ایران آنلاین |
3 روز پیش

اعضای تیم ملی والیبال واکسینه شوند پاسخ سیامک افروزی ایران آنلاین

اعضای تیم ملی والیبال واکسینه شوند؟/ پاسخ سیامک افروزی

پزشک تیم ملی والیبال اعلام کرد که تیم ملی تا آخر فروردین واکسینه خواهد شد.

 مثبت شدن تست پنج بازیکن و یک مربی تیم ملی والیبال در آستانه مسابقات حساس نگرانی‌های بسیاری را به وجود آورده بود و تصور می‌شد تعداد کرونایی‌ها افزایش پیدا کند اما با تصمیمات کادر پزشکی تیم ملی این اتفاق رخ نداد. اکنون نفرات کرونایی در روزهای پایانی قرنطینه به سر می‌برند و به زودی به جمع نفرات اصلی بازخواهند گشت. با این حال خطر ابتلا به کرونا هم‌چنان در اردوی تیم ملی وجود دارد و در صورت سرپیچی از قوانین ممکن است این بار بحران بزرگ‌تری گریبان والیبالیست‌ها را بگیرد. سیامک افروزی، پزشک تیم ملی والیبال درباره آخرین وضعیت تیم ملی توضیحاتی را ارائه داد:

*با توجه به مثبت شدن تست کرونای شش نفر از اعضای تیم ملی والیبال تصور می‌شد در روزهای آینده تعداد مبتلایان بیشتر شود اما خوشبختانه این اتفاق رخ نداد. چگونه این مسئله را مدیریت کردید که دیگر نفرات دچار مشکل نشوند؟

خدا را شکر که تا به امروز با دو تستی که از بچه ها و کادر تیم گرفته ایم، 6 نفر مبتلا پایشان به اردو نرسید و در واقع کار را ما بدون آلودگی شروع کرده ایم. چرا که اول قرار شد بازیکنان و کادر با تست منفی به فدراسیون بیایند که یلی و مجرد تستشان مثبت شده بود و به فدراسیون نیامدند و عصر همان روز هم  دوباره از بچه ها تست گرفتیم که حضرت پور، پوریا فیاضی ،آرمان صالحی سه بازیکن و پیمان اکبری مربی تیم هم تستش مثبت بود و انها هم به خانه هایشان برگشتند و اردو بدون کرونا شروع شد.


*به نظر شما چگونه می‌توان ریسک ابتلای ملی‌پوشان به کرونا را کم کرد؟

البته محال است که اردو بدون آلودگی بماند. حتی در کشورهای پیشرفته هم فعلا غیر ممکن است کرونا به صفر برسد، همه تلاش ما برای کاهش ابتلا است و امیدوارم اقدامات ما موثر شود.

*چه اقداماتی برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اردو و حفظ بازیکنان از خطرات احتمالی انجام شده است؟

با اینکه اردوی در قرنطینه کامل نیست اما برای کنترل بچه ها ،قوانین سختگیرانه تر اعمال می شود و آنها حق خروج از  اردو را تا تست بعدی ندارند.حتی برای کنترل اردونشینان  با حراست هم هماهنگ شده و دوربین ها هم چک می شود، جدای از این برای متخلفان جریمه های نقدی و غیر نقدی سنگین تا حد خط خوردن از تیم ملی برای عدم رعایت پروتکل های بهداشتی خارج از اردو در نظر گرفته شده است.ما مجبوریم و راه دیگری برای کنترل نداریم.

سیامک افروزی: تیم ملی تا آخر فروردین واکسینه خواهد شد

*نفراتی که تست آن‌ها مثبت شده چه زمانی می‌توانند در اردو حضور پیدا کنند؟

من هرشب وضعیت انها را چک می کنم. خوشبختانه وضعیت خیلی حادی ندارند. پوریا دیروز قرنطینه اش تمام شد و دوباره تست داد. علی اصغر مجرد امروز و پوریا فیاضی و آرمان صالحی هم فردا. محمدرضا حضرت پور به دلیل اینکه علائم داشت و پیمان اکبری هم 24 فروردین ماه قرنطینه‌شان تمام می شود و دوباره باید تست دهند. آنها به شرط  نتیجه تست منفی در 48 ساعت اجازه ورود به اردو را دارند.

*کمی درباره سختی‌های برگزاری اردو در شرایط فعلی بگویید.

کرونا واقعا نگران کننده است. من 16،17 سال است که مصدومیتهای بازیکنان را درمان می کنم اما  کنترل کرونا در اردو خیلی اذیت کننده است. چرا که هرکدام از بازیکنان از شهر، باشگاه و فرهنگ دیگری هستند و متاسفانه دو، سه باشگاه بودند که حتی ماسک هم نمی زدند و زمان می برد تا برای آنها جا بیفتد که پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند. البته ما تا جایی که بتوانیم سختگیری می کنیم اما کرونا نه اینجا  که هیچ کجای دنیا به صفر نمی رسد، حتی در لیگ های بزرگ دنیا مثل NBA و دیگر لیگ های معتبر هم نتوانستند آن را به صفر برسانند و 5،6 و حتی 12 بازیکن مبتلا به کرونا داشتند. به هر حال ما با ابزار قهری و آموزش فعلا کارمان را پیش می بریم. البته این شرایط تمرینی برای بازیکنان  است تا فشار شرایط سخت  لیگ ملتها را  راحت تر تحمل کنند.

