خبرگزاری ایسنا |
8 ماه پیش

گزارش واشنگتن پست از خسارات سنگین زرهی اوکراین در جبهه زاپوریژیا ایسنا

گزارش واشنگتن‌پست از خسارات سنگین زرهی اوکراین در جبهه زاپوریژیا

یک رسانه آمریکایی با تاکید بر اینکه اوکراین در ضد حمله خود علیه روسیه به نتایج مورد انتظار خود دست نیافته است، گزارش داد، کی‌یف در جریان نبرد در زاپوریژیا متحمل خسارات زرهی سنگینی شده است.

به گزارش ایسنا، روزنامه واشنگتن پست به نقل از یک افسر نظامی اوکراینی گزارش داد: کی‌یف تعداد قابل توجهی از خودروهای زرهی تامین شده توسط غرب را در تلاش برای شکستن دفاع مستحکم روسیه در بخش جنوبی جبهه نبرد از دست داده است.

یک فرمانده یگان هوایی اوکراین که اشاره‌ای به نام او نشده است در گفت‌وگو با واشنگتن پست تصریح کرد که کی‌یف در منطقه زاپوریژیا نزدیک به شهرک‌های روباتینو و وربوویه، پیشروی‌هایی در درگیری شدید هفته‌های اخیر داشته است، اگرچه او اعتراف کرد که این پیشروی‌ها کم بوده است.

وی افزود: اما این پیشرفت در خودروهای نظامی، ازجمله خودروهای رزمی پیاده نظام آلمانی ماردر (Marder) و استرایکر (Stryker) آمریکا هزینه بالایی داشته است. وی بدون ارائه دقیق میزان خسارات گفت که تجهیزات زیادی در آنجا از دست رفته است.

وزارت دفاع روسیه روز شنبه اعلام کرد که آنها در یک هفته گذشته در مجموع هشت حمله سه تیپ اوکراینی به مواضع روسیه در نزدیکی روباتینو و وربوویه را دفع کرده‌اند. این وزارت‌خانه همچنین اعلام کرد کرد که کی‌یف تنها در این منطقه بیش از ۵۱۵ سرباز، ۲۴ زره پوش و ۱۹ خودروی معمولی و همچنین ۳۵ قطعه توپ را از دست داده است.

به نوشته واشنگتن پست، علاوه بر تلفات گزارش شده توسط اوکراین، ضدحمله اصلی آن که از اوایل ماه ژوئن در جریان است، نتوانسته به هیچ نقطه قابل توجهی دست یابد. ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در اوایل ماه جاری، برآوردی از تلفات اوکراینی شامل بیش از ۷۱۰۰۰ سرباز، ۵۴۳ تانک و نزدیک به ۱۸۰۰۰ خودروی زرهی ارائه کرد.

مقامات اوکراینی همچنین اذعان کرده‌اند که ارتش آن‌ها متحمل خسارات سنگینی شده است و دلیل این پیشرفت ضعیف را تاخیر در ارسال تسلیحات غربی، میدان‌های مین گسترده روسیه و کمبود نیروی هوایی می‌دانند.

روزنامه نیویورک تایمز روز جمعه در این باره گزارش داد که برخی از مقامات واشنگتن که اهداکننده اصلی کمک‌های نظامی به کی‌یف به شمار می‌آید، بر این باورند که حمله متقابل اوکراین احتمالاً از اهداف استراتژیک آن، ازجمله قطع پل زمینی روسیه به کریمه فاصله زیادی خواهد داشت. مقامات در گزارش نیویورک تایمز همچنین خاطر نشان کردند که ارتش اوکراین تنها در عرض چند هفته، به زمان نیاز خواهد داشت تا انبار تجهیزات خود را بازسازی کند و به نیروهای خسته از جنگ تابستانی استراحت دهد.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رئیس سابق دفتر شورای نگهبان در استان قم گفت: انتخابات مظهر عظمت، تجلی و عینیت بخش پشتوانه مردمی نظام جمهوری اسلامی است، هر نظامی را جزء نظام متکی بر مردم می‌توان شکست داد.

یک ربع پیش

روزنامه اکیپ درباره مصدومیت ام باپه توضیح داد و این احتمال وجود دارد که این بازیکن زیر تیغ جراحی قرار گیرد البته رئیس فدراسیون فوتبال فرانسه اعلام کرد که این بازیکن نیازی به عمل جراحی ندارد.

یک ربع پیش

نخست‌وزیر ایتالیا، رئیس نشست دوره‌ای «گروه هفت» اعلام کرد «موافق استفاده از ۵۰ میلیارد دلار دارایی مسدود شده روسیه به نفع اوکراین است». پوتین، رئیس‌جمهور روسیه این کار را سرقت از کشورش دانست.

یک ربع پیش

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی از احداث ناحیه صنعتی در این شهرستان خبر داد و گفت: با اتمام مطالعات طرح فوق،عملیات اجرایی این پروژه آغاز خواهد شد.

یک ربع پیش

متولی ورزش فارس، ۸ تیرماه را یکی از مهم‌ترین روزهای تاریخ کشور دانست و توسعه زیرساخت‌های ورزشی را مهم‌ترین انتظار جامعه ورزش از رئیس جمهور منتخب عنوان کرد.

یک ربع پیش

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان با اشاره به شروع تعطیلات تابستانی از آماده‌سازی و ارتقاء ایمنی محورهای مواصلاتی استان همدان برای استقبال از سفرهای تابستانی خبر داد. 

یک ربع پیش

رئیس هیئت کشتی استان فارس با بیان اینکه ناکامی‌های فرنگی‌کاران نامدار این استان در مسیر سهمیه المپیک ارتباطی با عملکرد هیئت استان ندارد، برای حضور در مناظره با منتقدان اعلام آمادگی کرد.

یک ربع پیش

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ، از خلوتی معابر تهران نسبت به روزهای گذشته با تغییر در ساعات کاری ادارات خبر داد.

یک ربع پیش

قیمت دلار از ابتدای هفته، کاهش‌های محدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ تومانی داشت و در نیمه بالایی کانال هشتم از کریدور پنجم معامله شد.

یک ربع پیش

بیشتر...