خبرگزاری ایسنا |
۱ هفته پیش

ممنوعیت هفته ای انجام عملیات عمرانی در پایتخت محدودسازی تردد خودروهای حمل بار ایسنا

ممنوعیت ۲ هفته‌ای انجام عملیات عمرانی در پایتخت/ محدودسازی تردد خودروهای حمل بار

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ اعلام کرد که به منظور مدیریت ترافیک و روان‌سازی آمد و شد همزمان با شروع مهرماه، انجام فعالیت‌های عمرانی در سطح معابر شهر به مدت دو هفته ممنوع است.

سرهنگ علی همه‌خانی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به تمهیدات پلیس راهور برای بازگشایی شروع مهر ماه و بازگشایی مدارس و مراکز آموزشی گفت:‌ برابر پیش‌بینی‌های انجام شده در یکی دو هفته ابتدایی مهرماه حجم ترافیک در معابر تهران حدود ۳۰ درصد افزایش پیدا خواهد کرد، در همین راستا نیز پلیس راهنمایی و رانندگی تمهیدات ویژه‌ای را برای مدیریت ترافیک و کاهش بار ترافیک اتخاذ کرده است. البته در این خصوص لازم است که شهروندان عزیز هم همکاری لازم را با پلیس داشته باشند.

وی ادامه داد:‌ یکی از مهم‌ترین کارهایی که شهروندان می‌توانند در این ایام انجام دهند، توزیع زمان سفر و پرهیز از ترددهای غیرضرور در ساعات پیک ترافیک صبحگاهی و عصرگاهی است. استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی به جای استفاده ازخودروی شخصی نیز عامل دیگری است که در کاهش حجم ترافیک موثر است.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با بیان اینکه مدیریت شهری نیز برای کاهش و مدیریت ترافیک باید تقویت ناوگان‌ حمل و نقل عمومی را در دستورکار قرار دهد گفت: طرح شناور شدن ساعات اداری به دستگاه‌ها و سازمان‌های مختلف ابلاغ شده و حتی برخی مراکز آموزش عالی و مدارس را هم شامل می‌شود، این‌ها جزو مواردی است که پلیس هم با آن موافق است.

همه خانی به اقدامات کوتاه مدت نیز اشاره کرد و گفت:‌ برخی از اقدامات نیز به طور کوتاه مدت و در هفته‌های ابتدایی مهرماه انجام می‌شود. به عنوان مثال هرگونه فعالیت‌ عمرانی در سطح معابر شهر در نیمه اول مهرماه ممنوع است. در این خصوص با سازمان‌ها و ارگانهای مربوطه نیز مکاتبه شده تا عملیات‌های عمرانی خود را به زمانی دیگر موکول کنند. 

وی با بیان اینکه به طور کلی باید از انجام هر اقدامی که موجب ایجاد اخلال در ترافیک می‌شود، پرهیز شود، گفت: یکی دیگر از اقداماتی که باید انجام شود، محدودسازی تردد ناوگان حمل بار است. بر این اساس خودروهای حامل بار و کالاهای سوپرمارکتی می‌توانند از بعد ساعت ۹ صبح در سطح معابر تردد کنند. همچنین این خودروها اجازه توقف دوبل در معابر را ندارند.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با بیان اینکه امسال پس از دو سال وقفه‌ای که درپی شیوع کرونا ایجاد شد، مدارس نیز به شکل حضوری فعالیت خود را آغاز کرده است، گفت: در مهرماه امسال حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار دانش‌آموز در ۴۷۰۰ مدرسه و ۷۸۰ هزار دانشجو در ۳۵۰ مرکز آموزش عالی به سرکلاس‌های درس خواهند رفت که این اضافه شدن این تعداد به بار تردد روزانه شهر در نیمه اول سال، عدد بزرگی است و قطعاً تأثیر بسزایی در جریان ترافیک دارد. حالا توجه داشته باشد که ۱۸ درصد از کل خودروهای کشور نیز در شهر تهران تردد می‌کنند و همین مدیریت ترافیک را دشوارتر کرده است.  پلیس در این شرایط اقدامات خود برای مدیریت ترافیک را در دستورکار قرار داده است.

بیشتر بخوانید:‌

به‌کارگیری ۱۰ هزار مامورپلیس برای ترافیک تهران

معاون پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با بیان اینکه پلیس راهنمایی و رانندگی در آمادگی کامل برای نیمه دوم سال برخوردار است، گفت: هماهنگی‌های لازم با دیگر دستگاه‌های مرتبط در شهر تهران نیز انجام شده است و امیدواریم دیگر دستگاه‌ها نیز به وظایف خود عمل کنند.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مجری پرحاشیه «سمت خدا» پس از چندی غیبت، دوباره به آنتن برگشت.

8 ساعت پیش

زاهدان - استاندار سیستان و بلوچستان گفت: توسعه در سایه امنیت امکان پذیر است و دشمن نمی تواند پیشرفت این استان را ببیند لذا سعی دارد با نقشه های بی سرانجام خود در این امر اخلال ایجاد کند.

7 ساعت پیش

سمنان- عادل خالقی ثمرین با حکم وزیر آموزش و پرورش مدیرکل جدید آموزش و پرورش استان سمنان شد تا جایگزین مهدی شاه حسینی که پنج ماه سرپرست این اداره کل بود، شود.

7 ساعت پیش

مباحث اول و دوم فصل هفتم باب سوم (دادرسی نخستین) قانون آئین دادرسی دادگاه‌های عمومی و انقلاب (در امور مدنی) از مواد ۱۴۹ تا ۱۵۷  موضوعات «تامین دلیل و اظهارنامه» پرداخته است.  

8 ساعت پیش

مشهد ـ به همت معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی، مراسم ویژه‌ای به مناسبت سالروز شهادت امام حسن عسکری (ع) در حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود.

7 ساعت پیش

مدیرکل امور بیمه‌شدگان سازمان تامین اجتماعی از آغاز فرایند تحت پوشش بیمه قرار گرفتن رانندگان تاکسی جدید خبر داد و گفت: این فرایند شروع شده و فایل‌ها در دست تبادل است. کار مرحله به مرحله پیش می‌رود، باید فهرست‌ها پالایش و افراد جدید از سوی همان مبادی ذی‌صلاح برای بیمه معرفی شوند. 

8 ساعت پیش

تهران- مذاکره کننده ارشد کشورمان درباره به آخرین تحولات مذاکرات برای رفع تحریم گفت: ایران آمادگی طرفها برای دادن «تعهدات پایدار» را عامل حصول سریع توافق و «پایبندی به تعهدات» را ضامن حفظ و استمرار توافق می‌داند.

7 ساعت پیش

شهردار منطقه ۲۲ با اشاره به اینکه فعالیت های مدیریت شهری در این دوره مردم محور است، گفت: بودجه ۱۴۰۲ براساس اولویت نیازهای مردمی صورت خواهد گرفت و کارشناسان مربوط باید در این راستا نیازسنجی کنند.

8 ساعت پیش

محیط‌بانان و جنگلبانان در شرایط کمبود امکانات با متخلفان صید و شکار و قاچاقچیان چوب مواجه می‌شوند و با چالش‌های حقوقی دست به گریبان هستند؛ چالش‌هایی که بر عملکرد آنان می‌تواند تاثیرگذار باشد.

7 ساعت پیش

بیشتر...