود و به دلیل این که تمیز کردن نواحی که چربی و پوست اضافی در آن تجمع شده دشوار است ممکن است که بهداشت فردی رعایت نشود.

- همچنین داشتن اضافه وزن و پوستی آویزان اعتماد به نفس فرد را دچار مشکل می کند.

 

نحوه انجام عمل بادی کانتورینگ

بیهوشی

در این مرحله پزشک برای این که عمل برای شما راحت تر پیش رود از بیهوشی استفاده می کند. پزشک از میان بیهوشی عمومی و بی حسی موضعی بهترین گزینه را برای شما انتخاب می کند.

بیهوشی عمومی توسط پزشک بیهوشی انجام می گیرد و در زمانی که دارو های مخصوص بیهوشی بر روی شما اثر کرد ، تمامی علائم حیاتی شما تحت نظر کادر اتاق عمل قرار می گیرد.

 

ایجاد برش

در تمامی روش های جراحی بادی کانتورینگ به منظور برطرف کردن چربی های اضافی ، برش های گسترده ای ایجاد می کنند. در برخی از جراحی های زیبایی شکم ، برش هایی در سطح وسیع صورت می پذیرد.

 

طول برش و الگویی که مد نظر قرار داده می شود وابسته به مقدار و نواحی مورد نظر برای تخلیه چربی است.

همچنین مهارت و تجربه کاری جراح حرفه می تواند بر روی این موضوع تاثیر زیادی داشته باشد.

 

نحوه انجام عمل بادی کانتورینگ, خطرات پیکر تراشی, بادی کانتورینگ بازو

بادی کانتورینگ چربی های اضافی را از بین می برد 

 

عوارض و خطرات پیکر تراشی 

انجام عمل پیکر تراشی امری کاملا شخصی است. با در نظر گرفتن مزایایی که این جراحی دارد باید خطرات و عوارض آن را نیز در نظر بگیرید.

این جراحی اگر توسط بهترین جراح پلاستیک انجام شود هیچ آسیبی و خطری نخواهد داشت ، اما اگر پزشک در جراحی مهارت کافی نداشته باشد ، عوارضی به وجود می آیند که عبارت است از :

• خونریزی

• تجمع مایعات

• روند کند ترمیم زخم ها

• عفونت

• لخته خون

• به وجود آمدن جای زخم و از بین نرفتن آن

• بی حسی و یا سایر تغییرات در حس پوست

• اسکار های ناخوشاید

• شلی پوست یا وجود داشتن بی نظمی در خطوط

• خطرات و عوارض ناشی از بیهوشی

 

کاندید های عمل بادی کانتورینگ

افرادی که در ادامه به آنها اشاره می کنیم بهترین کاندید ها برای انجام این عمل هستند.

افرادی که از همه نظر سالم هستند و وضعیت خاص پزشکی ندارند که روند بهبودی را تحت تاثیر قرار دهد و رسیک جراحی را بالا ببرد.

افرادی که از دخانیات استفاده نمی کنند.

افرادی که نگاهی مثبت و واقع بینانه به عمل های جراحی دارند.

بزرگسالانی که وزن آنها ثابت است.

افرادی که سبک زندگی سالمی دارند و تناسب اندام را یکی از مولفه های مهم زندگی می دانند.

 

نتایجی که بعد از جراحی بادی کانتورینگ به دست می آید

نتیجه عمل جراحی بادی کانتورینگ بعد از کاهش وزن چشمگیر به سرعت قابل مشاهده می شود. هر چند برای دیدن نتایج نهایی این جراحی باید به مدت دو سال یا بیشتر صبر کرد.

نتایج عمل جراحی بادی کانتورینگ در صورتی که شما وزن خود را ثابت نگه دارید و آمادگی جسمانی خود را حفظ کنید دائمی خواهد بود.

 

اگر چه انتظار می رود که این عمل جراحی نتایج خوبی ارائه دهد اما هیچ تضمینی برای آن وجود ندارد و در برخی از مواقع ممکن است یک عمل جراحی فرد را به نتیجه دلخواه نرساند و جراحی های دیگری نیز لازم باشد.

 

برطرف نشدن برخی از مشکلات با عمل بادی کانتورینگ

مشکلاتی که با جراحی بادی کانتورینگ برطرف نمی شوند عبارتند از :

چربی های احشایی بدن افراد ، با این روش از بین نمی رود.

افرادی که بسیار چاق هستند با پیکر تراشی نمی توانند به کاهش وزن برسند. پیکر تراشی برای رفع چربی های موضعی و اضافی بدن است  ، نه کاهش وزن

با انواع این روش های چربی زدایی و چربی کشی نمی توان بیماری های ناشی از چاقی را درمان کرد.

