خودروتک |
1 ماه پیش

جواب مثبت پرسپولیسی آتیشه به استقلال

جواب مثبت پرسپولیسی 2 آتیشه به استقلال

وحید قلیچ پیشکسوت باشگاه پرسپولیس ضمن بیان انتقاداتی علیه سرمربی سرخپوشان، تمایل خود را نسبت به حضور در تیم رقیب اعلام کرد.

شاگردانیحیی گل محمدیدر گام اول از فصل جدید رقابت‌های لیگ برتر، مقابل ذوب‌آهن متوقف شدند. نایب‌ قهرمان فصل پیش، علی‌رغمبازیمالکانه خود در خانه حریف، موفق به گلزنی نشد و تن به‌ تساوی داد. ذوب‌آهن در این دیدار از دقیقه ۵۳ با اخراج نادر محمدی ۱۰ نفره شد. یکی از نکات قابل‌ ذکر در خصوص این مصاف، حضور بازیکنان جدیدپرسپولیسدر ترکیب اصلی بود.

ترکیب سرخ‌پوشان نسبت به لیگ گذشته دستخوش تغییراتی شده بود. اما باوجود بهره‌گیری از نفرات باتجربه و ملی‌پوش نظیر علیرضا بیرانوند، سروش رفیعی و سعید صادقی، امتیازها دراصفهانتقسیم شد. گسترش نیوز برای بررسی بیشتر بازی گذشته پرسپولیس، گفت‌وگویی با وحید قلیچ پیشکسوت این باشگاه انجام داده که در ادامه می‌خوانید.

عیار پرسپولیس با انجام یک بازی مشخص نمی‌شود

وحید قلیچ پیشکسوت پرسپولیس درباره بازی با ذوب‌آهن گفت: پرسپولیس در این فصل مهره‌های ملی‌پوش و گران‌قیمت در اختیار دارد. چنین تیمی نباید مقابل ذوب‌آهن به مشکل بخورد. البته بازی اول شرایط خاص خود را دارد. من هم تا حدودی موافق هستم که قضاوت تیم با انجام یک بازی، صحیح نیست. تیم‌ها در هفته اول شناخت کافی از تفکرات هم ندارند. مسابقه اول نمی‌تواند مشخص‌کننده عیار تیم‌ها باشد.

او در مورد شرایط بازی پس از اخراج مدافعذوب آهنبیان کرد: ذوب‌آهن در نیم ساعت پایانی ۱۰ نفره شده بود. پرسپولیس باید از این فرصت، نهایت استفاده را می‌کرد. به نظر من پرسپولیس در ۲۰ دقیقه پایانی، به‌جای انجام بازی تهاجمی، ترسو بازی کرد. انگار که ترس از گل خوردن داشتند. اگر پرسپولیس طالب کسب ۳ امتیاز بود، تعویض‌های هجومی‌تری را در نیم ساعت پایانی انجام می‌داد.

پیشکسوت قرمزها در ادامه تصریح کرد: باید به مهدی تارتار نمره بهتری داد. با وجود یک بازیکن کمتر، امتیازی با ارزش از پرسپولیس هزار میلیاردی گرفت. پرسپولیس در مجموع افتضاح بود.

پرسپولیس-ذوب-آهن

پرسپولیس کهکشانی شده است؟

قلیچ در خصوص ادعای گل محمدی در مورد کهکشانی نبودن پرسپولیس اظهار کرد: پرسپولیس با این خریدها واقعاً کهکشانی است. این تیم از درون دروازه تا نوک حمله بازیکنانشاخصو گران‌ قیمت دارد. همگی ملی‌پوش و صاحب نام هستند. پرسپولیس فعلی را هرکسی می‌تواند قهرمان کند. همه عناصر لازم برای کسب جام وجود دارد. من منتقدگل محمدیهستم اما پرسپولیس برای من در اولویت است.

