بیتوته |
2 سال پیش

اپل از پروژه خودروی خودران کنار کشید اخراج شماری از کارمندان
اخبارخودرو,خبرهای خودرو,اپل

ساعاتی پس از رونمایی از آیفون ۷ حالا از اپل خبر می رسد که این شرکت بخشهای زیادی از پروژه ساخت خودروی خود را متوقف کرده و حتی شماری از کارمندانش را هم اخراج کرده است.

به گزارش مهر، روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی ویژه به نقل از منابع نزدیک به اپل که نمی خواهند نامشان فاش شود اعلام کرد: اپل در حال بازنگری در پروژه خودروهای خودران خود است و این درحالی است که سایر شرکتهای رقیب به تلاشهای خود در این زمینه ادامه می دهند.

از مدتها پیش گمانه زنی هایی درخصوص تلاش اپل برای ورود به دنیای خودرو و توسعه فناوری خودروهای خودران مطرح بوده است اما حالا خبر می رسد که این شرکت بزرگ آمریکایی بخشهایی از پروژه مورد نظر را متوقف کرده و حتی شماری از کارمندانش را هم از کار برکنار کرده است.

این خبر مهم توسط سه فرد ناشناس اما نزدیک به اپل منتشر شده است.

اخراج شماری از کارکنان اپل که در پروژه خودروی خودران این شرکت مشغول به کار بودند تازه ترین نشانه مشکلاتی است که اپل در برنامه جدید خود داشته است.

بر اساس گزارشهای موجود، اپل طی دو سال گذشته منابع زیادی را صرف پروژه ای کرده است که تحت عنوان «تیتان» شناخته می شود با این حال پیشرفت چشمگیری در این مدت حاصل نشده است.

خبر اخراج کارکنان اپل و توقف بخش زیادی از پروژه خودروی خودران این شرکت درحالی منتشر می شود که شرکتهای دیگری همچون گوگل سخت مشغول توسعه این فناوری هستند. این شرکت طی سالهای اخیر خودروی خودران خود را در جاده ها به بوته آزمایش گذاشته است.

اما حالا اپل از این رقابت کنار کشیده، آن هم بنا به دلایل نامشخصی که تنها برای خود این شرکت روشن است.

البته اپل هیچگاه به طور رسمی از ورود خود به پروژه خودروهای خودران خبر نداده بود و همواره گمانه زنی های جدی در این زمینه مطرح بوده است.#‌مقایسه_خودرو منبع: بیتوته

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...