ایران آنلاین |
1 ماه پیش

رئیس دانشکده پزشکی لارستان:نگران موج چهارم کرونا در جنوب فارس هستیم ایران آنلاین

رئیس دانشکده پزشکی لارستان:نگران موج چهارم کرونا در جنوب فارس هستیم

رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان با اعلام خطر و هشدار نسبت به بروز موج چهارم کرونا در مناطق جنوب استان فارس گفت: افزایش میزان مراجعه کنندگان افراد مشکوک کرونایی طی روزهای گذشته امکان دارد وضعیت این مناطق را برای روزهای آینده دچار چالش جدی کند.

دکتر بهزاد رضایی در مصاحبه با ایرنا بدون دادن آمار اظهار داشت: طی روزهای گذشته در برخی شهرها و مناطق از جمله شهرهای براک، لطیفی، عمادشهر و فیشور با افزایش شمار مبتلایان و تعداد مراجعه کنندگان مواجه بودیم و خطر جدی بروز موج چهارم در این مناطق بالاست.

وی ابراز داشت: ظرف روزهای اخیر به همان میزان که رفتارها تغییر کرده و مردم دوباره دچار سهل انگاری و عادی انگاری در زمینه مواجهه و مقابله با کرونا شده اند شاهد تغییر وضعیت شهرستان لارستان گاه از زرد به نارنجی و حتی قرمز شده ایم و همچنان احساس خطر می کنیم.

وی با بیان اینکهبدون شک شیوع و بروز موج چهارم کرونا به دلیل خسته شدن کادر درمان و فرسایشی شدن برخی پروتکل ها از سوی مردم خطرناک تر و جمع کردن آن نیز سنگین تر و سخت تر از موج های گذشته خواهد بود، افزود: می دانیم که مردم و خانواده ها هم خسته هستند اما همچنان ناچار به اعمال محدودیت ها و رعایت ها هستیم.

رضایی اضافه کرد: مردم بدانند که هیچ چیز در خصوص کرونا و خطر این ویروس مرگبار تغییر نکرده و تنها دلیل اصلی و اثرگذار در کاهش مبتلایان همراهی مردم و اصناف و بازارایان و اجرای طرح های اثربخش محدودیت هایی کرونایی از جمله طرح شهید سلیمانی ظرف حدود دوماه گذشته تاکنون بوده است.

رئیس داشکده علوم پزشکی لارستان از مردم و شهروندان در شهرستان های لارستان، خنج و اوز خواست که همچنان به رعایت مسایل بهداشتی ، فاصله گذاری اجتماعی ، پرهیز از سفرهای غیرضرور و تجمع ها و دیدو بازدیدهای خانوادگی پایبند باشند و با تیم‌های حمایتی و رهگیری در معاونت بهداشتی همکاری کامل داشته باشند که این همکاری سبب شناسایی افراد مبتلا و قرنطینه شدن آنها و کسانی که با آنها در ارتباط بودند منجر خواهد شد.

وی بیان کرد: قرابت های عاطفی ونیز ارتباطات و مراودات اجتماعی از چالش های اساسی و محلی برای جولان دادن و شیوع دوباره و افزایش مبتلایان کرونا در شهرهای جنوبی فارس است.

فرماندار ویژه لارستان نیز گفت: ظرف دوماه گذشته و با اجرای طرح محدودیت های شدید و سخت تر کرونایی که با استقبال و همراهی و همگامی خوب مردم منطقه لارستان و جنوب فارس مواجه شد تا حدودی متولیان امر و ستاد مدیریت کرونای این شهرستان را نسبت به کاهش آمار مبتلایان و کمک به بهبود شرایط و قطع زنجیره انتقال ویروس امیدوار ترساخته بود.

جلیل حسنی افزود: با وجود چنین شرایط و وضعیت حاکم به نظر می رسد ظرف روزهای گذشته با برخی سهل انگاری و کاهش حساسیت ها دوباره باید منتظر اوج گیری مجدد و تاختن دوباره این ویروس مرگبار در منطقه باشیم.

معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه لارستان بیان کرد: میزان اوج گیری و یا کاهش آمار مبتلایان و وضعیت های قرمز ، نارنجی و یا زرد کرونا به نوع رفتار و چگونگی همکاری و یا عادی انگاری مردم گره خورده است.

وی ادامه داد: یکی از چالش های اساسی برگزاری و تجمع  برخی افراد در مراسم و آیین های ترحیم و یا شادی است که تا حدودی بی احتیاطی ها و سهل انگاری هایی در این زمینه وجود داشته است.

فرماندار ویژه لارستان با بیان اینکه اصناف شهرستان نیز هر مصوبه ای که از سوی ستاد مقابله با کرونا شهرستان به آنها ابلاغ شده است، عملیاتی کرده اند، گفت: با توجه به ارزیابی ها، بخش های مختلف فرمانداری، اعضای شورای تامین، دانشکده‌علوم ‌پزشکی، بسیج، نیروی انتظامی، هلال احمر، شهرداریها، خیرین ، اداره صمت، اتاق اصناف و اعضای ستاد مقابله با کرونا شهرستان از همان زمان شیوع ویروس مرگبار کرونا تاکنون در موضوعات مختلف کنترل وغربالگری، ضدعفونی کردن معابر، نظارت مستمر بر بازار، کمک مومنانه و انجام وظایف محوله پای کار بوده اند و همچنان این همکاری ها نیز ادامه دارد.

