تیتر برتر |
1 ماه پیش

سرمایه گذاری در اتریوم سودش بیشتر است یا بیت کوین سایت تیتربرتر TitreBartar com

سرمایه گذاری در اتریوم سودش بیشتر است یا بیت کوین؟

تیتربرتر؛قیمت بیت‌ کویندر پایان معاملات روز گذشته ۱.۱۹ درصدافزایش یافت.شرکت فناوری می‌تو Meitu هنگ کنگروز گذشته اعلام کرد که۱۰ میلیون دلار بیت ‌کوینبه دارایی‌های خود افزوده، خبری که بر روند صعودی این رمزارز محبوب تاثیرگذار بود.

برخی تحلیل‌گران باور دارند که انگیزه انبساط مالی دولت‌ها و بانک‌های مرکزی می‌تواند حداقل تا یک سال آینده ادامه داشته باشد که این مساله هم روند صعودی قیمت‌ها را تقویت می‌کند.بیت ‌کوین در پایان معاملات روز گذشته با افزایش ۱.۱۹ درصدی به قیمت ۵۸ هزار و ۳۵۳ دلارمعامله شد.

مقایسه سود بیت کوین با اتریوم

در مقایسه با افزایش نرخبیت‌کوینکه توانست در مقطعی به رکوردبالاتر از ۶۱ هزار دلار در ماه مارسبرسد، حداکثر تلاشاتریومرسیدن به رقمیبیش از ۲۱۰۰ دلاربود که البته با استقبال کم خریداران نیز روبه‌رو شد.

وب‌سایت کوین‌دسک گزارش داد که«فیلیپ گرادوِل»، اقتصاددان ارشدشرکت «Chainalysis»و کارشناس حوزهبلاکچینو ارزهای دیجیتال می‌گوید: «دلیل اهمیت این امر این است که قیمتی که مردم مایل به خرید و نگه داشتن رمزارز هستند، میزان تقاضای موجود در آن سطح قیمت را به ما می‌گوید. بنابراین مقدار زیادی تقاضا با قیمت دو هزار دلار برای اتریوم درحال حاضر وجود ندارد.»

گرادوِل این هفته در یک خبرنامه نوشت، داده‌های بلاکچین نشان داد که تجمع قابل توجه اتریوم با قیمت‌هایحدود ۱۸۰۰ دلاروجود دارد. این سطح قیمت احتمالا پشتیبانی شدیدی خواهد داشت، زیرا هزینه خرید نشانگر تقاضای تاریخی رمزارز در سطوح مختلف قیمت است.

تجزیه و تحلیل‌ها نشان می‌دهد که بعید است خریداران دارایی ارزهای دیجیتال خود را با قیمت‌های کمتر از قیمت خرید خود به فروش برسانند. او نوشت، فقط حدود۷۰۰ هزار اتریوم با قیمت ۱۸۵۰ دلاریا بالاتر به ارزش تقریبییک ‌میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلاردر پنجم آوریل یعنی۳ روزپس از ثبت رکورد جدید این رمزارز به فروش رفت. در مقابل درروز ۲۹ مارس یعنی دو هفته پس از اوج گرفتن قیمت بیت کوین، ۲۳۸ هزار واحداز این رمزارز با هزینهتقریبی ۱۴ میلیارد دلارخریداری شد.

آخرینقیمت اتریوم ۲۱۵۱ دلاربود که تا حدی بالاتر از سطح پشتیبانی قرار داشت که این نشان از تقاضای نسبتا کم بود. در مقابل بیت‌کوین تقاضای بیشتری در سطح قیمت‌های بالای خود داشته است. این موضوع، محدودیت‌های استفاده از داده‌های بلاکچین برای تجزیه و تحلیل حرکات بازار را برجسته می‌کند. در حالی ‌که داده‌ها می‌توانند شفافیت بیشتری ایجاد کنند، به سرمایه‌گذاران و بازرگانان کمک می‌کنند تا درک کنند رمزارز در کدام شبکه‌ها حرکت می‌کند. همچنین داده‌ها می‌توانند با توجه به تکیه بر تفسیرهای انسانی، گمراه‌کننده نیز باشند.

در عین حال گرادول معتقد است که با افزایش تغییر تجارت اتریوم به امور مالی غیرمتمرکز (دیفای) که از طریقبلاکچینقابل پیگیری است، نگران سیر نزولی نیست. او نوشت که نهادهای بزرگ با قراردادهای غیرمتمرکز تمایل دارند مقدار زیادی از اتریوم را، هم با هزینه کم و هم با هزینه زیاد خریداری کنند.

