خبرگزاری میزان |
3 ماه پیش

مذاکرات برای دستیابی به فرصت تجارت آزاد اوراسیا با حضور قطری ها انجام شده است resize

خبرگزاری میزان - علیرضا پیمان پاکامروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در خصوص اقدامات و برنامه‌های سازمان توسعه تجارت با توجه به نزدیکی جام جهانی ۲۰۲۲ در قالب سرمایه گذاری مشترک با قطر، گفت: جام جهانی قطر و توسعه روابط با قطر بحث مهمی بوده به طوری که کشور‌های حاشیه خلیج فارس مخصوصاً عمان و قطر جزء اولویت‌های سازمان توسعه و تجارت و نقشه راه توسعه صادرات کشور است.

وی افزود: در قالب نقشه راه توسعه صادرات یک سری اقدامات را انجام داده ایم به طوری که یک نماینده مشخصی را معین کرده ایم که در قطر در حال رایزنی است و طی این ۴ ماه مصوبات مختلفی را دریافت کرده ایم.

رئیس سازمان توسعه تجارت بیان کرد: در سازمان توسعه تجارت مجموعه عربی - آفریقایی فعال شده است.

پیمان پاک خاطر نشان کرد: ارتباطات خوبی را با برخی از وزرای قطری داشته ایم که هم بحث تامین کالای مورد نیاز قطر و هم بحث استفاده از فرصت برای توسعه تجارت‌های بین المللی مطرح است.

وی در ادامه گفت: پیشنهادات مختلفی با سرمایه گذاران قطری، طرف‌های مقابل در قطر و مقام‌های مسئول مطرح کرده ایم تا از امکانات موجود و پتانسیل‌های ایران استفاده کنیم و در قالب سرمایه گذاری‌های مشترک بتوانیم به کشور‌های ثالث هم صادرات داشته باشیم.

رئیس سازمان توسعه تجارت اظهار کرد: در حال حاضر مذاکره و بحث‌ها انجام شده است امیدواریم به نتیجه برسیم که از فرصت تجارت آزاد اوراسیا با حضور قطری‌ها استفاده کنیم تا تولید محصول مشترک و صادرات به کشور‌های مختلف را داشته باشیم.
 
  • بیشتر بخوانید:
  • مشکلات مربوط به تعهدات ارزی صادرکنندگان بعد از سه سال بلاتکلیفی حل می‌شود

 

انتهای پیام/#‌اقتصاد#‌اخباراقتصاد منبع: خبرگزاری میزان

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

سختگیری عباسیان بر امامان شیعه و پیروان‌شان در دوران خلافت متوکل عباسی که در دشمنی با خاندان پیامبر شهرت داشت، شدت یافت، تا آنجا که امام‌ هادی(ع) از مدینه به سامرا فراخوانده شد تا تحت‌نظر دائمی، از دایره نفوذ و توسعه مکتب اهل بیت رسول خدا (ص) جلوگیری شود.

3 ساعت پیش

ماجرای قاچاق فیلم‌ها از آغاز امسال به شکلی گسترده و دامنه‌دار تکرار شده است. انتشار نسخه بی‌کیفیت و پرده‌ای «سگ بند» (مهران احمدی) که پرفروش‌ترین فیلم نوروزی بود تا کپی شدن فیلم‌هایی که به‌صورت آنلاین اکران می‌شوند، از جمله «مرد بازنده» (محمدحسین مهدویان) که نمونه متأخر این اتفاق است، وضعیت امنیت فیلم‌ها و رعایت حقوق صاحبان فیلم را به یک معضل جدی تبدیل کرده است.

3 ساعت پیش

قیمت هر قطعه سکه طرح جدید بهار آزادی بر اساس نرخ اتحادیه طلا، جواهر و سکه تهران ۱۴میلیون و ۴۲۵ هزار تومان است.

2 ساعت پیش

وضعیت آب و هوا برای سه‌شنبه ۲۷ اردیبهشت منتشر شد.

2 ساعت پیش

اجاره سند ملکی برای آزادی زندانیان، موضوع تازه‌ای نیست اما با وجود مشکلات زیادی که هم برای اجاره‌کنندگان سند و هم برای سندگذاران به وجود می‌آید، چندان مورد توجه قرار نگرفته است.

3 ساعت پیش

روزنامه فایننشال تایمز هشدار داد دولت ها وقت و منابع زیادی را صرف کاهش هزینه های فزاینده انرژی به دنبال حمله روسیه به اوکراین کرده اند اما این جنگ بذر بحرانی به مراتب بزرگتر در زمینه ناامنی غذایی را افشانده است.

3 ساعت پیش

تهران_ روابط عمومی قلب تپنده هر سازمان و تلفیقی از دانش و مهارت بوده که پل ارتباطی بین داخل و خارج از هر مجموعه محسوب می شود.

2 ساعت پیش

مشهد-مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا علیه السلام از تدارک ویژه برنامه های ملی توسط این بنیاد در ایام دهه کرامت خبر داد.

2 ساعت پیش

بندرعباس-استاندار و رئیس کل دادگستری هرمزگان به صورت شبانه از زندان مرکزی بندرعباس بازدید کردند.

2 ساعت پیش

بیشتر...