خبرآنلاین |
10 ماه پیش

تقابل کودکانه با دولت را کنار بگذارید

این اتفاق برای کشور در شرایط تحریمی بسیار خطرناک خواهد بود چون دولت نیاز به مساعدت دارد تا بتوانند در این اوضاع امور کشور را مدیریت کند تا کمترین فشار به مردم وارد شود.

در چنین شرایطی اگر مجلس آینده با فشارهای غیرمنطقی در مقابل دولت بایستاد و راه تخریب قوه مجریه را در پیش بگیرد، قطعا کشور دچار وضعیت بدتری خواهد شد. امیدوارم مجلس آینده راه تعامل با دولت را در مسیر پیشبرد اهداف ملت در پیش بگیرد و از تقابل‌های کودکانه که هیچ نتیجه و ثمری ندارد پرهیز کند.

البته با توجه به شناختی که از برخی نمایندگان مجلس آینده دارم که از چهره‌های تند هستند و تخریب دولت را از گذشته در برنامه‌های خود قرار داده اند، این مسئله جزو دغدغه هایم درباره مجلس یازدهم است. امید دارم این اتفاق رخ ندهد اما پیش بینی‌ها حکایت از این دارد که چنین تقابلی هم دور از ذهن نیست آن هم در شرایطی که کشور در وضعیت بحرانی قرار دارد؛ تخریب دولت در چنین شرایطی می تواند سمی مهلک برای جامعه باشد.

از سوی دیگر این روزها کشور با بحران جدی به نام کرونا دست و پنجه نرم می کند که دومین قدرت اقتصادی جهان یعنی چین را تا حدودی زمین گیر کرده است، چه برسد به کشوری چون ما که در شرایط تحریم هستیم و در آستانه سال نو متاسفانه بسیاری از مشاغل در آستانه تعطیلی هستند و این اتفاق وضعیتی بحرانی برای اقتصاد کشور به وجود آورده است.

این فضا جای تسویه حساب سیاسی نیست، کرونا یک بیماری است که چپ و راست نمی‌شناسد و همه مردم ایران و حتی دنیا به نوعی برنامه ریزی می کنند تا با این ویروس مقابله کنند. قطعا در این راستا آنچه به ما کمک می کند همت، وحدت و انسجام درونی و به نوعی متمرکز کردن تمامی انرژی ها در داخل کشور است تا بتوانیم بر این مصیبت غلبه کنیم.

برخی فکر نکنند اگر عملکرد مدیری را زیرسوال ببرند نشانی دریافت می‌کنند اما اینطور نیست؛ اگر می‌بینیم جایی کار پیش نمی‌رود، به جای غر زدن بیخود و بی حاصل، راهکاری عملی ارائه دهیم. امروز کشور نیاز به بسیج همگانی دارد و تمامی امکانات کشور باید در خدمت مقابله با این بحران قرار بگیرد و آموزش های مناسب و جدی به آحاد عموم جامعه ارائه شود. نباید زیاد بزرگنمایی شود و از طرف دیگر نباید اقدامات را کوچک بشماریم، چون کرونا بیماری مهلکی است که تاریخ پس از شیوع جهانی طاعون، مانند آن ندیده است.

بدترین و کثیف ترین کار بهره برداری سیاسی شخصی و گروهی برای تحقق اهداف از چنین بحران هایی است، همانطور که در چنین شرایطی برخی به دنبال بهره برداری اقتصادی هستند. به واقع تفاوتی بین سواستفاده گران سیاسی و اقتصادی در چنین شرایطی وجود ندارد.

* فعال سیاسی اصلاح طلب و نماینده سابق مجلس

۲۷۲۱۵
 #‌سیاسی
منبع: خبرآنلاین


تبلیغات

مطالب مرتبط

مشاغل خانگی,امیر وثوقیان,تعاونی سازه گستر امیر فاتح نوشاد شهریار

2 دقیقه پیش

شبکه فاضلاب,شرایط واگذاری بیش از 1100 فقره انشعاب فاضلاب در هرند اصفهان مهیا شد

5 دقیقه پیش

ناوگان کشاورزی هندیجان تقویت شد

11 دقیقه پیش

پس از درگذشت حجت الاسلام اژه‌ای، حجت‌الاسلام احمد واعظی به عنوان نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در امور انجمن اسلامی دانشجویان و دانشجویان ایرانی در اروپا منصوب شد.

