خبرداغ |
2 ماه پیش

پیشنهاد وزیر ارتباطات به ایلان ماسک رقیب تجاری اش برای ورود اینترنت ماهواره ای به ایران

در روزهای گذشته هر روز بحث های بسیاری درباره احتمال توسعه اینترنت ماهواره ای به ایران می شود . اینکه ایلان ماسک و دولت آمریکا سعی دارند با زیر پا گذاشتن قوانین رادیویی جهان ، امکان رساندن این اینترنت ها را به ایران توسعه دهند اما از نظر وزیر ارتباطات کشورمان آنها برای ورود به ایران فقط یک راه دارند!

به گزارش خبرداغ به نقل از خبرآنلاین، عیسی زارع پور برای دومین بار در دو هفته گذشته و در حاشیه جلسه هیات دولت درباره احتمال ورود اینترنت ماهواره ای به ایران سخن گفته است. در روزهایی که تصمیم شورای امنیت کشور ، محدویت هایی را برای دسترسی مردم به اینترنت بین الملل ایجاد کرده و در ساعاتی از روز حتی دسترسی به گوگل هم غیر ممکن است و این محدودیت های اعمال شده بر پهنای باند اینترنت بین الملل و البته فیلترینگ اینستاگرام و واتساپ تاثیر مستقیم بر کسب و کار های دیجیتال گذاشته و بنا بر اعلام های رسمی و غیر رسمی تا حدود ده میلیون نفر از این اتفاقات ضربه مالی خورده اند و کسب و کارشان با چالش هایی روبرو شده ، ایلان ماسک سرمایه دار آمریکایی و مالک اینترنت ماهواره ای استارلینک چند باری ادعا کرده است با ایجاد سهولت در دسترسی مردم به اینترنت ماهواره ای ، قوانین بین المللی را زیر پا می گذاردو همزمان با او دولت آمریکا هم با برداشتن تحریم های واردات تجهیزات ماهواره ای به ایران سعی کرد در این مسیر او را همراهی کند.

اگرچه این ادعای ثروتمند آمریکایی و دولت آمریکا ، خیلی تهدیدی جدی در حال حاضر تلقی نمی شود و در پاسخ به این ادعا ها عیسی زارع پور وزیر ارتباطات گفته بود:«اولا که آنها برای امکان استفاده از این اینترنت در ایران بر اساس قوانین بین المللی رادیویی نیاز به توافق و رعایت قوانین ایران دارندو بعد اینکه هزینه ها و امکانات و تجهیزات لازم برای دسترسی به این اینترنت در ایران ممنوع است و وجود هم ندارد و اقلا به این زودی ها چنین ادعایی تهدیدی جدی نیست. » در کنار این اتفاق البته گرانی این مدل اینترنت ها و تجهیزات دسترسی به آن به شکلی است که امکان گسترش این اینترنت در کوتاه مدت اقلا به سادگی امکان پذیر نیست. با این وجود طرح های توسعه این اینترنت ها که از سوی دو ارائه دهنده انحصاری اینترنت ماهواره ای یعنی گلوبال استار و استارلینک برای توسعه دسترسی به این اینترنت ها از طریق اسمارت فن ها در گوشی های آیفون و تی موبایل در دست انجام است شاید در آینده نزدیک نیاز به دیش های بزرگ و گران فعلی را بگیرد. در آیفون 14 مثل همه دیگر گوشی های نسل جدید اسمارت فن امکان استفاده اضطراری از اینترنت ماهواره ای فراهم شده است.

در این شرایط و درحالی که خود زارع پور اعتقاد دارد در بلند مدت چالش فیلترینگ اینترنت های ماهواره ای برای کشور وجود دارد و این اینترنت ها در صورت رواج خارج از پروتکل های داخلی امکان صیانت را سخت و پر هزینه می کنند ، او در باره این اینترنت ها و ورودشان به کشور گکفته است:«قبل از این هم چند اپراتور داخلی در حال رایزنی با این ارائه دهنده های خارجی برای ایجاد شبکه اینترنت ماهواره ای در کشور بوده اند. ما به شرطی که ارائه دهندگان اینترنت ماهواره ای پروتکل ها و ضوابط مربوط به اینترنت در کشورمان را بپذیرند و تعهدات لازم در این زمینه را بدهند و مجوزهای لازم را جذب کنند ، از این حضور استقبال می کنیم.»#‌اخبار منبع: خبرداغ

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

با قطعی شدن واردات نسل جدید کیا پیکانتو قصد دارد این آفرودر شهری را راهی بازار ایران می شود. مشخصات این خودروی کره ای چیست؟

6 ساعت پیش

سردار محمد باقرزاده امروز دراین باره اظهار داشت: ۱۰۰ پیکر مقدس شهید دوران دفاع مقدس به کشور وارد می‌شود.

8 ساعت پیش

با وجود شایعات مطرح شده اما علیرضا فغانی و کمک های ایرانی او همچنان در دوحه حضور دارند و احتمال دارد به زودی در تورنمنت قضاوت کنند.

7 ساعت پیش

وزیر ناکارآمد و برکنار شده دولت روحانی می‌گوید برخی هم‌طیفان او می‌خواهند نقش میانه و میانجی را در حوادث اخیر ایفا کنند اما هیچ یک از دو طرف نمی‌پذیرند(!)

7 ساعت پیش

فصل زمستان در بسیاری از شهرها و کشورهای دنیا، با دانه‌های ریز برف که بر سنگ فرش خیابان‌ یا باغچه حیاط خانه‌ها می‌نشیند، رونمایی می‌کند. این در حالی است که در برخی مناطق دیگر، سالانه بیش از ۱۰۰ اینچ برف می‌بارد و در لیست برفی ترین مناطق دنیا قرار دارند. آیا این مناطق را می‌شناسید؟ اگر نمی‌شناسید، این مقاله جذاب را که قرار است آنها را به شما معرفی کند از دست ندهید.

6 ساعت پیش

متن های عاشقانه را در مطلب زیر بخوانید.

7 ساعت پیش

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری سارق و کلاهبردار حرفه‌ای که با سوءاستفاده از شهروندان اقدام به سرقت از کارت عابر آن‌ها می‌کرد خبر داد و گفت: تا کنون ۲۰ مالباخته شناسایی شده اند.

5 ساعت پیش

رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست گفت: تقریباً 103 هزار میلیارد تومان در بخش داخلی و 3 میلیارد دلار نیز در بخش ارزی برآورد اعتبار شده تا در بودجه سال 1402 برای اجرای قانون هوای پاک پیش‌بینی شود.

6 ساعت پیش

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: فرهنگیان در حین و بعد از خدمت تسهیلات دریافت می‌کنند و به قشر عظیمی از معلمان فروش خودرو لیزینگی خواهیم داشت.

7 ساعت پیش

بیشتر...