عصر ایران |
۲ هفته پیش

ادعای گروسی: ایران به سختی با آژانس اتمی همکاری می کند وضعیت بسیار ناامید کننده است

گروسی: «جمهوری اسلامی ایران همزمان با مذاکرات غیرمستقیم احیای برجام با آمریکا سرعت غنی‌سازی اورانیوم خود را کاهش داد اما این روند را بار دیگر در اواخر سال ۲۰۲۳ سرعت بخشید.»

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بار دیگر ادعاهایی را درباره همکاری ایران با این نهاد مطرح کرده و مدعی شد که ایران همکاری خود را با آژانس محدود کرده است.

به گزارش مهر به نقل از رادیو فرانسه، «رافائل گروسی»، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گفتگو با خبرگزاری فرانسه ادعا کرد که ایران به سختی با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی همکاری می‌کند.

رافائل گروسی که در مجمع جهانی اقتصاد در داووس حضور داشت، همچنین مدعی شد که آژانس «گروگان» اختلافات ایران با کشورهای غربی شده است.

گروسی در مصاحبه‌ای در مجمع جهانی اقتصاد در داووس گفت: «این یک وضعیت بسیار ناامید کننده است. ما فعالیت‌های خود را در ایران ادامه می‌دهیم، اما به صورت حداقلی. آنها همکاری را به شیوه‌ای بسیار بی سابقه محدود می‌کنند و بازرسان از سوی ایران به دلیل ملیت آنها رد شده است.»

به ادعای گروسی، «وقتی چیزی وجود دارد که فرانسه، انگلیس یا ایالات متحده درباره ایران می‌گویند و ایران این ادعاها را دوست ندارد، تهران هم آژانس بین المللی انرژی اتمی را به گروگان اختلافات سیاسی خود با دیگران تبدیل می‌کند.»

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، در بخش دیگری از ادعاهایش از افزایش میزان و سرعت غنی‌سازی اورانیوم در ایران خبر داد و مدعی شد: «جمهوری اسلامی همزمان با مذاکرات غیرمستقیم احیای برجام با آمریکا سرعت غنی‌سازی اورانیوم خود را کاهش داد اما این روند را بار دیگر در اواخر سال ۲۰۲۳ سرعت بخشید.»

گروسی در عین حال افزود: «دیپلماسی، دیپلماسی، دیپلماسی، این چیزی است که ما نیاز داریم. ما باید به گفتگو ادامه دهیم، باید از وخامت اوضاع تا حدی جلوگیری کنیم که بازیابی آن غیرممکن باشد.»

کانال عصر ایران در تلگرام
بیشتر بخوانید:
انتقاد تروئیکای اروپایی از پیشرفت برنامه هسته‌ای ایران / واکنش ایران و روسیه
ادعای آژانس: ایران تولید اورانیوم غنی‌شده را افزایش داده است
گروسی : ایران در غنی‌سازی اورانیوم با سرعت پیش می‌رود / تهران همچنان به ایجاد موانع برای بازرسی ها ادامه می‌دهد
تماشاخانه
ماجرای شیر لاغر باغ وحش مشهد چه بود؟ / یک شیر دیگر در این باغ وحش تلف می‌شود؟ (فیلم)

ماجرای شیر لاغر باغ وحش مشهد چه بود؟ / یک شیر دیگر در این باغ وحش تلف می‌شود؟ (فیلم)

logo-vid

نشست ایستگاه متروی در حال ساخت در نزدیکی مسجد جامع اصفهان/ مهمترین مسجد تاریخ اسلام در خطر است؟ (فیلم)

logo-vidفیلم های دیگر
عضویت در اینستاگرام عصر ایران
۱۵ سال پیش در چنین روزی
این لحظه با حافظ
نظرات کاربران


#‌اخبار منبع: عصر ایران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان گفت: با وجود نبود امکان رفع حوادث طی 48 ساعت ابتدایی وقوع سیل، تاکنون شبکه آب 200 روستا وارد مدار بهره‌برداری شده است.

4 دقیقه پیش

طرح زوج و فرد در هسته مرکزی کلانشهر کرج از امروز 15 تا 28 اسفند سال جاری از ساعت 16 تا 21 اجرایی می‌شود.

4 دقیقه پیش

تصاویر منتخب صفحات نخست روزنامه‌های سه شنبه 15 اسفند ماه منتشر می‌شود.

4 دقیقه پیش

مدیر امور آبفای شهرستان کرمان، گفت: امسال بارندگی‌های خوبی در کرمان نداشتیم و حفر 20 حلقه چاه برای جبران ناترازی در برنامه است که وارد مدار خواهد شد.

5 دقیقه پیش

رئیس گروه احیا و تعادل بخشی آب‌های زیرزمینی شرکت آب منطقه‌ای اصفهان از اصلاح و تعدیل بیش از 3130 پروانه بهره‌برداری چاه‌های مجاز کشاورزی در سال جاری خبر داد.

5 دقیقه پیش

رئیس سازمان اورژانس استان تهران با اشاره به مصدوم شدن 15 نفر در حوادث مرتبط با چهارشنبه‌سوری در استان تهران از ابتدای اسفندماه گفت: یک نفر از مصدومان جان خود را از دست داده است.

4 دقیقه پیش

بوکسور وزن ۸۰ کیلوگرم ایران، در گام نخست مسابقات جهانی انتخابی المپیک، حریف هندی را ناک‌اوت کرد.

14 دقیقه پیش

رییس شبکه دامپزشکی سبزوار گفت: ۳۴ تن فرآورده خام دامی غیربهداشتی، امسال با انجام ۹۱۵ مورد بازدید از خودروهای حمل فرآورده‌های دامی در این شهرستان ضبط و از چرخه مصرف خارج شد.

یک ربع پیش

وزیر فرهنگ گفت: چند مطالبه روی زمین مانده در حوزه قرآنی داریم و یکی از مطالبات تربیت ده میلیون حافظ قرآن کریم است که توسط رهبر انقلاب تاکید شده است.

یک ربع پیش

بیشتر...