خبرگزاری ایسنا |
4 روز پیش

درستکار: توقع من از تیم بیشتر بود مردم حق دارند از باخت یزدانی ناراحت شوند ایسنا

درستکار: توقع من از تیم بیشتر بود/ مردم حق دارند از باخت یزدانی ناراحت شوند

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد ایران با بیان اینکه سطح این دوره از رقابت‌های قهرمانی جهانی در ۱۰ سال گذشته بی‌سابقه بود، تصریح کرد: از نظر من حسن مجری فن بود و باید داوران ۴ امتیاز او را می‌دادند.

پژمان درستکار در گفت‌وگو با ایسنا، درباره عملکرد تیم ملی کشتی آزاد ایران در رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۲۳ صربستان، توضیح داد: به هر حال نتایج خوب بود و تیم ما ۴ مدال گرفت و نایب قهرمان دنیا شده است. روس‌ها با همه ستاره‌های خود ۴ طلا گرفتند. به هر صورت سال قبل از المپیک است و فکر می‌کنم در ۱۰ سال گذشته، مسابقات جهانی را با این کیفیت ندیده بودیم.

او در واکنش به این موضوع که می‌شد ایران مدال‌های خوش‌رنگ‌تری بگیرد، اظهار کرد: این اتفاقات در کشتی رخ می‌دهد و طبیعی است. بچه‌های ما زحمات خود را کشیدند. دو سه اشتباه فردی داشتیم که نتایج را تغییر داد. توقع من از تیم بیشتر بود اما سطح مسابقات بسیار بالا بود. در ده سال گذشته چنین قهرمانی جهانی برگزار نشده بود. ترافیک اوزان المپیکی غیر قابل تصور بود.

درستکار در واکنش به این موضوع که کشتی ایران همچنان با روسیه و آمریکا اختلاف سطح دارد، تصریح کرد: طبیعی است، این اختلاف سالیان سال است وجود دارد و انکار این موضوع گول زدن خودمان است. فراموش نکنیم که سال ۲۰۱۷ - ۲۰۱۸ ما تیم نهم و ششم جهان را تحویل گرفتیم که در سال ۲۰۱۷ یک طلا داشتیم و در سال ۲۰۱۸ دو برنز داشتیم. نباید آن نتایج را فراموش کنیم اما سال ۲۰۲۲ دوم جهان شدیم و امسال هم با ۴ مدال، دوم جهان شدیم.

او ادامه داد: شما دیدید که روس‌ها با همه ستاره‌های خود حضور داشتند و فقط 2 طلا داشتند و ستاره‌ای چون سعدالله‌یف مدال نگرفت. گلیج هم یک لحظه اشتباه کرد که به این کشتی‌گیر باخت، اما این اتفاقات در کشتی طبیعی است. دیدید که اسنایدر هم با آن همه سابقه باخت.

درستکار در واکنش به باخت ناراحت کننده حسن یزدانی مقابل دیوید تیلور نیز گفت: همه ناراحت شدند چون او نماد کشتی ایران است و شکست او همه را غمگین می‌کند. مردم حق دارند ناراحت شوند. اما من یک چیز را بگویم، شما اگر تا قبل از آن دو خمی که تیلور گرفت را ببینید، در همه لحظات در سه دقیقه نخست تا ۳۰ ثانیه پایانی، حسن کشتی را در اختیار داشت. درباره آن دو خم هم نظرات داوران متفاوت است. من همچنان معتقدم که حسن مجری فن بود و باید آن امتیاز ۴ - ۱ به سود حسن ثبت می‌شد.

او افزود: روز گذشته هم دیدید که در مبارزه اسنایدر با کشتی‌گیر بحرینی، اسنایدر دو خم را گرفته بود و نماینده بحرین کنده را اجرا کرد که ۴ امتیاز به او دادند.

سرمربی تیم ملی کشتی‌ آزاد ایران درباره دو سهمیه المپیک کسب شده و شانس عموزاد برای کسب سهمیه سوم المپیک نیز توضیح داد: واقعیت این است که ما راضی نیستیم و باید یونس امامی سهمیه را می‌گرفت. من نمی‌دانم چرا کشتی را باخت در حالی که برتر بود. به او قبل از کشتی هم گفته بودیم که تسابالوف تمام برنامه‌هایش برای ابتدای کشتی بود چون می‌دانست که در ادامه کم می‌آورد. متاسفانه امامی در دام او گرفتار شد با وجود اینکه به او گوشزد کرده بودیم.

