7 ماه پیش
54 بازدید

تقابل کودکانه با دولت را کنار بگذارید

این اتفاق برای کشور در شرایط تحریمی بسیار خطرناک خواهد بود چون دولت نیاز به مساعدت دارد تا بتوانند در این اوضاع امور کشور را مدیریت کند تا کمترین فشار به مردم وارد شود.

در چنین شرایطی اگر مجلس آینده با فشارهای غیرمنطقی در مقابل دولت بایستاد و راه تخریب قوه مجریه را در پیش بگیرد، قطعا کشور دچار وضعیت بدتری خواهد شد. امیدوارم مجلس آینده راه تعامل با دولت را در مسیر پیشبرد اهداف ملت در پیش بگیرد و از تقابل‌های کودکانه که هیچ نتیجه و ثمری ندارد پرهیز کند.

البته با توجه به شناختی که از برخی نمایندگان مجلس آینده دارم که از چهره‌های تند هستند و تخریب دولت را از گذشته در برنامه‌های خود قرار داده اند، این مسئله جزو دغدغه هایم درباره مجلس یازدهم است. امید دارم این اتفاق رخ ندهد اما پیش بینی‌ها حکایت از این دارد که چنین تقابلی هم دور از ذهن نیست آن هم در شرایطی که کشور در وضعیت بحرانی قرار دارد؛ تخریب دولت در چنین شرایطی می تواند سمی مهلک برای جامعه باشد.

از سوی دیگر این روزها کشور با بحران جدی به نام کرونا دست و پنجه نرم می کند که دومین قدرت اقتصادی جهان یعنی چین را تا حدودی زمین گیر کرده است، چه برسد به کشوری چون ما که در شرایط تحریم هستیم و در آستانه سال نو متاسفانه بسیاری از مشاغل در آستانه تعطیلی هستند و این اتفاق وضعیتی بحرانی برای اقتصاد کشور به وجود آورده است.

این فضا جای تسویه حساب سیاسی نیست، کرونا یک بیماری است که چپ و راست نمی‌شناسد و همه مردم ایران و حتی دنیا به نوعی برنامه ریزی می کنند تا با این ویروس مقابله کنند. قطعا در این راستا آنچه به ما کمک می کند همت، وحدت و انسجام درونی و به نوعی متمرکز کردن تمامی انرژی ها در داخل کشور است تا بتوانیم بر این مصیبت غلبه کنیم.

برخی فکر نکنند اگر عملکرد مدیری را زیرسوال ببرند نشانی دریافت می‌کنند اما اینطور نیست؛ اگر می‌بینیم جایی کار پیش نمی‌رود، به جای غر زدن بیخود و بی حاصل، راهکاری عملی ارائه دهیم. امروز کشور نیاز به بسیج همگانی دارد و تمامی امکانات کشور باید در خدمت مقابله با این بحران قرار بگیرد و آموزش های مناسب و جدی به آحاد عموم جامعه ارائه شود. نباید زیاد بزرگنمایی شود و از طرف دیگر نباید اقدامات را کوچک بشماریم، چون کرونا بیماری مهلکی است که تاریخ پس از شیوع جهانی طاعون، مانند آن ندیده است.

بدترین و کثیف ترین کار بهره برداری سیاسی شخصی و گروهی برای تحقق اهداف از چنین بحران هایی است، همانطور که در چنین شرایطی برخی به دنبال بهره برداری اقتصادی هستند. به واقع تفاوتی بین سواستفاده گران سیاسی و اقتصادی در چنین شرایطی وجود ندارد.

* فعال سیاسی اصلاح طلب و نماینده سابق مجلس

۲۷۲۱۵
 #‌سیاسی
منبع: خبرآنلاین


مطالب پیشنهادی

جهش تولید را در روزهای کرونایی فراموش نکنیم

سال ۹۸ بسیار سخت و با اتفاقات غیرقابل پیش بینی تمام شد. نه بلاهای طبیعی مانند سیل و زلزله قابل پیش بینی بودند و نه بیماری کرونا که ناگهان آمد و گریبان همه را گرفت.

چگونه پوست مغز بادام را جدا کنیم | چگونه پوست مغز بادام را جدا کنیم و مصرف کنیم

چگونه پوست مغز بادام را جدا کنیم و چگونه پوست مغز بادام را جدا کنیم و بو بدهیم و نکات درست کردن بادام و عسلی کردن بادام را در پرشین وی بخوانید

مدل کیک های عروسی | گلچینی از زیباترین مدل کیک های عروسی

مدل کیک های عروسی وگلچینی از زیباترین مدل کیک های عروسی و تزیین کیک عروسی و دیزاین کیک عروسی و انتخاب کیک عروسی را در پرشین وی بخوانید

از قدیمی‌ترین نماینده مجلس تا بازگشت پارلمانتاریست‌ها به بهارستان

۱۰۴ نماینده منتخب مجلس آینده پیشتر هم بر صندلی های نمایندگی مجلس تکیه زده اند، سیدرضا تقوی قدیمی ترین آنهاست و محمد مهدی مفتح بیشترین تعداد حضور در ادوار مختلف مجلس را در کارنامه پارلمانی اش به ثبت رسانده است.

پاسخ‌های کرونایی عباس عبدی به چند سوال اصلاح‌طلبانه و انتخاباتی

عباس عبدی تحلیلگر سیاسی اصلاح طلب می گوید: کنشگری در فرایندهای سیاسی موجود را حتی پیش از کرونا ناممکن و نامفید می‌دانستم.

