تیتر برتر |
۲ هفته پیش

شرایط دریافت وام کسب کار ۱۵۰ میلیونی با اقساط ۶۰ ماهه سایت تیتربرتر TitreBartar com

شرایط دریافت وام کسب و کار ۱۵۰ میلیونی با اقساط ۶۰ ماهه

به گزارشتیتربرتر؛ اگر طرحی برایراه اندازی کسب وکاردر مناطق روستایی داریدصندوق کار آفرینی امیدبا پرداخت وام ۱۵۰ میلیونی با کارمزد ۴ درصد و دوره بازپرداخت ۶۰ ماهه – که ۶ ماه ابتدایی آن دوره تنفس تسهیلات است از شما حمایت می کند.

جزئیات وام قرض الحسنه ۱۵۰ میلیونی با اقساط ۶۰ ماهه

تفاهم‌نامه همکاری بین صندوق کارآفرینی امید وبنیاد مسکن انقلاب اسلامیبا رویکرد گسترش همکاری در اجرای طرح توسعه پایدار منظومه روستایی، حمایت و پشتیبانی از ایجاد و توسعه کسب و کارهای خرد و کوچک و توانمندسازی و ساماندهی زنجیره‌های تولید منعقد شد

اصغر نوراله‌زاده، مدیرعامل این صندوق، با اشاره به جزئیات اینتسهیلاتگفت: سقف تسهیلات تا مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده که مدت بازپرداخت آن بسته به نوع کسب و کار با احتساب حداکثر ۶ ماه دوره تنفس و جمعاً ۶۰ ماهه خواهد بود که نرخ کارمزد آن ۴ درصد در نظر گرفته شده است.

وی درادامه افزود: معرفی طرح‌ها، پروژه‌ها و کسب و کارهای خرد در چارچوب طرح‌های توسعه پایدار منظومه روستایی با هدف تقویت اقتصاد محلی و توسعه ظرفیت‌های آن در پیوند با توسعه منطقه‌ای و ملی بر عهده بنیاد مسکن است و بنیاد مسکن صاحبان این کسب و کار را به صندوق کارآفرینی امید برای دریافت وام معرفی می‌کند.

وی با اشاره به بحث ضامن برای دریافت این تسهیلات بیان داشت: تضامین مورد قبول برای پرداخت تسهیلات طبق دستورالعمل‌های جاری صندوق است و تفاوتی با روال سابق ندارد.

او تاکید کرد: اولویت با طرح‌هایی است که منظومه‌هایروستاییآن را تعریف و معرفی کرده‌اند و تسهیلگرانبنیاد مسکنواسط بین صاحبان کسب و کار و صندوق کارآفرینی امید محسوب می‌شوند.

طبق این تفاهم‌نامه تسهیلاتی تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان به روستاییان برای راه‌اندازی انواع کسب و کار ارائه می‌شود.

وام یک ساعته حقیقت دارد؟

تجارت نیوز نوشت: گرفتن وام از بانک‌ها سخت شده است. این بنگاه‌های اقتصادی به جای این که شرایط پرداخت وام به مشتریان خود را آسان کنند به سمت شرایط عجیب پرداخت وام رفته‌اند. به طور مثال در بیشتر بانک‌ها پرداخت وام با سپرده‌گذاری در دستور کار قرار گرفته است.

بانک‌ها می‌گویند ۸۰ درصد ارزش سپرده را وام می‌دهند، اما به این معنی نیست که سپرده‌گذار وام و سپرده خود را می‌گیرد بلکه این سپرده به عنوان ضامن وام در اختیار بانک باقی می‌ماند.

در این شرایط بنگاه‌های غیربانکی هر روز تبلیغات پرداختواممی‌کنند و تبلیغات خود را در قالب پیامک ارسال می‌کنند. در یکی از این پیامک‌های تبلیغاتی آمده است: «پرداخت وام بدون ضامن یک ساعته».

در تماس با شماره درج شده در این پیامک مشخص شد رویسند چهار سرمایه مسکن، خودرو، طلا و سیم کارتوام فوری بدون ضامن پرداخت می‌شود.

اپراتوری که مدعی است از طرف یک شرکت سرمایه‌گذاری صحبت می‌کند می‌گوید: این شرکت ۷۰ درصد ارزش یکی از سرمایه‌های بالا وام می‌دهد. به عنوان مثال اگر فردی قصد داشته باشد با سند خودرو وام بگیرد و این خودرو ۱۰۰ میلیون تومان ارزش داشته باشد شرکت به متقاضی ۷۰ میلیون تومان وام می‌دهد.

در خصوص نحوه بازپرداخت نیز به گفته اپراتور، بین وام گیرنده و سرمایه‌گذار قراردادی نوشته می‌شود که مدت این قرارداد یک تا شش ماهه است. وام گیرنده باید ظرف مدت شش ماه کل مبلغ را به اضافه سود به سرمایه‌گذار برگرداند.

