ورزش سه‌ |
1 ماه پیش

زمان توجه به قایدی صیادمنش است ورزش سه

کد خبر : 1858121 |17 آذر 1401 ساعت 22:44 |9.7K بازدید |2دیدگاه

کدام بازیکنان ایران به 2026 می‌رسند؟

زمان توجه به قایدی و صیادمنش است!

یک رسانه آمریکایی به چشم انداز تیم ملی ایران و دیگر تیم های آسیایی در جام جهانی بعدی و احتمال صعود به دور بعدی پرداخت.

زمان توجه به قایدی و صیادمنش است!

به گزارش "ورزش سه"، وب سایت آمریکایی ESPN در گزارشی، به بررسی وضعیت احتمالی تیم های آسیایی در جام جهانی 2026 پرداخته است. در این یادداشت آمده است: در حالی که غبار حضور آسیا در جام جهانی 2022 فرو می نشیند، نمایندگان این قاره مطمئناً در دو هفته گذشته سهم خود را در بزرگترین صحنه فوتبال بیان کردند.
برای اولین بار سه تیم از کنفدراسیون فوتبال آسیا یعنی تیم های ژاپن، کره جنوبی و استرالیا به مرحله یک هشتم نهایی صعود کردند.
بردهای به یاد ماندنی ژاپنی ها برابر قهرمانان سابق جهان یعنی آلمان و اسپانیا و پیروزی چشمگیر کره جنوبی بر پرتغال و حتی غلبه عربستان سعودی بر لیونل مسی و آرژانتین، از اتفاقات به یاد ماندنی جام بود.
با این حال، تأثیرگذاری یک چیز است. اینکه بتوانید آن را حفظ کنید و به سطح دیگری ببرید چیز دیگری است. با توجه به گسترش جام جهانی به 48 تیم در سال 2026، نمایندگان آسیا در قطر شانس زیادی دارند که یک بار دیگر در جام جهانی چهار سال آینده حضور داشته باشند.
بنابراین، هر یک از نمایندگان آسیا در جام جهانی 2022، چقدر می توانند به بهتر شدن عملکردشان در دوره بعدی امید داشته باشند؟ وب سایت ESPN که به بررسی کشورهای قطر، استرالیا، ژاپن و کره جنوبی نیز پرداخته است، درباره ایران نوشته است:

* تیم ملی ایران:
بازیکنان تیم فعلی که در جام جهانی بعدی 30 سال یا کمتر خواهند داشت:5 بازیکن
بازیکنان تیم فعلی که در جام جهانی بعدی 30 سال یا بیشتر خواهند داشت:20 بازیکن

کاملاً واضح است که این بهترین شانس برای نسل طلایی ایران بود که مدت‌ها انتظارش را می کشیدند تا اولین حضور خود را در دور حذفی جام جهانی تجربه کنند و آنها در نهایت تنها با پیروزی مقابل ولز و شکست برابر انگلیس و ایالات متحده، از رسیدن به این هدف بازماندند.
تنها پنج نفر از اعضای تیم ملی ایران که در جام جهانی 2022 حضور داشتند، در سال 2026 سی سال یا کمتر خواهند داشت و فقط سعید عزت اللهی و مجید حسینی می توانند خود را به عنوان اعضای تیم اصلی در نظر بگیرند.
سردار آزمون، مهاجم تیمی خواهد بود که هنوز هم در 31 سالگی می تواند نقش ارزنده ای داشته باشد، اما بازیکنان کلیدی دیگر مانند مهدی طارمی، علیرضا جهانبخش و مرتضی پورعلی‌گنجی ممکن است تا آن زمان در گرگ و میش دوران حرفه ای خود باشند.
تیم ملی خط تولید ثابتی از استعدادهای جوان آینده دار دارد، بنابراین ممکن است ضروری باشد که ابوالفضل جلالی، اللهیار صیادمنش و مهدی قایدی هر چه زودتر در معرض دید بیشتری قرار گیرند.

