ایجاد بانک اطلاعاتی مناسب برای شناسایی جذب بانوان توانمند کشور all tv logo

احمدیان در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛
ایجاد بانک اطلاعاتی مناسب برای شناسایی و جذب بانوان توانمند کشور
اجتماعیرفاه و تعاون

رویا احمدیان مشاور رییس در امور بانوان سازمان بهزیستی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان اظهار کرد: طبق صحبت‌های مقام معظم رهبری زنان کشورمان خانه نهاد و خانه گذار هستند. علاوه بر این که به زندگی زناشویی و نقش مادری خود عمل و‌رسیدگی میکنند در اجتماع هم حضور پر رنگی را دارند.

او در ادامه گفت: ایجاد ظرفیت سازی در سازمان بهزیستی برای جامعه هدف و هم همکاران خود برنامه‌هایی مد نظر داریم که تمامی آن‌ها نیازمند همراهی و کمک رسانی مسئولان ذی ربط است.

احمدیان بیان کرد: برای توانمندسازی و ارتقا سطح دانش و آگاهی بانوان جامعه هدف کلاس‌های آموزشی تشکیل داده ایم که کمک کننده‌ی افزایش توانمندی و مهارت‌های زندگی آنان باشد. برنامه‌هایی اعم از خودمراقبی دختران و بانوان که موجب ارتقا سطح دانش و تغییر نگرش آن‌ها می‌شود. این رویداد و کلاس‌ها محافظتی در برابر آسیب‌های اجتماعی برای آن‌ها خواهد بود.

مشاور رییس امور بانوان سازمان بهزیستی تصریح کرد: خدمات توانمندسازی نظیر آموزشی و تربیتی، همچین مشاوره‌ای و مددکاری، کاریابی و آماده سازی شغلی هم جزو برنامه‌های سازمان است.

او گفت: کلا هدف سازمان توانمند سازی و محرومیت زدایی و ایجاد فرصت‌های خوب برای جامعه هدف است. عبارت اند از؛ توانمند سازی اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی این قشر از جامعه.

احمدیان بیان کرد: برای همکاران خود اتاق فکری تشکیل داده ایم که گفتگمان سازی بانوان در قالب کرسی‌های هم اندیشی و نظریه پردازی در راستای توسعه فرهنگ نشاط و شادی با امکانات رفاهی و تفریحی، اردویی برای این قشر از افراد جامعه ایجاد شود. همچنین بانک اطلاعاتی را برای همکاران طراحی کرده ایم که بتوانند به راحتی متناسب با فعالیت‌های سازمانی اعم از ظرفیت یابی و ظرفیت سازی بانوان را با توجه به توانمندی هایشان انتخاب و گزینش کنند. در این بین همکاران نخبه و توانمند را از لحاظ علمی و فرهنگی، ورزشی، تحقیق و پژوهش، شناسایی کرده و متناسب با ظرفیت آن‌ها در مجموعه به کار گرفته میشود.

مشاور رئیس در امور بانوان گفت: دوره‌های آموزش تخصصی و علمی، هنری، اعتقادی هم برای بانوان برگزار میشود که بتوانیم در حوزه مدیریتی هم از توانمندی آن‌ها در تمام زمینه‌ها بهره‌مند شویم. تا به الان ریاست سازمان از ظرفیت بانوان در پست‌های مدیریتی بهره‌مند شده است و امیدواریم این مسیر با قدرت‌تر و در ظرفیت‌های بالاتری ادامه پیدا کند.

باشگاه خبرنگاران جواناجتماعیرفاه و تعاون#‌اخبار منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ربات «آمکا» که پیشرفته‌ترین ربات انسان‌نمای جهان نامیده می‌شود، مهارت بازیگری خود را در یک ویدئوی جدید به نمایش گذاشته است.

یک ربع پیش

انتخابات پارلمانی اسلواکی که امروز در این کشور آغاز شده است از آنجایی که می‌تواند منجر به رویگردانی این کشور از اوکراین و چرخش به سمت روسیه شود بسبار برای غرب و اروپا اهمیت دارد.

یک ربع پیش

مهاجم ایرانی هال سیتی در لیست بازی امروز این تیم در هفته نهم چمپیونشیپ انگلیس حضور ندارد.

یک ربع پیش

فاینورد در هفته هفتم لیگ هلند و در روزی که فرصت بازی به هافبک ایرانی‌اش نرسید، برابر ایگلز به پیروزی رسید.

یک ربع پیش

وزیر حمل و نقل و زیرساخت ترکیه از آغاز مذاکرات فنی با مقامات عراق برای اجرای «کریدور راه توسعه» خبر داد و اجرای این پروژه را «گذر دالان طلایی از ترکیه» خواند.

یک ربع پیش

آرواره شگفت‌انگیز بومسلنگ تا ۱۸۰ درجه باز می‌شود و با این توانایی خارق‌العاده مار قادر است به راحتی دندان‌های نیشش را در بدن هر جانداری فرو ببرد.

یک ربع پیش

نهادهای امنیتی رژیم صهیونیستی همچنان در وحشت وقوع عملیات ضد صهیونیستی به سر می‌برند و این وحشت بنیامین نتانیاهو را بر آن داشته است تا فردا یک شنبه جلسه‌ای را برای بررسی اوضاع امنیتی این رژیم برگزار کند.

یک ربع پیش

مصاف سفیدپوشان لندن با شاگردان یورگن کلوپ در هفتمین هفته لیگ برتر جزیره با برتری تیم میزبان همراه بود.

یک ربع پیش

بازیکن ایرانی تیم اسکرا بلخاتوف لهستان پس از پایان قراردادش با این تیم راهی روسیه شد و به تیم «اورال اوفای» روسیه پیوست.

یک ربع پیش

بیشتر...