تا ظهر چهارم بهمن ماه ۹۹ شمار مبتلایان در شهرستان های لارستان، خنج، اوز و گراش ۲۹ نفر اعلام شده که ۱۲ نفر مربوط به شهرستان گراش بوده است.

۱۳ بیمار نیز زیر دستگاه تنفسی(ونتیلاتور) در بخش کرونایی در این شهرستان ها بستری هستند.

همچنین تعداد بهبود یافتگان سه شهرستان لارستان، خنج و اوز تاکنون پنج هزارو ۲۹۳ نفر  و شمار فوتی ها در این شهرستان ها نیز  ۱۳۹ نفر اعلام شده است.

شهرستان لارستان به مرکزیت شهر لار در فاصله حدود ۳۸۰ کیلومتری  جنوب شیراز واقع شده است./ ایرنا#‌اخبار منبع: ایران آنلاین

بیشتر...

تبلیغات


تبلیغات

مطالب مرتبط

چهار سریال، جزو گزینه‌هایی هستند که به احتمال فراوان، نوروز ۱۴۰۰ از شبکه‌های مختلف سیما به روی آنتن می‌روند.

14 ساعت پیش

مدیر کل روابط عمومی وزارت بهداشت گفت: در شرایط فعلی اجاره رحم در کشور به صورت قانونی انجام می‌شود و هیچ گزارشی مبنی بر غیرقانونی و غیر بهداشتی بودن آن نداریم.

14 ساعت پیش

تغذیه خوب به معنای انتخاب رژیم غذایی متعادل و اجتناب از غذاهای مضر است. تغذیه خوب یعنی محدود کردن دریافت کالری از طریق شیرینی ها، غذاهای فوری و ... و انتخاب میزان کافی از میوه ها و سبزیجات، پروتئین ها، دانه های کامل، حبوبات، آجیل و چربی های سالم.

14 ساعت پیش

کوروش تهامی بازیگر سینما و تلویزیون، شب گذشته مهمان برنامه «دورهمی» شد.

14 ساعت پیش

عضو کمیسیون فرهنگی گفت: مصوباتی که در راستای حمایت از نهاد خانواده به تصویب می‌رسد، می‌تواند مشوق خوبی برای تقویت فرزند آوری در کشور باشد.

14 ساعت پیش

پلدختر- تصادف در ۳۰ کیلومتری جاده پلدختر - اندیمشک یک کشته و یک زخمی بر جای گذاشت.

14 ساعت پیش

رئیس آموزش و پرورش ایرانشهر از افتتاح مدرسه دو کلاسه خیر ساز روستای رحمان آباد «موتور سگاری» این شهرستان خبر داد.

14 ساعت پیش

قبل از نوشتن درباره رؤیا و ربط و پیوند خود من با این مقوله یا مفهوم ابتدا بگذارید گریزی بزنم به چیزهایی مربوط به رؤیا. من دیگر سال‌هاست که آموخته‌ام و بر این باور هستم که با تمام چهره‌های متنوع زیست در این جهان چهره‌هایی که گاه در نهایت عبوسی و دژمی که از خود نشان می‌دهد و گاه انگار که از دست‌اش در برود کمی تبسم و نشاط هم خرج می‌کند، هیچ‌چیز چون صادق بودن با خود به آدمی آرامش نمی‌دهد.

14 ساعت پیش

نماینده، ولی فقیه در استان مرکزی گفت: ترویج معارف مهدوی سدی در برابر تهاجم فرهنگی دشمنان دشمنان محسوب می‌شود.

14 ساعت پیش

لغزندگی جاده سبب شد یک دستگاه تریلی در جاده تهران به سمنان واژگون شود.

14 ساعت پیش

باشگاه پاری‌سن‌ژرمن تصمیم دارد کاسمیرو هافبک دفاعی جنگنده رئال‌مادرید را برای فصل آینده به خدمت بگیرد.

15 ساعت پیش

زندگی پر از روایت‌های منحصربه‌فرد برآمده از تجربه زیسته است. هربار در این صفحه به یکی از جزئیات ریز و درشت زندگی روزمره خواهیم پرداخت؛ جزئیاتی به ظاهر بی‌اهمیت که ما را به فهم کلیت زندگی می‌رسانند. این بار مسعود ریاحی درباره موزه‌ای شدن و ویرانی تجربه‌ آدمی در عصر اطلاعات و دنیای مجازی نوشته؛ چیزی که سرچشمه آن را می‌توان در تجربه جنگ‌های جهانی پیدا کرد.

15 ساعت پیش

مربی پیشین تیم فوتبال ذوب آهن ایران و دستیار کارلوس کی روش در تیم ملی کلمبیا به طرز مشکوکی درگذشت.

15 ساعت پیش

آنچه در این گزارش می خوانید قیمت انواع خودرو های شرکت سایپا از جمله پراید در روز پنجشنبه ۱۴ اسفند ۹۹ در بازار خودرو ایران است.

15 ساعت پیش

اولین شماره این ماهنامه نیمه اسفند 99 بر روی پیشخوان مطبوعات قرار گرفت.

15 ساعت پیش

بیشتر...