خبرگزاری تسنیم |
1 ماه پیش

نیوزویک: نامزدی زنان در انتخابات ایران رکورد زد تسنیم


نیوزویک: نامزدی زنان در انتخابات ایران رکورد زد

یک نشریه آمریکایی در تحلیلی با اشاره به تأیید صلاحیت ۱۷۱۳ زن به عنوان نامزد دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی نوشت که در دور فعلی نامزدی زنان رکورد زده است.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌المللخبرگزاری تسنیم، نشریه آمریکایی نیوزویک در تحلیلی روز پنجشنبه (29 فوریه/ نوشته که تعداد زنانی که در انتخابات مجلس شورای اسلامی ایران نامزد شده‌اند بیشتر از هر دوره دیگر بوده است.

این نشریه آمریکایی نوشته نام حدود 1713 زن در فهرست افرادی که صلاحیت آنها توسط شورای نگهبان برای نامزد شدن در انتخابات تأیید شده وجود دارد که این رقم دو برابر تعداد زنانی است که در انتخابات سال 2020 در انتخابات حضور داشتند.

نیوزویک نوشته با وجود این زنانی که برای راه یافتن به مجلس امیدوارند بخش کمی از 15200 نامزدهایی که امیدوارند در سال جاری به مجلس راه پیدا کنند را تشکیل می‌دهد.

شهردار تهران: مردم "مجلسی مردمی و قوی" انتخاب می‌کنند
آغاز رأی‌گیری دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان تهران

عفیفه عابدی، پژوهشگر و یکی از نامزدهای زن دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ایران در مصاحبه با این نشریه گفت: «واقعیت این است که ایران یکی از دموکراتیک‌ترین کشورهای منطقه است. شاخص‌های بسیار خوبی در ایران در زمینه آموزش، کارآموزی و مشارکت‌های سیاسی و اجتماعی و حتی استفاده از زنان در مناصب مدیریتی وجود دارد.»

وی در ادامه گفت: «با وجود این، برخی‌ها می‌گویند که مشارکت زنان در سطوح بالای قدرت در مقایسه با مشارکت اجتماعی و تخصص آنها ناکافی است. برنامه من در مجلس به دست گرفتن نقشی تخصصی‌تر در زمینه مسائل سیاست خارجی و مسائل زنان است.»

عابدی حضور بی‌سابقه زنان در میان نامزدهای دوازدهمین دور مجلس را نشانه‌ای از شکل‌گیری این برداشت دانست که حضور بیشتر زنان در سطوح حاکمیتی می‌تواند به ایران که در حال دست و پنجه نرم کردن با چالش‌های داخلی است کمک کند.

انتهای پیام/#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

در کل، نوشتن و دور انداختن احساسات منفی می‌تواند یک ابزار مفید برای مدیریت خشم در شرایط استرس‌زا باشد. این روش ساده، ارزان و قابل دسترس است و می‌تواند به افراد کمک کند تا آرامش بیشتری را تجربه کنند.

3 ساعت پیش

موسسه آمریکایی «استاندارد اند پورز» در تازه‌ترین ارزیابی خود، رتبه اعتباری بلندمدت اسرائیل را از AA- به A+ کاهش داد و چشم‌انداز آتی آن را نیز "منفی" ارزیابی کرد.

3 ساعت پیش

مهاجم سابق تیم فوتبال پرسپولیس گفت: بعضی از تیم‌های رده‌های پایین جدول خودشان را پیش باخته برابر سرخپوشان می‌بینند.

3 ساعت پیش

یک خانواده اسرائیلی پس از 6 ماه متوجه شده است که مقامات این رژیم به جای جنازه فرزندشان، یک عروسک را دفن کرده‌اند.

1 ساعت پیش

هویج منبع خوبی از فیبر محلول است که می‌تواند به کاهش سطح کلسترول کمک کند. هم چنین، هویج سرشار از بتاکاروتن، آنتی اکسیدان و ویتامین «آ» است که می‌تواند از شما در برابر بیماری‌های مزمن مانند بیماری قلبی محافظت کند.

2 ساعت پیش

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، در مصاحبه‌ای نسبت به هرگونه اقدام نظامی علیه ایران، به رژیم اسرائیل هشدار داد.

3 دقیقه پیش

موسسه اعتبارسنجی بین‌المللی «استاندارد اند پورز» در گزارشی رتبه اعتباری رژیم اسرائیل را از AA- به A+ کاهش داد.

1 ساعت پیش

فقط خواستیم به طراحان گشت جدید ارشاد بگوییم که از تاریخ عکس اول و این عکس آخر، هنوز دو ماه نگذشته و از 22 بهمن نیز کمی بیش از دو ماه رد شده است. در این فاصله، احکام اسلام تغییر کرده یا قانون مملکت؟!

3 ساعت پیش

در پی رأی‌گیری در شورای امنیت برای عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل، آمریکا به عنوان تنها مخالف، قطعنامه مذکور را وتو کرد.

3 ساعت پیش

بیشتر...