نکات تهیه بستنی | هر آنچه را که باید در مورد نکات تهیه بستنی و خوردن ان بدانید

نکات تهیه بستنی و آشنایی با نکات تهیه بستنی و خواص بستنی و نحوه درست کردن بستنی و چگونه بستنی درست کنیم را در پرشین وی بخوانید

ویدیو - رکورد جهانی که سپاه در مبارزه با کرونا شکست

معاون سلامت، آموزش پزشکی و دفاع زیستی سپاه گفت: سپاه در آماده سازی تخت های بیمارستانی ویژه برای بیماران کووید 19؛ رکورد زد.

تبریزی: نگاه بازرگان با انقلاب همراه نبود /امام مخالف ترورهای موتلفه بود

پژوهشگر تاریخ معاصر ایران می‌گوید: در ماجرای ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ رژیم شاه قصد اعدام امام خمینی (ره) را داشت.

طلایی: در انتخابات ۱۴۰۰ کاندیدای اصولگراها ۲۵ میلیون رای دارد

مرتضی طلایی می‌گوید: اصولگرایان هر کاری می‌خواهند بکنند از الان انجام دهند که سال ۱۴۰۰ با یک چهره پا به عرصه انتخابات بگذارند. اگر این اتفاق رقم بخورد من تضمین می کنم که کاندیدای اصولگرایان ۲۵ میلیون رای خواهد داشت.

معین: اصولگرایان و اصلاح‌طلبان پایگاه اجتماعی‌شان را از دست داده‌اند

مصطفی معین می گوید: از نظر جامعه بویژه جوانان، موضوع رقابت اصلاح طلب و اصولگرا در عرصه های سیاسی و انتخاباتی در این مقطع زمانی، ماجرای تمام شده ای است.

انتقاد توئیتری آقای نماینده از عدم رعایت پروتکل ضدکرونایی در صحن مجلس /صحنه هایی خلاف موازین بهداشتی به دنیا مخابره شد

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از نحوه برگزاری جلسات علنی مجلس و رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی ستاد مقابله با کرونا انتقاد کرد.

کف کردن روغن | دلایل و از بین بردن کف کردن روغن در مواقع سرخ کردن کوکو

کف کردن روغن و رفع کف کردن روغن در مواقع سرخ کردن کوکو و نکات استفاده از روغن سرخ کردنی و نکات روغن سالم را در پرشین وی بخوانید

با مسیح مهاجری؛ از دلتنگی برای هاشمی تا اختلافات در حزب جمهوری

حجت الاسلام مسیح مهاجری می گوید: آقای هاشمی در سال‌های آخر عمر خودشان هیچ نفوذی به عنوان لابی در شورای نگهبان نداشتند و حتی خیلی از افراد به دلیل ارتباط با آقای هاشمی رد صلاحیت می‌شدند؛ شما فکر می‌کنید اگر آقای هاشمی بودند با لابی کردن در شورای نگهبان صلاحیت افرادی می‌شد تأیید شود؟ خیر برعکس بود.

سخنان مهم رهبر انقلاب: کرونا ما را از توطئه دشمنان غافل نکند

رهبر معظم انقلاب فرمودند: بشر با این همه پیشرفت های علمی حیرت آور که به کلی وضع زندگی را در جهان تغییر داده احساس خوشبختی نمی کند. بشریت دچار فقر و بیماری است، دچار فحشا و گناه است، دچار بی عدالتی است، دچار نابرابری است، دچار شکاف طبقاتی بسیار وسیع است.

بخاطر کرونا، دین و علم را مقابل هم قرار ندهید

متاسفانه چند هفته ای می‌شود که کشور درگیر ویروسی شده که مداس و دانشگاه ها، مراسمات مذهبی چون نمازجمعه و اعتکاف و کسب و کارها را به تعطیلی کشانیده است.

رهبر انقلاب آمار ارائه ‌شده در سخنرانی خود را اصلاح کردند

رهبر انقلاب اسلامی فرمایشات امروز خویش درباره آمار تلفات ناشی از شیوع بیماری کرونا در سطح جهان را تصحیح کردند.

رویارویی‌ پارلمانی احمدی‌نژادی‌ها با روحانی /قالیباف ضربه‌گیر می‌شود؟

نوع کنشگری اصولگرایان مجلس یازدهم در قبال دولت حسن روحانی به پرسش اصلی این روزهای محافل سیاسی تبدیل شده است.

الگوی یک زنِ پرتلاش، فاطمی و با اخلاق

خانم فاطمه رهبر از زنان انقلابی، ولایی و اهل فضل و تدین بودند که بعد از فعالیت‌های زیادی که در صدا و سیما داشتند، در شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی و در بخش بانوان نقش موثر و فعالی ایفا کردند.

صوفی: در ۱۴۰۰ اگر کاندیدای اصلاح‌طلب داشتیم، شرکت می‌کنیم

وزیر دولت اصلاحات می گوید: پیش بینی ما این است که اگر اجازه دهند کاندیدای مورد نظرمان را وارد صحنه انتخابات ۱۴۰۰ کنیم اوضاع تغییر خواهد کرد. اما مردم دیگر با کاندیداهای دست دوم، اجاره ای و ... پای صندوق نمی آیند.

پخت کیک و شیرینی | نکات مهم پیرامون پخت کیک و شیرینی و پف کردن آن

پخت کیک و شیرینی و نکات مهم پیرامون پخت کیک و شیرینی و پف کردن آن و نکات لازم برای پف کردن کیک و شیرینی و روش پخت کیک را در پرشین وی بخوانید

مطالب مرتبط