پیش بینی قیمت بیت کوین در سال 1400

هم اکنون قیمتبیت کوین برابر با 49.108 دلارمی باشد. کل واحد های عرضه شده در بازاربیت کوین برابر با 21,000,000می باشد که تا هم اکنون یعنی درسال 2021 میلادی تنها حدود 18,630,000 واحداز کل واحد های بیت کوین استخراج شده است. اگرچه بسیاری از کارشناسات عقیده دارند که محدودیت عرضه در بیت کوین نقطه ضعف اینارز دیجیتالمی باشد. اما با توجه به حجم قابل توجه از واحد های استخراج نشده بیت کوین می توان انتظار داشت که قیمت بیت کوین در آینده همچنان صعودی باقی بماند.

کارشناسان معتقدند که استخراج کل واحد های بیت کوین ممکن است تاسال 2140 میلادیبه طول بینجامد. بنابراین انتظار می رود که روند قیمت بیت کوین صعودی باشد. اما فراموش نکنید که نباید از نوسانات گاه و بیگاه این ارز غافل شد. با توجه به این شرایط، تحلیل گران بلومبرگ پیش‌بینی کرده‌اندقیمت بیت‌کوین به 50000 دلاربرسد. طبق نظر بعضی از تحلیلگران نیز قیمتبیت‌کوین در 12 ماهه آینده به 100000،170000 و حتی 318000 دلارخواهد رسید.

برخی از پیش ‌بینی‌ های فعلی با توجه به شباهت رفتار فعلیقیمت بیت ‌کوینبا روند صعودی بی‌سابقه آن درسال 2017صورت گرفته است. در آن زمان قیمت ارزهای دیجیتال به سرعت افزایش یافت و قله‌ های تاریخی خود را ثبت کرد. پس از مدت کوتاهی دوباره قیمت‌ ها سقوط کرد و سرمایه ‌گذارانی که شتابزده به این بازار وارد شده بودند متحمل ضررهای سنگینی شدند.

اما به نظر می‌رسد روند فعلی افزایشقیمت ارزهای دیجیتال با روند صعودی سال 2017متفاوت باشد. طبق اعلام میهن سیگنال، مهمترین دلیل این تفاوت، افزایش تعداد کاربران ارزهای دیجیتال نسبت به گذشته است. به گفته پیرس کراسبی مدیرکل تریدینگ ویو علاوه بر پراکندگی دارایی، درصد مالکیت نهادهای حقوقی و توسعه فناوری‌های مبتنی بر ارز دیجیتال هم عوامل تمایز روند فعلی نسبت به روندسال 2017می‌ باشند.

آینده قیمت بیت کوین

با در نظر گرفتن رویداد هاوینگ بیت‌ کوین درماه می سال 2020که با نصف کردن پاداش استخراج بیت ‌کوین ، میزان عرضه آن را به نصف رسانده است می‌توان از پیشی گرفتن تقاضا بر عرضه این ارز دیجیتال هم نتیجه گرفت روند افزایش قیمت بیت ‌کوین در سال‌ های آینده و به ویژهسال 2021ادامه خواهد داشت.

مجموع ارزش بازار ارزهای دیجیتالی اکنون به چیزی در حدوددو تریلیون دلاررسیده که این به معنای ارزش بازاری معادل ارزش بازار شرکت اپل به عنوان دومین شرکت بزرگ در جهان است. مجموع ارزش ارزهای دیجیتالی در حال حاضر همچنین از مجموع ارزش بازار شرکت های گوگل و تسلا نیز بیشتر است. انتظار می رود به زودیارزهای دیجیتالیبه با ارزش ترین بازار جهان تبدیل شوند.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر۱۹۶۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل۴.۶۵ درصدبیشتر شده است. در حالحاضر ۵۷ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت کوین و ۱۴ درصد در اختیار اتریوماست.بیت‌کوین۱۲ سالپیش توسط گروه گمنامی از معامله‌گران بر بستربلاک‌چینایجاد شد و ازسال ۲۰۰۹معاملات اولیه آن شکل گرفت.

گردآورنده :احمد عزیزی#‌اقتصاد منبع: تیتر برتر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

شماره‌ی دویست‌ و هشتاد و هشتم هفته‌نامه‌ی خط حزب‌الله با عنوان «دست‌های پُر مقاومت» منتشر شد.

