میزان شهریه دانشجویان کارشناسی شبانه ۱۴۰۰ ۱۴۰۱ جدول خبرنامه دانشجویان ایران

با نزدیک شدن به زمان اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری، برای بسیاری از داوطلبان کنکور، میزان شهریه شبانه یا نوبت دوم مورد سوال واقع می شود. رشته محل های شبانه یا نوبت دوم، رشته محل هایی هستند که در دانشگاه های دولتی برگزار می شوند ولی دانشجو باید بابت تحصیل در رشته محل های شبانه یا نوبت دوم شهریه بپردازد.

به گزارش سرویس صنفی-آموزشی «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ با نزدیک شدن به زمان اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری، برای بسیاری از داوطلبان کنکور، میزان شهریه شبانه یا نوبت دوم مورد سوال واقع می شود. رشته محل های شبانه یا نوبت دوم، رشته محل هایی هستند که در دانشگاه های دولتی برگزار می شوند ولی دانشجو باید بابت تحصیل در رشته محل های شبانه یا نوبت دوم شهریه بپردازد.

در ادامه این گزارش برای اطلاع داوطلبانی که قصد تحصیل در دوره های شبانه (نوبت دوم) را دارند میزان شهریه دانشگاه شبانه (نوبت دوم) در سال تحصیلی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ را ارائه دادیم.

شهریه کارشناسی شبانه (نوبت دوم) ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱

هر سال شهریه شبانه کارشناسی به میزان ۱۵ الی ۲۰ درصد در تمامی رشته ها افزایش می یابد و دانشگاه ها از طریق پورتال رسمی خود این میزان شهریه را به اطلاع متقاضیان می رسانند. با نزدیک شدن به زمان اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری و شروع سال تحصیلی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱، داوطلبان به دنبال اطلاع از میزان شهریه دانشگاه نوبت دوم می باشند.

هنوز شهریه کارشناسی شبانه هیچ یک از دانشگاه ها اعلام نشده است ولی به منظور آگاهی داوطلبان از محدوده شهریه سال ۱۴۰۰ در این بخش محدوده شهریه کارشناسی شبانه با افزایش ۱۰ الی ۱۵ درصدی ارائه شده است.

نحوه محاسبه شهریه یک ترم در دوره شبانه دانشگاه ها به شرح زیر می باشد:

محدوده شهریه یک ترم ۹۹ - ۱۴۰۰ = شهریه ثابت + (۱۸ * شهریه متغیر واحد نظری)

حداقل شهریه کارشناسی نوبت دوم (شبانه) با افزایش ده درصدی در یک ترم در سال تحصیلی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ برای گروه علوم انسانی مربوط به دانشگاه ایلام با احتساب ۱۸ واحد نظری ۷,۴۸۰,۰۰۰ و حداکثر شهریه کارشناسی نوبت دوم (شبانه) در یک ترم سال تحصیلی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ برای گروه علوم انسانی مربوط به دانشگاه شهید بهشتی با احتساب ۱۸ واحد نظری ۳۳,۴۵۹,۲۵۰ می باشد.

حداقل شهریه کارشناسی نوبت دوم با افزایش پانزده درصدی در یک ترم ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ برای سایر گروه های آزمایشی مربوط به دانشگاه ایلام با احتساب ۱۸ واحد نظری ۹,۶۸۰,۰۰۰ و حداکثر شهریه کارشناسی نوبت دوم در یک ترم سال تحصیلی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ برای سایر گروه های آزمایشی مربوط به دانشگاه شهید بهشتی با احتساب ۱۸ واحد نظری ۴۵,۴۹۴,۰۰۰ می باشد.

پاسخ به چند سوالات متداول در خصوص شهریه شبانه

۱- شهریه نوبت دوم در سال تحصیلی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ چند درصد افزایش می یابد ؟ 

شهریه این دوره حدودا ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش دارد که در این مقاله نحوه محاسبه و تخمین شهریه توضیح داده شده است .

۲- شهریه ثابت نوبت دوم افزایش می یابد ؟ 

شهریه ثابت برای هر دانشجو تا اتمام تحصیل داوطلب ثابت باقی خواهد ماند که توضیحات تکمیلی در این مقاله ارائه می شود .

۳- ملاک افزایش شهریه متغییر چیست ؟ 

شهریه متغییر بر اساس تعداد واحد های اخذ شده دانشجو و مصوبه هیئت امنای دانشگاه در هر سال تغییر خواهد کرد که در این مقاله به این موضوع پرداخته شده است .

گزارش از محمد رمضانی


#‌اخبار منبع: خبرنامه دانشجویان ایران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

زنان باردار در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به ویروس کرونا نیستند ولی در صورت ابتلا، احتمال بروز بیماری شدیدتر در آن‌ها وجود دارد. بنابراین سازمان جهانی بهداشت توصیه می‌کند زنان باردار نیز واکسن بزنند. 

دیروز

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

دیروز

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

دیروز

قیمj بیت کوین در ساعت 12 و 30 دقیقه صبح به وقت ایران روی 47 هزار و 167 دلار قرار داشت و تغییرات قیمتی آن در 24 ساعت و 7 روز گذشته مثبت بود.

دیروز

وام ارزان با سود پایین/ شرایط وام جدید بانک ملی چیست؟

دیروز

ساری - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران گفت: تعداد کشته شدگان تصادفات رانندگی استان در مرداد ماه سال 1400 نسبت به سال 1399، میزان 37 درصد کاهش داشته است.

دیروز

مسئول روابط عمومی وارد کنندگان موبایل درباره ماجرای غیرفعال شدن موبایل‌های «شیائومی» در ایران توضیحاتی ارائه کرد.

دیروز

شکری نیا گفت: شبکه سپهر ویژه برنامه «سین» را با هدف معرفی برنامه‌ های شاخص شبکه‌ ها و بخش های مختلف صداوسیما تولید می‌ کند.

دیروز

فولاد خوزستان یکی از تیم‌هایی است که می‌تواند دروازه بان سابق باشگاه استقلال را جذب کند.

دیروز

روز قبل خبر رسید که گوشی‌های شیائومی در برخی از کشورها از جمله ایران به صورت خودکار غیرفعال می‌شود. دلیل این مساله تحریم اعلام شده بود. اما حالا انجمن واردکنندگان موبایل می‌گوید فقط برخی از گوشی‌های شیائومی لاک می‌شود. اما کدام‌ها؟

دیروز

حمید استیلی به علت پارگی مینیسک زیر تیغ جراحان رفت و زانوی آسیب دیده خود را جراحی کرد.

دیروز

تهران - رییس مجلس شورای اسلامی در پیامی درگذشت مداح سرشناس مشهد مقدس حاج حسن جمالی را تسلیت گفت.

دیروز

رئال مادرید فصل جدید لیگ قهرمانان اروپا را با پیروزی آغاز کرد و در خانه اینتر با یک گل بازی را به سود خود به پایان رساند. پورتو هم در حضور طارمی یک تساوی ارزشمند را برابر اتلتیکو مادرید در اسپانیا کسب کرد.

دیروز

مهاجم سرشناس پاری سن ژرمن در دیدار برابر کلوپ بروژ مصدوم شد و نتوانست به بازی ادامه دهد.

دیروز

روزگاری که گمان می‌رفت تراکتور تبدیل به نمونه موفق خصوصی‌سازی در فوتبال ایران باشد، به سر آمد و این تیم پرطرفدار در روزهای اخیر با نمایشی پر التهاب، در میان انحلال و تعلیق گرفتار است.

دیروز

بیشتر...