پرداخت تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی به ازای هر هکتار زراعت چوب all tv logo

پرداخت تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی به ازای هر هکتار زراعت چوب
اقتصادیصنعت ، تجارت و کشاورزی

کامران پورمقدم در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: بنابر فرمایش مقام معظم رهبری مبنی و نامگذاری سال، برنامه ریزی در قالب زراعت چوب و طرح کاشت سریع الرشد در وزارت جهاد برنامه ریزی انجام شده است.

به گفته او، امسال در سطحی معادل ۹۰ هزارهکتار با مشارکت مردم، بخش خصوصی و صاحبان صنایع چوب و کاغذ قرار است طرح زراعت چوب اجرا شود که برای تحقق این امر نیازمند ۱۳۰ تا ۱۴۰ میلیون اصله نهال هستیم تا این سطح تحت پوشش قرار بگیرد.

پورمقدم ادامه داد: براساس برنامه ریزی صورت گرفته از ظرفیت تمام تولیدکنندگان نهال در بخش دولتی، مردمی و خصوصی نهال تامین می‌کنیم که فصل کاشت و مراحل اجرایی این طرح اواخر پاییز شروع می شود.

مجری طرح ملی زراعت چوب با بیان اینکه نیمی از نهال های طرح کاشت مردمی به زراعت چوب اختصاص دارد، افزود: براساس مشارکت مردمی و با حضور مردم در بخش های مختلف، طرح زراعت چوب اجرا خواهد شد. همچنین طبق برنامه ریزی طرح کاشت مردمی یک میلیارد درخت سالانه ۲۵۰ میلیون اصله نهال در کشور کاشت می‌شود که نیمی از این نهال ها به طرح زراعت چوب اختصاص دارد.

مشاور وزیر جهاد با بیان اینکه سالانه ۵ تا ۶ میلیون متر مکعب چوب مورد نیاز صنایع چوب است، گفت: هم اکنون صنابع با ۴ ۴۰ درصد ظرفیت اسمی خود کار می کنند و همواره برنامه ریزی شده که با کاشت این تعداد نهال و توسعه زراعت چوب تمام نیازهای مواد اولیه چوبی طی ۴ تا ۵ سال آینده از محل زراعت چوب تامین شود.

او با بیان اینکه توسعه طرح زراعت چوب نیازمند عملیات زیرساختی است، گفت: اجرای طرح زراعت چوب نیازمند عملیات زیرساخت سیستم آبیاری تحت فشار در خطوط انتقال آب است که براین اساس استفاده از تسهیلات کم بهره در اختیار متقاضیان قرار میگیرد. بنابراین به طور متوسط به ازای هر هکتار اجرای زراعت چوب ۵۰ میلیون تومان تسهیلات با نرخ بهره ۱۲ تا ۱۵ درصد قرار می گیرد.

باشگاه خبرنگاران جواناقتصادیصنعت ، تجارت و کشاورزی#‌اخبار_اقتصادی منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بارش شدید باران مجددا از شامگاه پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ در مشهد آغاز شد.

۱ هفته پیش

به گفته معاون رئیس‌جمهور امسال مبلغ ۷۵ هزار میلیارد تومان به پروژه‌های راه و شهرسازی اختصاص داده شد‌.

۱ هفته پیش

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی از حمله اشتباهی نظامیان این رژیم به محل اختفای یک گروه دیگر از صهیونیست‌ها خبر داد.

۱ هفته پیش

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: در رابطه با خودروهای تانک‌بر ما یک قرارداد با سوئد داشتیم و ۱۵۰ دستگاه خریداری کرده بودیم. تا امارات نیز آمدند آما آمریکایی‌ها متوجه شدند و آن را برگرداندند. ما گفتیم هیچ اشکالی ندارد. روی پای خود ایستادیم و حتی تا یک ماه آینده یک تانک‌بر هم در نیروی زمینی کسری نداریم. با توجه به علم و نوآوری این اتفاق رقم خورد. این همایش می تواند کمک کند دستاوردهای علمی خود را بین همه مراکز علمی به اشتراک بگذاریم. جهاد و کوشش و تلاش ما با تایید مهر ولایت معنای جهاد می یابد. تلاش ما دانش بنیان کردن نیروی زمینی است./ ایسنا

۱ هفته پیش

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: ۲۵۰ هزار میلیارد تومان بیش از سقف ترازنامه بانک‌ها برای پروژه‌های پیشران و ملی به تصویب ستاد اقتصادی دولت رسیده است.

۱ هفته پیش

معاون نخست وزیر اسلواکی می‌گوید به دلیل پیچیدگی جراحات وارده ، وضعیت نخست وزیر این کشور هنوز «وخیم» است و در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شود.

۱ هفته پیش

شاهدان دروغگو یا دلالان کذاب، افرادی هستند که مقابل مجتمع‌های قضایی برای شهادت دروغ در محاکم در ازای دریافت پول حاضر می‌شوند؛ موضوعی که در قانون جرم‌انگاری شده و قوه قضاییه درصدد است با رصد هوشمند این پدیده مذموم از وقوع و تکرار آن جلوگیری کند.

۱ هفته پیش

شبکه اسرائیلی «کان» گزارش داد دولت جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا ارسال سلاح به اسرائیل را بعد از تعلیق موقت آن از سر گرفت.

۱ هفته پیش

رویداد ملی جوانی جمعیت با شعار «هر فرزند هدیه‌ای از بهشت» در باغ موزه دفاع مقدس استان قم برگزار شد.

۱ هفته پیش

بیشتر...