۱ هفته پیش
1 بازدید

آزمون فلوشیپ پزشکی دانشگاهی برگزار خواهد شد/ مهلت مجدد ثبت نام در هفته آینده

رییس سنجش آموزش پزشکی گفت: برگزاری آزمون پذیرش دستیار دوره‌های تکمیلی تخصصی (فلوشیپ) به دانشگاه‌های علوم پزشکی واگذار شد و ثبت نام آزمون از هفته آینده آغاز می‌شود.

آزمون فلوشیب پزشکی دانشگاهی برگزار خواهد شد/ مهلت مجدد ثبت نام در هفته آینده

سعید هاشمی نظری رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی در گفت‌وگو با خبرنگارحوزه بهداشت و درمانگروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، از واگذاری برگزاری آزمون فلوشیپ پزشکی به دانشگاه‌های علوم پزشکی خبر داد و گفت: ﺑﺎﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﺷﻴﻮع جهانی ﺑﻴﻤﺎری ناشی از وﻳﺮوس ﻛﺮوﻧﺎ (Covid-۱۹) که مهمﺗﺮﻳﻦ راه ﻏﻠﺒﻪ بر آن ﻗﻄﻊ زﻧﺠﻴﺮه اﻧﺘﻘﺎل است، در راﺳﺘﺎی ﻛﺎﻫﺶ ﻣﺮاﺟﻌﺎت ﻏﻴﺮﺿﺮوری و ﻏﻴﺮ ﻣﺮﺗﺒﻂ ﺑﺎ ﺗﻮﺟــﻪ ﺑــﻪ رأی ﺻﺎدره در ﻧﻮد و دوﻣﻴﻦ ﻧﺸﺴﺖ ﺷﻮرای آﻣﻮزش پزشکی و تخصصی ﻣﻮرخ ۷ تیرماه ۹۹ موضوع ۶ «با توجه به پاندمی کووید ۱۹ آزمون پذیرش دستیار دوره‌های تکمیلی تخصصی (فلوشیپ) در سال ۱۳۹۹ مطابق با قوانین سال قبل (۱۳۹۸) و به صورت دانشگاهی برگزار خواهد شد.»

او به آمار ثبت نام کنندگان آزمون پذیرش دستیار دوره‌های تکمیلی تخصصی (فلوشیپ) در سال ۱۳۹۹ اشاره کرد و گفت: پیش از این تعداد یک هزار و ۴۶۲ نفر در این دوره از آزمون ثبت نام کرده بودند که این تعداد برای قبولی در ۱۵ دانشگاه و ۷۷ رشته تکمیلی تخصصی رقابت می‌کنند.

هاشمی نظری گفت: ﻫﻴﭻ گونه ﺗﻐﻴﻴﺮی در رﻓﺮاﻧﺲ اﻋلام ﺷﺪه آزﻣﻮن ﺻﻮرت ﻧﺨﻮاﻫﺪ ﭘﺬﻳﺮﻓﺖ و منابع ﺑﻪ ﺻﻮرت ﻳﻜﺴان در تمام داﻧﺸﮕﺎه‌ﻫای علوم پزشکی مرجع طراحی ﺳﻮاﻻت ﺧﻮاﻫﺪ ﺑﻮد.

آغاز مهلت مجدد ثبت نام و ویرایش فلوشیپ پزشکی

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی به مهلت مجدد ثبت نام و ویرایش پذیرش دستیار دوره‌های تکمیلی تخصصی اشاره کرد و گفت: با توجه به واگذاری آزمون فلوشیپ به دانشگاه‌های علوم پزشکی و با توجه تغییر در نحوه برگزاری و رعایت حق انتخاب داوطلبان، ویرایش و ثبت نام از ساعت ۹ صبح روز یکشنبه ۱۵ تیرماه ۹۹ آغاز می‌شود و تا ساعت ۲۴ روز پنجشنبه ۱۹ تیرماه ادامه خواهد داشت و داوطلبان می‌توانند ثبت نام و فرم خود را ویرایش کنند.

هاشمی نظری بیان کرد: نتیجه بررسی مدارک مرحله اول آزمون فلوشیپ پزشکی از روز یکشنبه مورخ ۱۵ تا ساعت ۲۴ روز پنج شنبه مورخ ۱۹ تیرماه با وارد نمودن کد رهگیری از طریق سایت اینترنتی sanjeshp.ir قابل مشاهده است، لذا تمام شرکت کنندگان می‌توانند نسبت به تکمیل مدارک خود اقدام کنند.

