خبر 24 |
1 ماه پیش

خطر ابتلا به سرطان روده با مصرف نوشابه خبر24

خطر ابتلا به سرطان روده با مصرف نوشابه
به گزارشخبر24از  نووستی، مطالعه‌ای که توسط کارشناسان دانشگاه هاروارد انجام و نتایج آن در مجله آمریکایی تغذیه بالینی منتشر شده است، نشان داد که مصرف بیش از حد نوشابه‌های شیرین منجر به افزایش خطر ابتلا به سرطان رکتوم می‌شود.

 محققان داده‌های بهداشتی بیش از ۱۲۰۰۰۰ شرکت کننده را مورد بررسی قرار دادند و رابطه بین بروز سرطان رکتوم و مرگ و میر و همچنین مصرف فروکتوز و نوشیدنی‌های شیرین توسط بیماران را بررسی کردند.

دانشمندان می‌گویند نوشیدن نوشابه‌های شیرین بر ایجاد سرطان در قسمت فوقانی و میانی راست روده تأثیر می‌گذارد، اما افرادی که در دوران کودکی از نوشابه‌های حاوی قند استفاده می‌کردند و در حال حاضر آن‌ها را مصرف نمی‌کنند نگران نباشند، زیرا این تأثیر در دوران کودکی مشاهده نمی‌شود.

آن‌ها تأکید کردند که سرطان رکتوم تنها بیماری ناشی از نوشابه‌های شیرین نیست؛ زیرا این نوشیدنی‌ها باعث بیماری‌های کبدی و پانکراس و سرطان آندومتر نیز می‌شوند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان


منبع: خبر 24

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با بیان اینکه جلسه اعضای دولت و هیات رئیسه و روسای کمیسیون‌های مجلس هفته آینده برگزار می‌شود؛ گفت: فردا رئیس‌جمهور و جمعی از اعضای هیات دولت به کرمان سفر می‌کنند.

4 ساعت پیش

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به ایرنا گفت: بسته اینترنت خبرنگاری بر اساس اطلاعاتی که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه داده است، برای خبرنگاران فعال می‌شود.

2 ساعت پیش

فرماندار فیروزکوه از وقوع سیلاب مجدد خبر داد و گفت: منطقه تنگه واشی و سایر مراکز تفریحی فیروزکوه تعطیل است اما افرادی از دستگاه های خدمات رسان و محیط بانان در این مناطق خدمت رسانی می کنند لذا تیم های ارزیاب در این مناطق حضور یافتند.

4 ساعت پیش

واشنگتن پست ادعا کرد که انفجارهای دیروز در پایگاه هوایی روسیه در کریمه کار نیروهای ویژه اوکراین بوده است.

3 ساعت پیش

رهبر جریان صدر در عراق از دستگاه قضایی این کشور درخواست کرد که حداکثر تا پایان هفته آینده پارلمان عراق را منحل کند.

3 ساعت پیش

متاسفانه در سال‌های اخیر شاهد بالارفتن سن ازدواج و ازدواج‌های دیرهنگام در جامعه هستیم و به نظر می رسد این موضوع در حال تبدیل شدن به یک اپیدمی است،

2 ساعت پیش

برخی از افراد کاملاً سمی هستند وگاهی اوقات نشانه های آنها خیلی نامحسوس است .

2 ساعت پیش

فرماندار دشت آزادگان از تردد 6 هزار و 150 زائر ایرانی و عراقی در 12 روز بازگشایی مرز بین المللی چذابه خبر داد.

4 ساعت پیش

فعال سیاسی اصلاح طلب نوشت : این نهایتِ زشتکاری است که کاری را خودشان انجام دهند، اما چون آن را خلافِ مواضع قبلی‌شان می‌بینند، آن را به گردن دیگران بیاندازند!

3 ساعت پیش

بیشتر...