نرخ سود این وام نیز شش درصد است و اگر فردی در مدت نهایتا شش ماهه نتوانست وام را با سود برگرداند، ۷۰ درصد خودرو، ملک، طلا یا سیم کارت به سرمایه‌گذار می‌رسد.

همچنین اپراتور می‌گوید که این وام قابلیت تمدید نیز دارد. یعنی در صورتی که وام گیرنده بخواهد مدت زمان بیشتری وام را نزد خود نگه دارد می‌تواند پس از شش ماه دوباره به مدت شش ماه تمدید کند.

اما نکته قابل توجه درباره این شرکت وام پرداز این است که ظاهرا به کسانی که خودروی با پلاک تهران دارند یا صاحب خانه‌ای در تهران هستند وام می‌دهد.

اپراتور اطمینان می‌دهد که پرداخت این وام قانونی است، چرا که قرارداد مابین وام‌گیرنده و سرمایه‌گذار در دفترخانه اسناد رسمی نوشته می‌شود و همه‌یمدارک خوردویا ملک نزد وام گیرنده باقی می‌ماند. در واقع انتقال سند انجام می‌شود.

گزارش ازعلی اکبر رضایی#‌اقتصاد منبع: تیتر برتر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رئیس و مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه ساز، مسئولان اداره کل نوسازی مدارس از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، مرکز شماره ۱۰ اصفهان بازدید کردند.

10 دقیقه پیش

شانزدهمین جشنواره قرآن و نماز وزارت نیرو با برتری فرزندان همکار شرکت توزیع برق اصفهان

10 دقیقه پیش

رئیس جمهور آلمان امروز (سه‌شنبه) در کاخ ریاست جمهوری رسماً حکم برکناری مرکل و اعضای کابینه او را تقدیم آنها کرد.

نیم ساعت پیش

وزارت امور خارجه آمریکا : مقامات تایوانی و آمریکایی در نشستی مجازی، گفت‌وگویی با تمرکز بر حمایت از توانایی تایوان برای مشارکت معنادار در سازمان ملل برگزار کردند.

نیم ساعت پیش

رئیس جمهور در پیامی به «الکساندر فان دربلن» فرا رسیدن روز ملی جمهوری فدرال اتریش را تبریک گفت.

1 ساعت پیش

سازمان پدافند غیرعامل کشور در خصوص حمله سایبری به سامانه هوشمند توضیع سوخت در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: اختلال در خدمت‌رسانی به مردم و خدشه به اعتبار سایبری کشور را پیگیری قانونی می‌کنیم.

2 ساعت پیش

وزیر نفت از فعال شدن بیش از ۳ هزار جایگاه سوخت در سراسر کشور خبر داد و گفت: قول می‌دهم ظرف یک تا دو روز آینده سامانه هوشمند سوخت فعال شود تا مردم عزیز بتوانند از سهمیه خود استفاده کنند.

3 ساعت پیش

ستاد نماز جمعه تهران ضمن اعلام تدابیر اجرایی نماز جمعه این هفته گفت: خطیب این هفته، حجت‌الاسلام والمسلمین ابوترابی‌فرد و سخنران پیش از خطبه‌ها خواهر شهید فهمیده و رئیس کنگره ملی همفکری بسیج دانش‌آموزی خواهند بود.

3 ساعت پیش

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: دولت گذشته سهل‌انگاری جدی در حوزه امنیت سایبری داشته و ضمن عدم هماهنگی‌های اجرایی درزمینه‌های مختلف نکاتی که در این زمینه تذکر داده می‌شود را اجرا نکردند.

4 ساعت پیش

دبیر شورای نگهبان گفت: مقام معظم رهبری آگاه، به روز و مسلط به اوضاع هستند که دعا برای سلامتی و طول عمر با عزت ایشان برای ما فرض است.

4 ساعت پیش

زمان اتمام پالایش مرحله اول ثبت‌نام مسکن حمایتی رئیسی اعلام شد.

5 ساعت پیش

یک کارشناس بازار سرمایه درباره آینده بورس گفت: هفته دوم آبان ماه تعداد مثبت‌های بازار کم خواهد بود و کلیت بازار توانی برای رشد ندارد.

5 ساعت پیش

لوازم خانگی ایرانی گران شد. نایب رئیس اتحادیه لوازم خانگی با تائید این خبر گفت: لوازم خانگی ایرانی به دلیل افزایش قیمت مواد اولیه و نرخ دستمزد گران شد.

5 ساعت پیش

طرح واردات خودرو را به تصویب رساند و طبق این مصوبه، ورود خودروهای خارجی به کشور در ازای صادرات و همچنین با منشأ خارجی ارز بلامانع خواهد بود.

5 ساعت پیش

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حمله سایبری جایگاه‌های سوخت قابل پیش‌بینی بود، گفت: اطلاع داریم که حتی سیگنال، تذکرات و اخطارهایی در زمینه حمله سایبری پیش‌تر داده شده بود، اما این مسائل کمتر موردتوجه قرار گرفت.

5 ساعت پیش

بیشتر...