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی اظهار کرد: ثبت نام جدید صرفاً جهت رشته جراحی سرطان با پیش نیاز رشته «جراحی عمومی» به جدول ظرفیت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با ظرفیت یک نفر اضافه می‌شود و داوطلبان این رشته می‌توانند در بازه زمانی ۹ صبح روز یکشنبه ۱۵ تا ساعت ۲۴ روز پنجشنبه ۱۹ تیرماه نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

آزمون فلوشیپ پزشکی ۹ مردادماه در دانشگاه‌های علوم پزشکی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/#‌اخبار_علمی_پزشکی
منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران


مطالب پیشنهادی

کنایه‌های قطعی رهبری به آمریکایی‌ها /دولتی ماسک دولت دیگر را می‌برد و برای چند دستمال توالت به جان هم می‌افتند /یک سناتور گفته غرب وحشی زنده شد - خبرآ

مقام معظم رهبری فرمودند: خوشبختانه احساس تفکر اسلامی و زنجیره ارزش های اسلامی در مردم بسیار قوی و راسخ است.

از قدیمی‌ترین نماینده مجلس تا بازگشت پارلمانتاریست‌ها به بهارستان

۱۰۴ نماینده منتخب مجلس آینده پیشتر هم بر صندلی های نمایندگی مجلس تکیه زده اند، سیدرضا تقوی قدیمی ترین آنهاست و محمد مهدی مفتح بیشترین تعداد حضور در ادوار مختلف مجلس را در کارنامه پارلمانی اش به ثبت رسانده است.

برگ برنده اصلاح‌طلبان در ۱۴۰۰؛ ظریف،عارف، مطهری، جهانگیری یا...؟

۱۴۰۰ برای اصلاح طلبان سرنوشت ساز است، یا سورپرایز انتخابات می شوند و در روزهای سرخوشی اصولگرایان کاندیدایی رو می کنند که برگ برنده شان در انتخابات شود یا باید سنگری دیگر را هم به رقیب واگذار کنند.

سه قوه، دشمن مشترک را فراموش نکنند

در سال ۹۸ با چالش های زیادی مواجه شدیم. از بلایای طبیعی که در اول سال رخ داد تا بیماری کرونا که از اول اسفندماه در کشور شیوع پیدا کرد.

جلوگیری از خشک شدن مرغ در فر | راهکار جلوگیری از خشک شدن مرغ در فر

جلوگیری از خشک شدن مرغ در فر و راهکار جلوگیری از خشک شدن مرغ در فر و نکات پختن مرغ درون فر و مزه دار کردن مرغ را در پرشین وی بخوانید

روش نرم شدن خلال بادام | روش نرم شدن خلال بادام و خلال پسته در غذاها

روش نرم شدن خلال بادام و روش نرم شدن خلال بادام و خلال پسته در غذاها و نکات درست کردن خلال بادام و خلال پسته درمنزل را در پرشین وی بخوانید

روایتی از جلسات ویژه شمخانی با اصولگرایان و اصلاح‌طلبان

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز می گوید:نگاه رهبری معظم انقلاب هم این نیست که دولت باید برود و رئیس جمهور باید استیضاح شود یا استعفا بدهد. نگاه رهبری این است که رئیس جمهور باید تا روز آخر بایستد و کار خودش را انجام دهد.

روایت میرسلیم از اختلاف نظرها بین آیت‌الله خامنه‌ای و میرحسین موسوی درباره نحوه اداره کشور

میرسلیم می گوید بین آیت الله خامنه ای که رئیس جمهور بودند و میرحسین موسوی که نخست وزیر بود درباره نحوه اداره کشور توسط دولت و توجه به بخش خصوصی اتفاق نظر وجود نداشت.

تبریزی: نگاه بازرگان با انقلاب همراه نبود /امام مخالف ترورهای موتلفه بود

پژوهشگر تاریخ معاصر ایران می‌گوید: در ماجرای ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ رژیم شاه قصد اعدام امام خمینی (ره) را داشت.

رهبر انقلاب آمار ارائه ‌شده در سخنرانی خود را اصلاح کردند

رهبر انقلاب اسلامی فرمایشات امروز خویش درباره آمار تلفات ناشی از شیوع بیماری کرونا در سطح جهان را تصحیح کردند.

