خبرآنلاین |
۱ هفته پیش

صدای اعتراض فریدون عباسی هم بلند شد هرچه می گوییم شما در این مذاکرات درباره چه چیزی صحبت می کنید ، پاسخ دقیقی نمی شنویم خبرآنلاین

صدای اعتراض فریدون عباسی هم بلند شد / هرچه می گوییم شما در این مذاکرات درباره چه چیزی صحبت می کنید ، پاسخ دقیقی نمی شنویم

ایسنا نوشت : نماینده کازرون در مجلس گفت: اخبار آن طرف را نگاه می کنیم که می گوید مذاکرات در خصوص بازگشت به برجام در حال انجام است. اخبار ما نیز می گوید مذاکرات رفع تحریم صورت می گیرد. یعنی عنوان مذاکرات هم مشخص نیست. آیا مذاکرات رفع تحریم است یا مذاکرات بازگشت به برجام است؟

فریدون عباسی، با اشاره به از سرگیری روند مذاکرات هسته ای در وین، بیان کرد: یکی از مسائلی که در حوزه مذاکرات هسته ای با آن مواجه هستیم و در ۸ سال دولت گذشته نیز وجود داشت این است که کسی نمی داند دقیقا در این مذاکرات چه گفته می شود؟ احتمالا به مقامات بلند پایه کشور و اعضای شورای عالی امنیت ملی این اطلاعات داده می شود.

وی ادامه داد: در دولت قبل که اطلاعاتی به ما داده نشد و بعد به ما می گفتند نتوانستیم شروطی که برای اجرای برجام لازم است را در مذاکرات پیش ببریم.

رئیس پیشین سازمان انرژی اتمی در ادامه مدعی شد: اتفاقی که در کشور رخ داد، این است که عده ای به عنوان گروه مذاکره کننده انتخاب شدند ولی وقتی به مذاکرات می رفتند گاف های زیادی داشتند، متنی را امضا می کردند که خودشان هم درست نخواندند، این رویه را ما در ۸ سال گذشته شاهد بودیم. اما امروز نیز ما هرچه می گوییم شما در این مذاکرات درباره چه چیزی صحبت می کنید پاسخ دقیقی نمی شنویم.

مذاکره برای بازگشت به برجام یا رفع تحریم ها؟
نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اخبار آن طرف را نگاه می کنیم که می گوید مذاکرات در خصوص بازگشت به برجام در حال انجام است. اخبار ما نیز می گوید مذاکرات رفع تحریم صورت می گیرد. یعنی عنوان مذاکرات هم مشخص نیست. آیا مذاکرات رفع تحریم است یا مذاکرات بازگشت به برجام است؟ این موضوع خیلی بر روی متن مذاکرات تاثیر می گذارد. حداقل یکی باید در رسانه ها درباره این موضوع صحبت کند که ما به چه مذاکره ای می رویم و محتوای آن چه هست؟

پاسخ تند فریدون عباسی به حسن روحانی/ اگر مسئله حل کن بودی، 8 سال کشور در دستت بود

بیشتر بخوانید:

  • مطهری : اگر تصمیم ، انهدام برجام است باید به مردم توضیح دهند
  • انتقاد عبدی از اطلاع رسانی «در حد صفر» مذاکرات وین : چنین خبری را باید از خبرنگار «سی . ان . ان» شنید؟

  • فعال سیاسی اصولگرا : زودتر مشخص شود ، برجام احیا خواهد شد یا خیر / تیم مذاکره ، سخنگو تعیین کند

خواسته طرف های برجامی چیست؟
عباسی در ادامه تاکید کرد: باید روشن شود ما به دنبال رفع کدام تحریم ها هستیم؟ تحریم های بانکی، نفتی، کشتیرانی یا سایر موارد؟. ما می خواهیم تحریم فروش نفت را برداریم یا تحریم بانک مرکزی را برداریم؟ باید مشخص شود اولویت ما در این مذاکرات چیست؟ اگر تیم مذاکره کننده ما در این حوزه مذاکرات را دنبال کند خیلی خوب است. حال سوال این است که طرف مقابل چه می گوید. طرف مقابل می گوید شما به برجام بازگردید یعنی قانون اقدام راهبردی مجلس را بگذارید کنار و بازگردید به برجامی که سال ۹۴ امضا کردید و چیزی گیر شما نیامد. قاعدتا این درخواست غیر منطقی است.