 

انواع روش های بادی کانتورینگ, پیکرتراشی بدن, مزایای عمل بادی کانتورینگ

 لیپوساکشن نیز همانند بادی کانتورینگ جزو عمل های زیبایی است

تفاوت بادی کانتورینگ با لیپوساکشن

عمل جراحی لیپوساکشن روشی برای از بین بردن چربی های اضافی بدن است. در این روش بیمار باید بیهوش شود و در اتاق عمل مورد جراحی قرار گیرد ، تا چربی های اضافی او از بدن خارج شوند. بنابراین در این روش خطرات و عوارض بیشتری برای بیمار وجود دارد از جمله عوارضی که عمل لیپوساکشن دارد می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

• عوارض و خطرات بیماری قلبی ریوی

• ایجاد عفونت در بدن

• امکان لخته خون

• عوارض بیهوشی

• خطر آسیب به اندام های داخلی بدن

 

بهترین زمان برای انجام بادی کانتورینگ چه موقعی است؟

در صورتی که دو سال یا بیشتر از کاهش وزن شما گذشته باشد ، بهتر است برای برداشتن پوست ها اضافی خود از جراحی بادی کانتورینگ کمک بگیرید.

 

اقداماتی که قبل از پیکرتراشی باید انجام دهید

قبل از جراحی در مورد این عمل تحقیق کنید و در مورد انجام آن خوب فکر کنید.

قبل از جراحی به وزن ایده آل و ثابت برسید.

اگر پزشک برای شما انجام آزمایش و تصویر برداری هایی را تجویز کرده است ، حتما آنها را انجام دهید و در روز عمل آنها را با خود داشته باشید.

اگر داروی خاصی مصرف می کنید و یا مشکلی دارید حتما به پزشک جراح خود اطلاع دهید.

تا دو هفته قبل از عمل از مصرف هر گونه مشروبات الکلی و دخانیات خودداری کنید.

قبل از جراحی از مصرف داروهای ضد التهاب ، رقیق کننده خون و مکمل های گیاهی پرهیز کنید.

 

بادی کانتورینگ بازو, کاندید های عمل بادی کانتورینگ, نتایج جراحی بادی کانتورینگ

توجه داشته باشید قبل از اینکه عمل بادی کانتورینگ را انجام دهید ، تحقیقات را نادیده نگیرید

 

دوران نقاهت بعد از عمل جراحی بادی کانتورینگ

در دوران نقاهت بعد از عمل جراحی بادی کانتورینگ ، ممکن است کمی احساس درد ، تورم ، کبودی و بی حسی در اطراف ناحیه جراحی شده داشته باشید. این علائم ها کاملا طبیعی است. در این صورت پزشک جراح شما ممکن است برای کاهش احساس درد و ناراحتی دارو های مسکن برای شما تجویز کند.

 

در طول دوران نقاهت بادی کانتورینگ از پانسمان های خاصی برای پوشاندن محل برش ها استفاده می شود. 

همچنین ممکن است از لوله های نازکی به صورت موقت در زیر پوست قرار بگیرند تا از طریق آن ها ، خون اضافی و مایعات از بدن خارج گردند.

 

بعد از عمل پزشک شما توصیه هایی را به شما خواهد کرد ، که برخی از آنها عبارت است از:

چگونه از محل جراحی مراقبت کنید.

چه دارو هایی را برای افزایش سرعت ترمیم استفاده کنید.

با مشاهده کدام یک از عوارض ها  به پزشک مراجعه کنید.

چه زمان و در چه صورتی با پزشک خود تماس بگیرید

 

گردآوری:بخش سلامت بیتوته

 #‌بیماری منبع: بیتوته

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

تناسب اندام در سالمندان از اهمیت زیادی برخوردار است و به سلامت و شادابی آنها منجر می گردد. سلامند با انجام چند تکنیک می تواند به این هدف برسد

۱ هفته پیش

پزشکی،سلامت،بهداشت،اخبار پزشکی،اخبار سلامت,وزارت بهداشت،اخبار سلامت و پزشکی،خبرهای پزشکی،اطلاعات پزشکی,جدیدترین اخبار پزشکی،مشاوره پزشکی،بیمه,خبرهای سلامت,اخبار پزشکی ایران و جهان،بیماری،تجهیزات پزشکی,خبر علمی و پزشکی،درمان بیماری،اخبار سلامت و بهداشت،تازه های پزشکی و سلامت،بیمه درمانی,سازمان غذا و دارو،دانستنیهای پزشکی،اخبار پزشکی جدید،آخرین اخبار پزشکی,اخبار پزشکی روز دنیا،جدیدترین اخبار سلامت،مقالات پزشکی،تازه های علم پزشکی،جدیدترین یافته های پزشکی