یک توصیه به عقلای مجلس آینده

بیماری کرونا این روزها بر حوزه های سیاست، اقتصاد، جامعه و ...سایه انداخته و همه چیز را تحت الشعاع خود قرار داده است.

چه کسی کشتی طوفان‌زده وزارت کشاورزی را به ساحل می‌رساند؟

چند ماهی است که گمانه زنی برای سکانداری وزارت جهاد کشاورزی بدون نتیجه ادامه دارد.

تاکید وزیر دفاع بر وحدت، برادری و تعامل میان ارتش و سپاه/نقش شهید صیادشیرازی در فرماندهی عملیات‌های بزرگ جنگ بی‌بدیل است

تسنیم نوشت: وزیر دفاع در پیامی عنوان کرد: حماسه‌آفرینی‌ها و نقش بی‌بدیل و بارز شهید پرافتخار صیادشیرازی در طراحی و فرماندهی عملیات‌های بزرگ در دوران هشت سال دفاع مقدس و خلق پیروزی‌های بی‌شمار از او خورشیدی بی‌بدیل ساخت.

اگر خورش شور شد چکار کنیم | اگر خورش شور شد چکار کنیم تا شوری آن از بین برده شود

اگر خورش شور شد چکار کنیم و اگر خورش شور شد چکار کنیم تا شوری آن از بین برده شود و چند روش کاربردی برای رفع شوری غذا را در پرشین وی بخوانید

طلایی: در انتخابات ۱۴۰۰ کاندیدای اصولگراها ۲۵ میلیون رای دارد

مرتضی طلایی می‌گوید: اصولگرایان هر کاری می‌خواهند بکنند از الان انجام دهند که سال ۱۴۰۰ با یک چهره پا به عرصه انتخابات بگذارند. اگر این اتفاق رقم بخورد من تضمین می کنم که کاندیدای اصولگرایان ۲۵ میلیون رای خواهد داشت.

دستورات مهم روحانی درباره اجرای فاصله‌گذاری هوشمند مقابله با کرونا

رئیس جمهور پس از دریافت گزارش‌های جداگانه‌ای از وزیران کشور و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند از روز شنبه و آغاز فعالیت کسب و کارهای کم‌ریسک در همه استان‌ها به جز تهران، تاکید کرد که این طرح باید با نظارت دقیق و رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا اجرا شود.

ساختار شورای نگهبان قابل بازنگری و اصلاح است؟ / پاسخ دو حقوقدان

آیا قانون اساسی بعد از ۳ دهه از آخرین بازنگری نیازمند اصلاحی دیگر است؟ آیا با وجود انتقادات به عملکرد شورای نگهبان به مرحله بازنگری در ساختار این شورا رسیده‌ایم؟ چرا به اصل رفراندوم نگاه منفی وجود دارد؟ و ...سوالاتی که در میزگردی که به مناسب سالگرد تصویب قانون اساسی در کافه خبر خبرگزاری خبرآنلاین برگزار شد به آن ها پاسخ داده شد.

نحوه دم کردن قهوه با قهوه جوش | نکات مهم و نحوه دم کردن قهوه با قهوه جوش

نحوه دم كردن قهوه با قهوه جوش و نکاتی پیرامون نحوه دم كردن قهوه با قهوه جوش و نحوه دم کردن انواع قهوه و روش دم کردن قهوه را در پرشین وی بخوانید

وقتی پیام رهبر انقلاب مانع هجمه به یک شهید شد

تسنیم نوشت: اکبر نبوی به مناسبت بیست و هفتمین سالگرد شهادت سیدمرتضی آوینی می‌گوید: «به شکل مشخص نوع کنش رهبری نسبت به شهادت مرتضی، کنش معناداری بود. حضور ایشان بر سر پیکر شهید و شرکت در تشییع ایشان و پیامی که دادند، به نظر من بسیار مهم و معنادار بود. »

سخنان مهم رهبر انقلاب: کرونا ما را از توطئه دشمنان غافل نکند

رهبر معظم انقلاب فرمودند: بشر با این همه پیشرفت های علمی حیرت آور که به کلی وضع زندگی را در جهان تغییر داده احساس خوشبختی نمی کند. بشریت دچار فقر و بیماری است، دچار فحشا و گناه است، دچار بی عدالتی است، دچار نابرابری است، دچار شکاف طبقاتی بسیار وسیع است.

مطالب مرتبط