خبرآنلاین |
۱ هفته پیش

ماموریت های جدید طلاب در مدارس خبرآنلاین

ماموریت‌های جدید طلاب در مدارس

ایسنا نوشت: دبیر ستاد همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش و پرورش با اشاره به بازنگری برنامه پنج ساله ستاد همکاری‌ها در دوره جدید گفت: ماموریت‌های جدیدی برای طرح «امین» تعریف شده که توجه به سبک زندگی اسلامی - ایرانی، رسیدگی به آسیبهای اجتماعی، مشکلات فردی و ارائه مشاوره با رویکرد اسلامی از جمله آنهاست.

حجت‌الاسلام والمسلمین حمید نیکزاد در پاسخ به اینکه آیا ماموریتهای تعریف شده برای روحانیون در مدارس نیازمند بازنگری است؟ اظهار کرد: لزوم نوآوری و به روزرسانی در برنامه‌ها و طرح‌ها، باید متناسب با اقتضائات روز جامعه دانش آموزی و در مسیر تحولات باشد.

وی افزود: نوع و نحوه حضور روحانیون در مدارس نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود.

دبیر ستاد همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش و پرورش با بیان اینکه در همین راستا، بازنگری برنامه پنج ساله ستاد همکاری در دوره جدید در دستور کار قرار گرفت گفت: هر چند اجرای برنامه‌های ستاد همکاری در سالیان گذشته با موفقیت‌هایی همراه بوده است، اما تا رسیدن به سطح انتظار فاصله دارد.

نیکزاد ادامه داد: تغییر در فضای فرهنگی زندگی دانش آموزان و خانواده‌ها خصوصا با همه گیری بیماری کرونا و الزام در ورود افراد به فضای مجازی، ضرورت توجه به نیازهای جدید را بیش از پیش پررنگ کرده است.

وی اضافه کرد: در همین رابطه قالب‌های مواجهه روحانیون با دانش آموزان و روش‌های ارائه محتوا و معارف دستخوش تغییر شده و لزوم بهره گیری از تولیدات رسانه‌ای برای اثرگذاری بیشتر بر دانش آموزان و خانواده مدنظر قرار گرفته است.

مشاور وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه علاوه براین، در طرح امین به عنوان یکی از طرح های کلیدی و موفق ستاد همکاری، ماموریت‌های جدیدی تعریف شده است گفت: این ماموریت ها با عنایت به سبک زندگی اسلامی -ایرانی و همچنین رسیدگی به آسیبهای اجتماعی و مشکلات فردی و ارائه مشاوره با رویکرد اسلامی تعریف و ابلاغ شد.

نیکزاد پیش از این در مصاحبه دیگری گفته بود: اکنون حدود ۳۰۰۰ نفر از طلاب موفق به ورود به مدارس به عنوان معلم در نقاط حاشیه ای شهرها و مناطق کم برخوردار شده اند. در دوره جدید ستاد همکاری تلاش شده است تا در کنار افزایش کمیت به کیفیت حضور افراد نیز اندیشیده شود و اقدامات ضروری به عمل آید.

وی همچنین درباره روند اجرای طرح امین گفته بود: امسال طرح امین از بابت کمیت و کیفیت متفاوت از گذشته خواهد بود. به گونه‌ای که بخش قابل توجهی از طلاب خواهر و برادر در سال تحصیلی جاری به جمع مربیان طرح امین پیوسته‌اند و فرایندهای جذب و اجرای طرح در مدارس بهبود یافته است.

این اقدامات در راستای اثر گذاری بیشتر و بهتر طلاب در مدارس هدف انجام شده است. حضور روحانیون متخصص در امر تربیت کودک و نوجوان در میان دانش آموزان در جهت پاسخگویی به نیاز اساسی دینی است تا با ایجاد فرصت گفت و گوی چهره به چهره هویت دینی دانش آموزان تقویت شود.

بیشتر بخوانید:

  • نماینده ولی فقیه در سپاه: خیلی از شخصیت ها و انسان های مدعی، کشف حجاب کردند و این باعث ریزش ها شد / ما این ریزش ها را غده های سرطانی می دانیم

  • رحمانی، جامعه‌شناس: تغییرات نسلی توسط حاکمیت، شنیده و پذیرفته نمی‌شود / امنیتی دیدن قضایا، بهانه‌ای برای ندیدن اعتراض‌هاست

۲۳۳۲۷۱#‌اخبار_جامعه #‌اخبار_اجتماعی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بهداشت‌نیوز نوشت: هر بار که فرد عطسه می‌کند، ذرات موکوس بینی در هر ساعت تا شعاع ۱۰۰ مایلی پراکنده می‌شوند.

1 روز پیش

برای بیش از یک قرن، کلونی مورچه ها موضوع تحقیقات و جذابیت های بی پایان بوده است؛ میزان همکاری مورچه ها با هم به عنوان یک واحد باعث شده است که برخی از دانشمندان آنها را یک ابر ارگانیسم بدانند.

7 ساعت پیش

صدآنلاین نوشت: هر بیماری قبل از حاد شدن نشانه‌هایی در بدن بروز می‌دهد که با تشخیص سریع‌تر علامت‌ها می‌توانید مانع از آسیب دیدن‌تان شوید.

7 ساعت پیش

فارس نوشت: به گفته مسؤولان اداره کل حفاظت محیط زیست استان سمنان، ۲ توله یوزپلنگ پیداشده در پارک ملی توران ماده هستند که وضعیت سلامت توله یوزپلنگ‌ها توسط متخصصان و کارشناسان بررسی شده است و در حالت پایدار قرار دارد.

12 ساعت پیش

ایسنا نوشت: به گفته متخصصان سلامت، داشتن رژیم غذایی سالم، ورزش کردن منظم و انجام فعالیت هایی در جهت کاهش استرس می تواند به بیماران در مقابله با عوارض منفی روند درمان سرطان و همچنین پیامدهای خودِ بیماری کمک کند.

14 ساعت پیش

ایسنا نوشت: مقامات عراق شرط همراه داشتن کارت واکسن برای سفر به این کشور را لغو کردند.

9 ساعت پیش

اسکلت فسیل شده تازه کشف شده دارای ویژگی هایی است که یادآور پرندگان و خزندگان آبزی مدرن است.

1 روز پیش

سلامت‌نیوز نوشت: بسیاری از ما در مواجهه با حوادث دردناکی که به سوگ جمعی منجر می‌شوند یا حتی دشواری‌های روزمره انجام وظایف شغلی، اداره خانواده و مراقبت از فرزندان، دچار چالش‌هایی می‌شویم. نمونه بارز این بحران‌ها که همگی پشت‌سر گذاشته‌ایم، همه‌گیری کووید-۱۹ است. هرچند دوره این همه‌گیری تقریبا تمام شده است، اثرات روانی آن هنوز باقی‌اند.

1 روز پیش

گجت نیوز نوشت: فضانوردان ساکن در ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS)، به تازگی پرورش گوجه فرنگی را آغاز کردند. اما ناسا از کاشتن سبزیجات در فضا چه هدفی را دنبال می‌کند؟

9 ساعت پیش

بیشتر...