۱ هفته پیش

پزشکی،سلامت،بهداشت،اخبار پزشکی،اخبار سلامت,وزارت بهداشت،اخبار سلامت و پزشکی،خبرهای پزشکی،اطلاعات پزشکی,جدیدترین اخبار پزشکی،مشاوره پزشکی،بیمه,خبرهای سلامت,اخبار پزشکی ایران و جهان،بیماری،تجهیزات پزشکی,خبر علمی و پزشکی،درمان بیماری،اخبار سلامت و بهداشت،تازه های پزشکی و سلامت،بیمه درمانی,سازمان غذا و دارو،دانستنیهای پزشکی،اخبار پزشکی جدید،آخرین اخبار پزشکی,اخبار پزشکی روز دنیا،جدیدترین اخبار سلامت،مقالات پزشکی،تازه های علم پزشکی،جدیدترین یافته های پزشکی

۱ هفته پیش

پزشکی،سلامت،بهداشت،اخبار پزشکی،اخبار سلامت,وزارت بهداشت،اخبار سلامت و پزشکی،خبرهای پزشکی،اطلاعات پزشکی,جدیدترین اخبار پزشکی،مشاوره پزشکی،بیمه,خبرهای سلامت,اخبار پزشکی ایران و جهان،بیماری،تجهیزات پزشکی,خبر علمی و پزشکی،درمان بیماری،اخبار سلامت و بهداشت،تازه های پزشکی و سلامت،بیمه درمانی,سازمان غذا و دارو،دانستنیهای پزشکی،اخبار پزشکی جدید،آخرین اخبار پزشکی,اخبار پزشکی روز دنیا،جدیدترین اخبار سلامت،مقالات پزشکی،تازه های علم پزشکی،جدیدترین یافته های پزشکی

۱ هفته پیش

اگر می‌خواهید بدانید که خواص عناب در سلامتی چیست و این میوه چگونه بر روی سلامت شما تاثیر می‌گذارد در ادامه همراه ما باشید.

۱ هفته پیش

مردی که متهم است همسایه خود را با شلیک گلوله به قتل رسانده است، به قصاص محکوم شد. به گزارش خبرنگار ما، رسیدگی به این پرونده از یک‌سال‌و‌نیم قبل به‌دنبال ‌کشته‌شدن مرد جوانی به نام شاهین در ورامین آغاز شد.

۱ هفته پیش

یک فوق تخصص غدد و متابولیسم ضمن تشریح دیابت بارداری و علت به وجود آمدن آن، اکید کرد: مبتلایان به دیابت بارداری پس از بارداری در خطر ابتلا به دیابت نوع دو هستند و پس از بارداری باید سالیانه تحت نظر پزشک چکاپ شوند.

۱ هفته پیش

یک کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی آخرین وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.

۱ هفته پیش

با توجه به واکسیناسیون ۸۲ درصدی گروه هدف جامعه، طی هفته‌های اخیر هشدارهایی در مورد احتمال خیز ششم کرونا داده شده، اما به باور کارشناسان با رعایت شیوه‌نامه های بهداشتی می‌توان مانع از برخاستن این خیز شد.

۱ هفته پیش

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، با بازگشایی مدارس، در بدو ورود به مدرسه و روزانه، همه دانش آموزان، معلمان و سایر کارکنان از نظر وجود علائم بیماری باید غربالگری شوند و مدرسه در سامانه های مراقبت از کرونا نسبت به ثبت و گزارش مبتلایان اقدام کرده و در صورت نیاز به تصمیم‌گیری با کارشناسان ناظر بهداشت مشورت کند.

۱ هفته پیش

به گفته یک فوق تخصص بیماری‌های عفونی شایع‌ترین نوع آنفلوانزاکه در این فصل به همراه کرونا در گردش است، آنفلوانزای نوع A است که علائم آن با سایر آنفلوانزا‌ها تفاوت چندانی ندارد.

۱ هفته پیش

رییس شبکه پزشکی مولکولی کشور گفت: تعلل و درنگ در تزریق واکسن کرونا می‌تواند آسیب‌های جدی حتی مرگ را به دنبال داشته باشد به عبارتی هرگونه سهل‌انگاری می‌تواند تهدید جدی برای سلامت شهروندان باشد.

۱ هفته پیش

امیرحسین حیدرزاده‌رضایی، کارشناس سازمان حمل‌ونقل و ترافیک: حدود بیش از دو دهه است که سومین یکشنبه نوامبر (مصادف با 30 آبان 1400) هر‌ساله برای یادآوری کسانی که به علت سانحه تصادف دیگر در بین ما نیستند یا کسانی که به‌شدت مجروح شده‌اند با عنوان روز جهانی قربانیان تصادفات جاده‌ای گرامی داشته می‌شود.

۱ هفته پیش

نتایج مطالعه جدید، رابطه بین عفونت کووید۱۹ و مشکلات خواب و خستگی را نشان می دهد.

۱ هفته پیش

محققان علت تمایل بیماران آلزایمری به حفظ خاطرات موسیقیایی را شناسایی کردند.

۱ هفته پیش

بیشتر...