وی گفت: تیم مذاکره کننده ما نباید اصلا درخصوص بازگشت به برجام صحبت کند، ما در برجام بودیم ولی عایدی نداشتیم. تکالیف متعددی برای ما نوشتند و ما نه تنها همه آن تکالیف را اجرا کردیم بلکه اضافه بر آن هم اجرا کردیم.

مردم باید بدانند طرف های برجامی بی منطق هستند
عباسی خاطرنشان کرد: ولی آیا تحریم ها همان فردا امضای برجام برداشته شد؟ پاسخ خیر است. آن وقت رئیس جمهور آن دوره می گوید اگر در اسفند ۹۹ گذاشته بودند من مسئله را حل کرده بودم. یکی نیست با صدای بلند به ایشان بگوید اگر شما مسئله حل کن بودی ۸ سال کشور دستت بود و این همه یکه تازی کردی اما هیچ عایدی برای کشور نداشتید. حال می گویید اگر مصوبه مجلس نبود در اسفند ۹۹ مذاکرات به نتیجه رسیده بود. متاسفانه همین امروز نیز دقیق گفته نمی شود مذاکره در خصوص چیست؟

رئیس پیشین سازمان انرژی اتمی افزود: اگر مذاکرات در خصوص رفع تحریم است واضح به مردم بگویید که این موضوع را مطرح کردیم و طرف مقابل چه جوابی داده است؟ مردم باید بدانند که طرف های مقابل بی منطق هستند. آنگاه مردم نمی روند از رسانه های خارجی اطلاعات غلط بگیرن.

۲۱۲۲۰

  • انتقاد عبدی از اطلاع رسانی «در حد صفر» مذاکرات وین : چنین خبری را باید از خبرنگار «سی . ان . ان» شنید؟

  • فعال سیاسی اصولگرا : زودتر مشخص شود ، برجام احیا خواهد شد یا خیر / تیم مذاکره ، سخنگو تعیین کند#‌سیاسی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

عربستان سعودی شرط قدیمی خود برای حماس مبنی بر قطع روابط با ایران را کنار گذاشته اما شرط جدیدی گذاشته مبنی بر اینکه حماس باید شروط کمیته چهارجانبه روند صلح (متشکل از روسیه، آمریکا، سازمان ملل و اتحادیه اروپا) را بپذیرد.

1 ساعت پیش

یکی از شیوه های رایج کلاهبرداری، فالگیری و رمالی است. کسانی که در ازای گرفتن مبالغ بالایی، آینده دروغ را به شما می فروشند.

1 ساعت پیش

یاسوج-فرمانده تیپ ۴۸ فتح گفت: همزمان با هفته دفاع مقدس امسال، عملیات «بیت‌المقدس» در یاسوج بازسازی می‌شود.

1 ساعت پیش

عقرب گزیدگی همه ساله در استان هرمزگان به ویژه شهرستان‌های شرقی جان ده‌ها نفر را می‌گیرد. پس از بارندگی‌های اخیر در استان هرمزگان هجوم عقرب‌ها به منازل مسکونی آرامش را از مردم ساکن در شهرستان‌های شرقی استان به ویژه روستای چاهنان بخش سندرک میناب گرفته است.

1 ساعت پیش

هواداران پرسپولیس همچنان تندترین انتقادات را از مهاجم ازبکستانی خود دارند.

1 ساعت پیش

حشرات تفاوت‌های بین سلول‌های سالم و سلول‌های سرطانی را متوجه می شوند، که راه‌های جدیدی را برای تشخیص بیماری در انسان باز می‌کند.

1 ساعت پیش

شایانیوز- مینا مختاری یکی از معروف ترین بلاگر ها و طراحان لباس ایرانی است که البته این روز ها دیگه شهرتش به خاطر بلاگری و تیپ و استایل های سوپر لوکس و جذابش

1 ساعت پیش

ساعد نیوز: دریا مرادی دشت این عکس را از صفحه اینستاگرامش منتشر کرده است.    

1 ساعت پیش

برای درمان کبد چرب راهکارهای گوناگونی وجود دارد که یکی از راحت ترین آن ها خوردن برخی میوه های مفید برای کبد چرب است که خیلی فوری آن را رفع می کنند.

1 ساعت پیش

بیشتر...