خودروتک |
۱ هفته پیش

سرمایه گذاری هدفدار آلمان روی خودروهای هیدروژن

سرمایه گذاری هدفدار آلمان روی خودروهای هیدروژن

وزارتخانه های اقتصاد و حمل و نقل آلمان اعلام کردند که این کشور با هدف تبدیل شدن به رهبر جهان در فن آوری های سوخت هیدروژنی، ۱۰ میلیارد دلار در ۶۲ پروژه بزرگ هیدروژن از طریق بودجه دولتی سرمایه گذاری خواهد کرد.

به گزارشخودروتکبه نقل از تسنیم ،وزارتخانههایاقتصادوحمل و نقلآلمان اعلام کردند که این کشور با هدف تبدیل شدن به رهبرجهاندر فن آوری های سوخت هیدروژنی، 10 میلیارددلاردر 62 پروژه بزرگ هیدروژن از طریقبودجهدولتیسرمایه گذاریخواهد کرد.

آلمانسرمایهای به مبلغ 9.72 میلیارد دلار (8 میلیارد یورو) را برای 62 پروژه که به منظور کاهش انتشار گازهای گلخانه ای در بخش های حمل و نقل،فولادسازی ومواد شیمیاییدر دست انجام است را تامین می کند.

به گفته پیتر آلتمایر، وزیر اقتصاد آلمان، این کشور قصد دارد به رهبر جهان در زمینهفناوریهیدروژن تبدیل شود و این سرمایه گذاری گامی در جهت به صفر رساندن آلودگیکربندر اقتصادآلماناست.

آلتمایر گفت: از طریق استفاده از هیدروژن، آلمان می تواند چندین میلیون تن ازدی اکسید کربن(CO2) را سالانه از صنایع فولاد سازی و مواد شیمیایی حذف کند.

آندریاس شویر، وزیر حمل و نقل آلمان نیز گفت: ما در حال تبدیل آلمان به یک کشور هیدروژنی هستیم.

شویر گفت: در مجموع 95 درصد ازترافیکجاده ای هنوز به سوخت های فسیلی وابسته است، بنابراین آلمان نیاز به حمل و نقلی دارد که بهانرژیهای تجدید پذیر متکی باشد.

وزیر حمل و نقل آلمان همچنین گفت: ما باید و می خواهیم که فوراً تغییر رویکرد به سمت حمل و نقل سازگار باآب و هوارا ارتقاء دهیم.

وزارت انرژی آلمان 50 پروژه را از جمله برنامه تولید بیش از 2 گیگاوات (GW) ظرفیت الکترولیز برای ساخت هیدروژن سبز، نظارت خواهد کرد.

این 40 درصد از 5 گیگاوات هدف تعیین شده در استراتژی ملی هیدروژن آلمان تا سال 2030 است.

وزارت حمل و نقل 12 پروژه باقی مانده را دربخش حمل و نقلتامین بودجه خواهد کرد. این پروژه ها شامل توسعه و تولید سیستم ها و وسایل نقلیه دارای سوخت سلولی، از جمله اتومبیل های سواری، کامیون ها ووسایل نقلیهعمومی است.

 

خودروتک


#‌اخبار منبع: خودروتک

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

عابدینی، دبیر کمیته علمی کووید ۱۹ گفت: خاصیت مغناطیسی ایجاد شده در بدن برخی دریافت کننده‌های واکسن کرونا ممکن است در هر نوع از این واکسن بروز کند. بر اساس فرضیه‌ها ممکن است این عارضه بر اساس مواد موجود در واکسن بروز کند. به دنبال یافتن دلیل علمی این موضوع هستیم.

۱ هفته پیش

«غیبت هنر» عنوان گزارشی است که در آن حضور بسیار کمرنگ اهالی فرهنگ و هنر در این دوره از انتخابات ریاست‌جمهوری بررسی شده است.

۱ هفته پیش

مجری یک شبکه عراقی گفت: بهتر است بشار رسن در فصل آینده به پرسپولیس و ایران برگردد یا به یک لیگ اروپایی برود.

۱ هفته پیش

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: میزان اعمال قانون در طرح محدودیت تردد برای شهرهای گروه قرمز مبلغ یک میلیون تومان و شهرهای زرد و نارنجی به میزان پانصد هزار تومان است.

۱ هفته پیش

بندرعباس-نماینده ولی فقیه در هرمزگان افزود: حضور در انتخابات استفاده از حق و انجام تکلیف است و مشارکت درآن موجب افزایش عزت و استقلال کشور خواهد شد.

۱ هفته پیش

بوژیدار رادوشوویچ ، ناامید از بدقولی مدیران باشگاه به کشورش رفته و شاید این آغاز جدایی او از پرسپولیس باشد.

۱ هفته پیش

معاون وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه اعتبار رتبه‌بندی تامین می‌شود، به این پرسش پاسخ داد که آیا رتبه‌بندی معلمان با تغییر دولت متوقف خواهد شد؟!

۱ هفته پیش

وزیر اقتصاد و دارایی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه ۴۰ درصد باقیمانده سهام عدالت چه زمانی آزادسازی خواهد شد، گفت: این موضوع وابسته به شرایط بازار است، اگر شرایط بازار مناسب شود اقدامات لازم برای آزادسازی ۴۰ درصد دوم سهام عدالت انجام می شود.

۱ هفته پیش

قیمت جهانی طلا در معاملات امروز، دوشنبه، همچنان تحت تاثیر گزارش هفته گذشته که نشان می‌داد تورم آمریکا بیش از حد انتظار بالا رفته است، رشد کرد.

۱ هفته پیش

باشگاه الهلال عربستان اعلام کرد با لئوناردو ژاردیم سرمربی پرتغالی سابق موناکو قراردادی یک ساله امضا کرد.

۱ هفته پیش

تیم ملی فوتبال ایران برای دیدارهای مقدماتی جام جهانی از پیراهن‌های جدید سفید و قرمز استفاه خواهد کرد.

۱ هفته پیش

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارشی اعلام کرد میزان ذخائر اورانیوم غنی‌شده ایران در حال حاضر ۱۶ برابر سقف تعیین‌شده در برجام است.

۱ هفته پیش

یکی از چالش های افرادی که صاحب ایده و دانش هستن

۱ هفته پیش

در نمایشگاه «اولین نمایشگاه توانمندسازی و حمایت از شرکت‌های منطقه در تامین نیازهای شرکت‌های پتروشیمی ماهشهر»، شرکت‌های پتروشیمی بندر امام، کارون، اروند، شهید تندگویان، خوزستان، بوعلی سینا، شرکت فجر انرژی خلیج فارس و شرکت عملیات غیرصنعتی و خدمات صنایع پتروشیمی در منطقه با هدف تأمین نیازهای خود از واحد‌های تولیدی منطقه ماهشهر و با حضور مدیران عامل این شرکت‌ها ۶۶ تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

۱ هفته پیش

بیمه تعاون در راستای سیاست های ترویج علم در صنعت بیمه، اقدام به دستاوردهای پژوهشی متخصصان آکادمیک کرده است.

۱ هفته پیش

بیشتر...