او خاطرنشان کرد: من تا ابد عاشق پرسپولیس می‌مانم. مثل برخی پیشکسوتان، آرزوی ذلت و شکست پرسپولیس را ندارم. همه بازیکنان مدنظر سرمربی خریداری شدند. او دیگر بهانه‌ای ندارد. خرید جدید رزومه خوبی دارد اما عیار او الآن مشخص نمی‌شود. درزمینباید دید که او چه کیفیتی دارد.

دلال‌ها قیمت برخی بازیکنان را بالا بردند

سنگربان پیشین پرسپولیس در خصوص عملکرد خریدهای تازه پرسپولیس گفت: برخی بازیکنان جدید عملکردی خوبی مقابل ذوب‌آهن نداشتند. به اعتقاد من برخی بازیکنان ارزش جذب شدن با این قیمت‌ها را نداشتند. دلال‌ها قیمت آن‌ها را بالا بردند. این بازیکن‌ها در دهه ۶۰، رنگ پرسپولیس را هم نمی‌دیدند. در بازی با ذوب‌آهن سعید صادقی چه‌ کار مثبتی انجام داد؟ در بازی‌های بعدی عیار این بازیکنان میلیاردی بیشتر مشخص می‌شود.

قلیچ در ارتباط با انتظار واقعی هواداران از پرسپولیس در فصل جدید بیان کرد: توقع هواداران از چنین تیم پرمهره‌ای، باید فقط قهرمانی باشد. حتی دوم شدن هم با این‌ همه هزینه، نتیجه بدی است.کادر فنی و بازیکنانهیچ راهی جز قهرمانی ندارند. هیچ بهانه‌ای نیز قابل‌ قبول نیست.

علی-بیرانوند

رقابت بین ۲ ستاره بر سر یک جایگاه

او در مورد عملکرد بیرانوند گفت: روی دروازه پرسپولیس حمله خاصی صورت نگرفت. دروازه بیرانوند به شکل جدی تهدید نشد. البته گلر تیم در آینده نیز خیلی به‌ زحمت نمی‌افتد؛ چون با خط دفاعی خوب پرسپولیس، به آن شکل موقعیت روی دروازه ایجاد نمی‌شود. بیرانوند باید همان تک موقعیت‌ها را بگیرد. فصل پیش که حامد لک، همین کار را نیز انجام نداد. مربی برزیلی خیلی خوش‌ شانس است که بیرانوند به پرسپولیس آمد.

ستاره سابق پرسپولیس در مورد شانس بالای بیرانوند درجام جهانیاظهار کرد: پیرامون قابلیت‌های بیرانوند درگذشته صحبت کردم. دروازه‌باناستقلالنیز در فصل گذشته عالی بود. حسینی مقابل سپاهان باوجود دریافت دو گل، چند مهار توپ عالی داشت. او دروازه‌بان قابلی است. امسالرقابتنزدیکی وجود دارد. برای فهمیدن این موضوع، باید کمی صبور باشیم.

یحیی-گل-محمدی

گل محمدی به درد پرسپولیس نمی‌خورد

وحید قلیچ در مورد وضعیت پرسپولیس در ادامه فصل گفت: من یک پرسپولیسی تمام‌عیار هستم. هیچ‌کس نمی‌تواند نام من را از تاریخ پرسپولیس حذف کند. بنده ۱۲ سال برای پرسپولیس بازی کردم. پشت تمام انتقادات من، دلیل و منطق نهفته است.

او در ادامه یادآور شد: چرا حق امثال من را پایمال می‌کنند؟ چرا نان سفره من را به یک خارجی می‌دهند؟ آقای گل محمدی و دوستان او به درد پرسپولیس نمی‌خورند. این اشخاص به خاطر منفعت‌طلبی و پر کردن جیب خود در پرسپولیس هستند. کادر فنی باید این تیم کهکشانی را قهرمان کند.