چشم انداز سال 2026؟-B

درباره سایر تیم های آسیایی نیز، وب سایت ESPN چشم اندازهای زیر را متصور شده:

* قطر:
بازیکنان تیم فعلی که در جام جهانی بعدی 30 سال یا کمتر خواهند داشت:14 بازیکن
بازیکنان تیم فعلی که در جام جهانی بعدی 30 سال یا بیشتر خواهند داشت:12 بازیکن

تقریباً کل ترکیب اصلی آنها تا زمانی که جام جهانی بعدی برگزار شود با بازیکنانی مانند حسن الحیدوس، بوعلام خوخی، کریم بوضیاف و سعد الشیب بالای 30 سال خواهد بود و بعید به نظر می‌رسد که در اوج بازی‌های خود باشند، حتی اگر آن زمان در حال بازی باشند.
با این حال، قطر از فقدان تجربه در سطح بالاتر رنج می برد و ضروری است که بازیکنان جوان تا جایی که می توانند در معرض دید قرار گیرند.

چشم انداز سال 2026؟C

* عربستان سعودی:
بازیکنان تیم فعلی که در جام جهانی بعدی 30 سال یا کمتر خواهند داشت:10 بازیکن
بازیکنان تیم فعلی که در جام جهانی بعدی 30 سال یا بیشتر خواهند داشت:16 بازیکن

عربستان سعودی با پیروزی مقابل آرژانتین یکی از بهترین نتایج این مسابقات را به ارمغان آورد. مسلماً این برد، بزرگ‌ترین پیروزی تاریخ یک تیم آسیایی در تمام ادوار جام جهانی است، اما آیا شاهین سبز می‌تواند در چهار سال آینده آن را ارتقا دهد؟
عربستان از استعدادهای جوانی مانند فراس البریکان بهره می برد اما هسته اصلی تیم مانند سلمان الفرج، یاسر الشهرانی، سالم الدوسری و... در آن زمان سن زیادی خواهند داشت.

چشم انداز سال 2026؟B

* ژاپن:
بازیکنان تیم فعلی که در جام جهانی بعدی 30 سال یا کمتر خواهند داشت:11 بازیکن
بازیکنان تیم فعلی که در جام جهانی بعدی 30 سال یا بیشتر خواهند داشت:15 بازیکن

دلشکستگی از دست دادن اولین حضور در مرحله یک چهارم نهایی از طریق شکست در ضربات پنالتی تنها باید به عنوان انگیزه اضافی برای ژاپن در سال 2026 باشد، اما آنها به احتمال زیاد بدون چندین بازیکن ثابت از تیم فعلی مانند کاپیتان مایا یوشیدا و یوتو ناگاتومو و هیروکی ساکای، راهی جام جهانی بعدی می شوند.
همچنین تعداد قابل توجهی از افراد جوان که در حال حاضر نقش مهمی برای سامورایی ها ایفا می کنند، آینده خوبی را برای آنها رقم می زنند.

چشم انداز سال 2026؟A

* کره جنوبی:
بازیکنان تیم فعلی که در جام جهانی بعدی 30 سال یا کمتر خواهند داشت:12 بازیکن
بازیکنان تیم فعلی که در جام جهانی بعدی 30 سال یا بیشتر خواهند داشت:14 بازیکن

وقتی جام جهانی 2026 فرا برسد، سون هیونگ مین، ستاره کره جنوبی، 34 ساله خواهد شد. او هنوز هم می تواند در سطح جهانی بازی کند، اما هر اتفاقی ممکن است رخ دهد و او به حمایت بیشتری نسبت به قبل نیاز داشته باشد.
خوشبختانه با توجه به استفاده زیاد از بازیکنان جوان، چشم انداز بلند مدت مثبتی پیش روی جنگجویان تائگوک خواهد بود.

چشم انداز سال 2026؟+B

تیم ملی ایران
تیم ملی کره جنوبی
تیم ملی ژاپن
تیم ملی قطر
تیم ملی عربستان
جام جهانی
فوتبال
گزارش خطا
گزارش خطا

کاربر گرامی ،
به منظور بررسی بهتر و دقیق تر مشکل مورد نظر، فرم زیر را تکمیل نمایید.

تیم ملی ایرانتیم ملی ایران

مشاهده برنامه و نتایج تیم ملی ایران، بازی بعدی تیم ملی ایران و ویدئو خلاصه بازی های تیم ملی ایران#‌اخبار_ورزشی منبع: ورزش سه‌

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...