او افزود: رحمان هم اشتباه کرد با وجود اینکه دو بر صفر پیش بود. جبران اشتباهات در این سطح از کشتی بسیار سخت است و متاسفانه نتایج را واگذار کردند. رحمان سوار کشتی بود و مامدوف روس مدافع بود، ولی در یک لحظه وقتی دو بر صفر جلو بود احساساتی شد و موقعی که داشت حریف را به بیرون هل می‌داد، امتیاز داد. ما به او گفته بودیم که مامدوف در دوجا قصد گرفتن امتیاز از او را دارد، یکی زمانی که دستت زیر کتف اوست از سمت چپ سر زیر بغلت می‌کند و یکی هم زمانی که او را به بیرون هل می‌دهی لنگت می‌کند.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد ایران درباره آسیب گلیج نیز گفت: مصدومیت او جدی نیست و باید در ایران درباره وزن ۹۷ کیلوگرم تصمیم بگیریم. ما دو هفته دیگر بازی‌های آسیایی را داریم که مسابقات سنگینی است. به هر صورت نفرات تیم و فدراسیون توقعات خیلی بیشتری نسبت به نتایجی که اینجا کسب شد داشتند. نتایج خوب بود ولی توقع از تیم خیلی بیشتر بود.

او درباره تغییر و تحولات احتمالی در ترکیب تیم ملی برای بازی‌های المپیک نیز گفت: کشتی‌گیران باید در چرخه انتخابی‌ها شرکت کنند. ما باید نسبت به سهمیه‌هایی که نگرفتیم کار متفاوت‌تری کنیم چون احتمالا در سه وزن سهمیه نداشته باشیم و الان نمی‌توانم در این رابطه چیزی بگویم چون در کوران مسابقات هستیم و فعلا باید روحیه تیم را بالا بیاوریم. توقعات از کشتی در این دو سال بالا رفته که اتفاق خوبی است و از این جهت خوشحالم، تمام تلاش ما هم خوشحال کردن مردم است.

او افزود: کسب چهار مدال و عنوان نایب قهرمانی در مسابقات امسال هم بد نیست اما نگذریم از این که در سال قبل از المپیک هستیم و یکی دو نفر از بچه‌های ما خوب کشتی نگرفتند و در اندازه خودشان نبودند. نفراتی مثل رضا اطری، رحمان عموزاد و امیرعلی آذرپیراکه به او اعتماد شده بود. نمی‌گویم فقط آن‌ها مقصر هستند و همه ما مقصر هستیم.

درستکار در پایان ضمن تشکر از حمایت‌های فدراسیون کشتی گفت: من باید این را بگویم که فدراسیون کشتی تا کنون در چنین سطحی از تیم ملی حمایت نکرده بود. همه چیز ما در حد ایده‌آل بود و فدراسون کشتی واقعا خیلی زحمت کشید و اصلا کاستی نداشتیم. تمام امکانات فراهم بود و حق دارد که توقعش از این نتیجه بیشتر باشد و امیدوارم در آینده بهتر باشیم. امیدوارم اول در بازی‌های آسیایی خوب نتیجه بگیرم، سپس در کسب سهمیه‌های المپیک موفق باشیم و در نهایت هم خود المپیک را خوب پشت سر بگذاریم.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

به مناسبت آغاز سال تحصیلی، هزار و ۵۵۰ بسته نوشت افزار میان دانش آموزان بی بضاعت شهرستان سیریک توزیع شد.

6 دقیقه پیش

حضرت آیت الله خامنه‌ای در دوران ریاست جمهوری خود از بزرگمردی بچه مدرسه‌ای‌ها تمجید کردند.

نیم ساعت پیش

وزارت دفاع ترکیه از کشته شدن پنج عضو حزب کارگران کردستان (پ ک ک) در حمله هوایی به مناطق شمالی عراق خبر داد.

14 دقیقه پیش

نهم ربیع الاول، نخستین روز امامت امام زمان (عج) است، این روز شروع دوره‌ای مهم در تاریخ شیعه به حساب می‌آید.

نیم ساعت پیش

سانداکار تیم ملی زنان ایران نخستین مبارزه خود در بازی‌های آسیایی را با برد پشت سر گذاشت.

یک ربع پیش

مربی تیم ملی دوومیدانی ناشنوایان درباره وضعیت این تیم برای مسابقات پیش رو توضیحاتی را مطرح کرد.

13 دقیقه پیش

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان گفت: در ۲ سال تحصیلی، حدود ۲۸ هنرستان جوار صنایع در استان ایجاد شده که در کشور کم سابقه است.

یک ربع پیش

معاون مبارزه با مواد مخدر وزارت کشور طالبان اعلام کرد در ۶ ماه نخست امسال ۳ هزار و ۸۴۷ نفر به اتهام قاچاق مواد مخدر دستگیرشدند.

یک ربع پیش

سخنگوی رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در واکنش به جنایت سحرگاه امروز (چهارشنبه) نیرو‌های رژیم صهیونیستی در شمال کرانه باختری، گفت اسرائیل سعی دارد منطقه را به مرحله خشونت بکشاند.

نیم ساعت پیش

بیشتر...