گلر سابق سرخپوشان  در پایان در رابطه با احتمال مربیگری در استقلال خاطرنشان کرد: در صورت نیاز، حتماً پیشنهاد استقلال را قبول می‌کنم. درگذشته هم افراد استقلالی به پرسپولیس اضافه شدند. چرا کسی به آن انتقال‌ها ایرادی نگرفت؟ بهزاد غلامپور به‌عنوان یک استقلالی مربی دروازه‌بان‌های پرسپولیس بود. در نقطه مقابل، این اتفاق برای سعید عزیزیان افتاد. شرایط باید مساوی باشد. اگر کسی توان انتقال تجربیات خود را دارد، نباید دریغ کند. حتی به تیم رقیب هم می‌توان کمک کرد.

 

خودروتک


#‌اخبار منبع: خودروتک

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا صبح امروز (دوشنبه) در مراسم مشترک دانش آموختگی دانشجویان دانشگاههای افسری نیروهای مسلح در سخنان مهمی با اشاره به حوادث اخیر تأکید کردند: با صراحت می‌گویم این حوادث طراحی امریکا، رژیم صهیونیستی و دنباله‌روهای آنها است. مشکل اصلی آنها با ایران قوی و مستقل و پیشرفت کشور است. ملت ایران در این حوادث کاملاً قوی ظاهر شد و در آینده نیز هر جا که لازم باشد، شجاعانه وارد میدان خواهد شد.

5 ساعت پیش

رئیس‌جمهور با تشکر از مقام معظم رهبری بابت اعتماد به اعضای دوره جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: احاطه به حقایق باعث می‌شود که تشخیص مصلحت از یک اتقان برخوردار باشد.

5 ساعت پیش

جام‌های جهانی کشتی آزاد و کشتی زنان در روزهای ۱۹ و ۲۰ آذر در شهر کورالویل آمریکا (در ایالت آیووا) برگزار می شود. در کشتی آزاد تیم های آمریکا، ایران، ژاپن، مغولستان و گرجستان و در بانوان نیز تیم های ژاپن، آمریکا، چین، مغولستان و اوکراین به رقابت می پردازند.

7 ساعت پیش

جماران در یادداشتی نوشت: آقای انبارلویی نباید درگیر تعداد معترضین شود. به شهادت شاهدان، اعتراض های اجتماعی از ناحیه تعداد قابل توجهی از جوانان و نوجوانان حمایت می شود.

4 ساعت پیش

سایت خانه ملت نوشته است عیسی زارع پور پس از حضور در کمیسیون تخصصی مجلس و ارائه توضیحات در جمع نمایندگان ، از مردم خواسته به پلتفرم های داخلی نگاه ویژه ای داشته باشند چرا که خیلی از این پلتفرم ها به مراتب بهتر از نمونه های خارجی هستند و قابلیت های بهتری دارند.

4 ساعت پیش

نماینده ولی فقیه و مدیرمسئول روزنامه اطلاعات نوشت : هتک حیثیت و فحاشی در هیچ حالت مجاز نیست

4 ساعت پیش

فارس نوشت: سردار فدوی گفت: برخی از این نوجوان ها و جوان های دستگیر شده در اعترافات خود از کلید واژه های مشترکی چون شبیه سازی اغتشاشات خیابانی به بازی های رایانه‌ای و همچنین اعتیاد و وابستگی شدید به فضای مجازی سخن می گویند؛  زمینه و بستری که شبکه‌ها و رسانه‌های مجازی و ماهواره ای دشمن به خوبی از آن برای اغفال و گمراه سازی، بهره گرفت..

5 ساعت پیش

اگر جزو افرادی هستید که به سردردهای مزمن مبتلا هستید، بهتر است بدانید کمبود برخی ویتامین‌ها باعث سردرد می‌شود و می‌توانید با مصرف ویتامین سردردتان را کاهش دهید.

5 ساعت پیش

ایلنا نوشت : حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری با اشاره به اینکه کسب و کار مردم در اینستاگرام با مشکل روبرو شده است، اظهار داشت: باید آن زمان که هنوز کسب و کار مردم در فضای مجازی نبود، دوراندیشی می کردیم تا به جای استفاده از برنامه خارجی و با کمک فکر و اندیشه جوانان، شبکه داخلی ایجاد می کردیم،

6 ساعت پیش

بیشتر...