*آیا قرار است اعضای تیم ملی والیبال واکسینه شوند؟

ما خیلی پیگیری کردیم و قرار است تا اخر فروردین ماه بازیکنان و کادر فنی واکسینه شوند. البته با تزریق همان دوز اول کار تمام نمی شود و بعداز دوز دوم کمی نفس راحت می کشیم. هر چند بعداز آن هم باید حواسمان باشد که پروتکل ها را رعایت کنیم تا بقیه را بیمار نکنیم. چرا که شاید بدن ما مصونیت پیدا کند اما ممکن است به اطرافیان منتقل کنیم.

/ایسنا #‌اخبار منبع: ایران آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

کمبود انرژی یکی از شایع‌ترین شکایت‌های افرادی است که به پزشک مراجعه می‌کنند. ناراحت‌کننده است وقتی که کارهای زیادی باید انجام دهید اما احساس خستگی و بی‌انرژی بودن مدام شما را عقب بیندازد.

8 دقیقه پیش

تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که کوید روی سطوح یا اجسام برای مدت طولانی زنده نمی‌ماند، اما هنگامی که در هوا قرار گرفت، ویروس می‌تواند معلق بماند و مانند دود در اطراف شناور باشد.

13 دقیقه پیش

استاندار خوزستان از فوت پنج‌هزار بیمار کرونایی در این استان خبر داد و گفت: ۹ درصد آمار فوتی های کشور ناشی از ویروس مرگبار کرونا متعلق به خوزستان است.

یک ربع پیش

تحقیقات جدید نشان داده‌اند که روز نمونه‌گیری نیز در نتیجه صحیح تست کرونا مؤثر است.

نیم ساعت پیش

وقوع یک آتش‌سوزی مهیب در شهر سن پترزبورگ روسیه موجب مرگ دست کم یک نفر و زخمی شدن ۲ تن شد. فرد کشته شده یک مامور آتش نشانی است.

نیم ساعت پیش

مخالفان بازی ای را شروع کرده بودند، بدون اینکه کوچکترین پیشرفتی حاصل کنند و این در یک حکومت دیکتاتوری، هرگز نمی‌توانست خبر خوبی باشد. اما این واقعیت که در یک دست از بازی موفقیتی حاصل نشده بود، با وجود ناامیدی ما، به این معنی نبود که ما کل بازی را باخته‌ایم.

نیم ساعت پیش

در پی تیراندازی در مقابل بیمارستانی در پاریس، پایتخت فرانسه دست‌کم یک نفر کشته شد. به گزارش رسانه‌های محلی یک تن نیز در این حمله زخمی شده است. مهاجم از صحنه فرار کرده است و نیروهای امنیتی در جستجوی او هستند.

نیم ساعت پیش

سه فضانورد روس و آمریکایی اعزام شده به ایستگاه فضایی بین‌المللی پس از اتصال موفق به آن، در حالی که ماسک‌های خود را تا پایان این سفر سه ساعته برنداشته بودند به هفت همکار خود در این ایستگاه محلق شدند.

نیم ساعت پیش

رئیس شورای عالی سیاسی یمن روز دوشنبه، ائتلاف متجاوز عربی به رهبری عربستان را به صلح دعوت کرده و هشدار داد: هرگونه تنش نظامی با تنش بزرگ تر پاسخ داده خواهد شد.

نیم ساعت پیش

دانشمندان یک ژن جدید کشف کرده‌اند که امید می‌رود بتواند به قلب انسان‌ها کمک کند تا ماهیچه آسیب دیده قلب را پس از حمله قلبی ترمیم کند.

نیم ساعت پیش

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور: افراد مشمول مالیات خودروها و منازل لوکس تا خرداد شناسایی و این موضوع به آنان ابلاغ می‌شود.

نیم ساعت پیش

شبکه الجزیره در گزارشی به حمله اخیر به تاسیسات هسته‌ای ایران در نطنز و دست داشتن رژیم اشغالگر در این حمله پرداخت.

نیم ساعت پیش

یک دکترای ویروس‌شناسی پزشکی می‌گوید بر اساس اطلاعات موجود ماسک و فاصله اجتماعی در مقابل تمام واریانت‌های ویروس کرونا محافظت ایجاد می‌کند، پس اگر این دو را رعایت کنید دچار هیچ نوع کرونایی نخواهید شد.

نیم ساعت پیش

براساس زمان‌بندی که ستاد انتخابات دیروز اعلام کرد، ثبت‌نام نامزدهای ریاست‌جمهوری از ۲۱ اردیبهشت آغاز خواهد شد و آقایان برای اخذ تصمیم نهایی و ورود به این کارزار کمتر از یک ماه فرصت دارند.

1 ساعت پیش

بسیاری از فقیرترین کشورهای جهان با تهدید بازیابی ضعیف و عقب ماندگی از مسیر توسعه خود مواجه هستند.

1 ساعت پیش

بیشتر...