۱۱۴۳ محصول پیش بسته بندی در زنجان نمونه برداری شد all tv logo

مدیرکل استاندارد استان زنجان:
۱۱۴۳ محصول پیش بسته بندی در زنجان نمونه برداری شد
زنجانزنجان

مهدی قهرمانی مدیرکل استاندارد استان زنجان گفت: طرح کنترل و پایش وزنی فرآورده‌های بسته‌بندی شده براساس استاندارد ملی ایران به‌شماره ۱۶۳۸۱ با عنوان "کمیت فرآورده در بسته‌بندی‌ها" و همچنین استاندارد ملی ایران به‌شماره ۲۱۷۵۹ با عنوان "الزامات برچسب‌گذاری پیش بسته‌بندی‌ها" توسط کارشناسان استاندارد با استفاده از تجهیزات و ابزار دقیق انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: اجرای پایش مستمر کمیت کالاهای مورد استفاده عموم در راستای احقاق حقوق شهروندان، جلوگیری از کم فروشی و حذف رواداری در برچسب گذاری محصولات تولیدی صورت می گیرد که در همین راستا، وزن یا حجم محصولات باید به صورت خالص و بدون رواداری بر روی محصولات بسته‌بندی شده درج شود.

این مسوول ادامه داد: در صورت وجود مغایرت وزنی یا حجمی محصولات بسته‌بندی شده با کمیت درج شده بر روی بسته‌بندی محصول، تذکر یا اخطار کتبی جهت اصلاح عدم انطباق در مهلت مقرر به واحدهای تولیدی داده می شود.

وی اظهار داشت: پس از اتمام مهلت داده شده دوباره جهت آزمون نمونه های مردودی به واحدهای مذکور مراجعه می شود که در صورت رفع نشدن عدم انطباق، برخورد قانونی لازم از طریق ارجاع پرونده واحد تولیدی به مراجع ذیربط صورت می گیرد.

مدیرکل استاندارد استان زنجان خاطر نشان کرد: شهروندان گرامی برای اطلاع از اصالت و اعتبار محصولات دارای نشان استاندارد درج شده بر روی محصول، به هنگام خرید می توانند کد ۱۰ رقمی ذیل علامت استاندارد روی محصول را به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۵۱۷ ارسال کنند تا از اصالت کالا مطمئن شوند.

به گفته قهرمانی، مردم می توانند در صورت مشاهده هر گونه موارد عدم انطباق محصولات از طریق سامانه مردم دار به آدرس ۱۵۱۷.inso.gov.ir گزارش دهند.

باشگاه خبرنگاران جوانزنجانزنجان#‌اخبار منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

آیت الله مکارم شیرازی درباره عملیات وعده صادق پیامی صادر کرد.

یک ربع پیش

در گفتگوی تلفنی حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان با حسین ابراهیم طه دبیرکل سازمان همکاری اسلامی، تحولات اخیر منطقه مورد بررسی قرار گرفت.

یک ربع پیش

رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس شورای اسلامی حمله موشکی بامداد یکشنبه ایران به سرزمین‌های اشغالی فلسطین را فقط بخشی از توانمندی نظامی جمهوری اسلامی دانست.

نیم ساعت پیش

دهمین حراج سکه طلای مرکز مبادله ایران با تخصیص 4675 ربع سکه، 1016 نیم سکه و 1527 تمام سکه به پایان رسید.

یک ربع پیش

هلند در بیانیه‌ای اعلام کرد که پس از تعطیلی ۲ روزه سفارت خود در تهران به دلایل ایمنی، سفارت خود را بار دیگر بازگشایی می‌کند.

نیم ساعت پیش

فرمانده انتظامی استان آذربایجان شرقی از کاهش ۳۸ درصدی تصادفات و تلفات جاده‌ای و درون شهری استان در روزهای ابتدایی سال ۱۴۰۳ نسبت به سال گذشته خبر داد. 

نیم ساعت پیش

دهمین حراج سکه طلای مرکز مبادله ایران که اولین حراج امسال بود با تخصیص ۴۶۷۵ ربع سکه، ۱۰۱۶ نیم سکه و ۱۵۲۷ تمام سکه به پایان رسید.

یک ربع پیش

یک منبع آگاه در گفتگو با تسنیم خبر داد که در خلال تماس تلفنی وزرای خارجه ایران و مصر پیام هشداری جهت ارسال به رژیم صهیونیستی داده شده است.

یک ربع پیش

جنبش مقاومت اسلامی حماس کشف گورهای دسته جمعی در بیمارستان شفا در غزه را نشانگر ارتکاب جنایات جنگی و ضدبشری در حق فلسطینیان بدست اشغالگران اسرائیلی خواند.

یک ربع پیش

بیشتر...