7 ساعت پیش

محمود فکری پس از بازی امروز استقلال برابر سایپا در مورد پرسپولیس صحبت کرد که این موضوع با واکنش ابراهیم شکوری رو به رو شد.

8 ساعت پیش

سالار عقیلی و همسر و فرزندش در خارج (عکس)

8 ساعت پیش

اگر کمی دقت کنیم میبینیم که همه عادات ما تحت الشعاع سختی کار و انواع بحران ها قرار گرفته است. شاید برایتان عجیب باشد ولی شما وقتی دچار بحران اقتصادی میشوید مجبورید بیشتر کار کنید،بیشتر رانندگی کنید و همه ی این ها به کنار؛ انسان با کار زیاد دچار خستگی بیش از حد میشود و دیگر رمق فکر کردن به چطور خوابیدن و چطور نشستن را ندارد در نتیجه دچار کمردرد میشود.

9 ساعت پیش

پرسپولیس این روزها با مشکلی که در میانه میدان خود دارد بیش از قبل حسرت جدایی ستاره های خود را دارد.

9 ساعت پیش

در دو روز گذشته، این عکس سندرز که در حین مراسم تحلیف از او گرفته شد واکنش بسیاری در شبکه‌های اجتماعی داشت.

9 ساعت پیش

براساس مصوبه کمیته مربوطه، ۲۰ میلیون نفر از مردم که صرفا یارانه نقدی ۴۵۵۰۰ هزار تومانی دریافت می کنند میزان یارانه دریافتیشان سال آینده ۲ برابر خواهد شد و به ۹۱ هزار تومان در ماه می‌رسد. این ۲۰ میلیون نفر افرادی هستند که در حال حاضر یارانه معیشتی بنزین دریافت نمی‌کنند. مجموع یارانه بگیران نقدی حدود ۷۸ میلیون نفر هستند.

9 ساعت پیش

فرمانده انتظامی استان هرمزگان از کشف یک دستگاه خودرو سواری جنسیس به ارزش30میلیارد ریال در شهرستان میناب خبر داد.

9 ساعت پیش

ستاره ایرانی با هت‌تریک در مسابقه شب گذشته مقابل ویلم توانست در هلند تاریخ‌ساز شود.

9 ساعت پیش

عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا از ادامه روند افزایش موارد ابتلا به کرونا با شیبی ملایم خبر داد و گفت: اگر مردم همچنان سفر رفتن و برگزاری تجمعات را ادامه داده و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند، حتما پیک و موج دیگری را تجربه خواهیم کرد.

9 ساعت پیش

رقیب اصلی اپوزیسیون در انتخابات ریاست جمهوری مورد مناقشه بلاروس، از سازمان ملل خواست که خواستار توقف "خشونت و بی‌قانونی" در این کشور، از جمله سانسور رسانه، قطعی اینترنت، مسدودیت‌های وب‌سایت‌ها و لغو اعتبارنامه روزنامه‌نگاران شود.

9 ساعت پیش

گروه فرهنگی/ روزهای پایانی دومین روز از برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب، رئیس این رویداد از فروش بیش از ۲۰ میلیارد ریال کتاب در روز دوم خبر داد. خبری که گواه استقبال مردم از این نمایشگاه بود و بنابراین طبیعی است که در روزهای ابتدایی برپایی نمایشگاه مجازی کتاب تهران با وقوع برخی مشکلات فنی در دسترسی علاقه‌مندان به سایت همراه باشد؛ مشکلاتی که البته وقوع آن‌ها دور از ذهن نبود.

9 ساعت پیش