یک ربع پیش

علیرضا معتمدی کارگردان فیلم رضا در صفحه شخصی خود در اینستاگرام واکنش صریحی به جنایت صهیونیست‌ها نشان داد و نوشت: شرم بر دنیای غرب و سازمان‌های بین‌المللی و استانداردهای دوگانه‌شان. شرم بر دولتمردان آمریکایی حامی اسرائیل.

یک ربع پیش

مدیر گروه ورزش شبکه سه سیما تأکید کرد که ویژه برنامه "فوتبال برتر" همزمان با پخش نود و پنجمین شهرآورد تهران امروز ساعت ۱۸:۳۰ روی آنتن می‌رود.

یک ربع پیش

سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به این سوال که آیا صلاحیت داوطلبان در چارچوب مصوبه جدید شورای نگهبان بررسی می شود، گفت: شورای نگهبان این بار از بین کسانی که شرایطی که شورای نگهبان اعلام کرده دارا هستند، بررسی صلاحیت‌ها را صورت خواهد داد. در بررسی صلاحیت نامزدها ملاک مصوبه شورای نگهبان است

یک ربع پیش

تست دوپینگ سیدجلال حسینی حاشیه های زیادی را به همراه داشته است.

یک ربع پیش

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران گفت: با راه‌اندازی چند واحد بزرگ مرغداری در مناطق مختلف استان تهران، ظرفیت تولید مرغ تا ۳۰ درصد افزایش می‌یابد.

نیم ساعت پیش

در کنار همه پروژه‌های مختلفی که بونگ جون هو در حال کار بر روی آنهاست، وی ساخت یک انیمیشن کامپپوتری به زبان کره‌ای را هم جلو می‌برد.

نیم ساعت پیش

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی گفت: میزان تردد در جاده‌های استان در روز عیدفطر امسال نسبت به مدت مشابه پارسال ( یکم شوال)، ۴۱ درصد کاهش داشت.

نیم ساعت پیش

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با اشاره به ویژگی‌های کاندیدای اصلح در انتخابات پیش رو، گفت: مردم رئیس‌جمهوری را انتخاب کنند که میدانی، جهادی و انقلابی باشد؛ زیرا با توجه به شرایط و موانع موجود، با رویکرد اتوکشیده نمی‌توان کشور را اداره کرد.

نیم ساعت پیش

هزاران اردنی با برپایی راهپیمایی در کمک و حمایت از فلسطین و نیز محکومیت حملات صهیونیست ها در مرزهای اردن و فلسطین تجمع کردند.

نیم ساعت پیش

فیلم مستند «عروسی پسر زینت» به کارگردانی و تهیه‌کنندگى فرهاد ورهرام در بخش «رقابتی اصلی» نهمین دوره جشنواره بین‌‌المللی فیلم «انسان‌شناسی بصری» مسکو در کشور روسیه به نمایش در می‌آید.

نیم ساعت پیش

در حالی که قرار بود از سه شنبه گذشته تا فردا ۲۵ اردیبهشت ممنوعیت تردد در استان‌های کشور اعمال شود، به نظر می‌رسد این مصوبه چندان جدی گرفته نشده است؛ چرا که امروز به ویژه در محورهای شمالی ترافیک سنگینی از ساعت‌ها پیش به سمت تهران به وجود آمده است.

نیم ساعت پیش

بیشتر افراد زمانی که به یائسگی فکر می‌کنند، قاعدگی نامنظم و گرگرفتگی در ذهن‌شان نقش می‌بندد اما در برخی زنان ممکن است یک وضعیت دیگر نیز روی دهد: مه مغزی!

نیم ساعت پیش

علیقلی‌پور در خصوص تامین مالی از طریق بازار سرمایه اظهار داشت: کسب‌وکارهای کوچک و متوسط به دلیل شرایط خاص خود، امکان استفاده از راهکارهای تامین مالی رایج مثل تسهیلات بانکی یا انتشار اوراق در بازار سرمایه را ندارند به همین دلیل تامین مالی جمعی راهکار مناسبی برای این گروه است.

نیم ساعت پیش

«اگنس کالامار» دبیر کل جدید سازمان عفو بین‌الملل در واکنش به تهدید نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به انجام حملات بیشتر علیه غزه، با یادآوری آمار شهدای آن، افزود بهای حملات را در درجه اول غیرنظامیان می‌پردازند.

نیم ساعت پیش

بیشتر...