خبرگزاری ایسنا |
9 ماه پیش

درستکار: توقع من از تیم بیشتر بود مردم حق دارند از باخت یزدانی ناراحت شوند ایسنا

درستکار: توقع من از تیم بیشتر بود/ مردم حق دارند از باخت یزدانی ناراحت شوند

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد ایران با بیان اینکه سطح این دوره از رقابت‌های قهرمانی جهانی در ۱۰ سال گذشته بی‌سابقه بود، تصریح کرد: از نظر من حسن مجری فن بود و باید داوران ۴ امتیاز او را می‌دادند.

پژمان درستکار در گفت‌وگو با ایسنا، درباره عملکرد تیم ملی کشتی آزاد ایران در رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۲۳ صربستان، توضیح داد: به هر حال نتایج خوب بود و تیم ما ۴ مدال گرفت و نایب قهرمان دنیا شده است. روس‌ها با همه ستاره‌های خود ۴ طلا گرفتند. به هر صورت سال قبل از المپیک است و فکر می‌کنم در ۱۰ سال گذشته، مسابقات جهانی را با این کیفیت ندیده بودیم.

او در واکنش به این موضوع که می‌شد ایران مدال‌های خوش‌رنگ‌تری بگیرد، اظهار کرد: این اتفاقات در کشتی رخ می‌دهد و طبیعی است. بچه‌های ما زحمات خود را کشیدند. دو سه اشتباه فردی داشتیم که نتایج را تغییر داد. توقع من از تیم بیشتر بود اما سطح مسابقات بسیار بالا بود. در ده سال گذشته چنین قهرمانی جهانی برگزار نشده بود. ترافیک اوزان المپیکی غیر قابل تصور بود.

درستکار در واکنش به این موضوع که کشتی ایران همچنان با روسیه و آمریکا اختلاف سطح دارد، تصریح کرد: طبیعی است، این اختلاف سالیان سال است وجود دارد و انکار این موضوع گول زدن خودمان است. فراموش نکنیم که سال ۲۰۱۷ - ۲۰۱۸ ما تیم نهم و ششم جهان را تحویل گرفتیم که در سال ۲۰۱۷ یک طلا داشتیم و در سال ۲۰۱۸ دو برنز داشتیم. نباید آن نتایج را فراموش کنیم اما سال ۲۰۲۲ دوم جهان شدیم و امسال هم با ۴ مدال، دوم جهان شدیم.

او ادامه داد: شما دیدید که روس‌ها با همه ستاره‌های خود حضور داشتند و فقط 2 طلا داشتند و ستاره‌ای چون سعدالله‌یف مدال نگرفت. گلیج هم یک لحظه اشتباه کرد که به این کشتی‌گیر باخت، اما این اتفاقات در کشتی طبیعی است. دیدید که اسنایدر هم با آن همه سابقه باخت.

درستکار در واکنش به باخت ناراحت کننده حسن یزدانی مقابل دیوید تیلور نیز گفت: همه ناراحت شدند چون او نماد کشتی ایران است و شکست او همه را غمگین می‌کند. مردم حق دارند ناراحت شوند. اما من یک چیز را بگویم، شما اگر تا قبل از آن دو خمی که تیلور گرفت را ببینید، در همه لحظات در سه دقیقه نخست تا ۳۰ ثانیه پایانی، حسن کشتی را در اختیار داشت. درباره آن دو خم هم نظرات داوران متفاوت است. من همچنان معتقدم که حسن مجری فن بود و باید آن امتیاز ۴ - ۱ به سود حسن ثبت می‌شد.

او افزود: روز گذشته هم دیدید که در مبارزه اسنایدر با کشتی‌گیر بحرینی، اسنایدر دو خم را گرفته بود و نماینده بحرین کنده را اجرا کرد که ۴ امتیاز به او دادند.

سرمربی تیم ملی کشتی‌ آزاد ایران درباره دو سهمیه المپیک کسب شده و شانس عموزاد برای کسب سهمیه سوم المپیک نیز توضیح داد: واقعیت این است که ما راضی نیستیم و باید یونس امامی سهمیه را می‌گرفت. من نمی‌دانم چرا کشتی را باخت در حالی که برتر بود. به او قبل از کشتی هم گفته بودیم که تسابالوف تمام برنامه‌هایش برای ابتدای کشتی بود چون می‌دانست که در ادامه کم می‌آورد. متاسفانه امامی در دام او گرفتار شد با وجود اینکه به او گوشزد کرده بودیم.

او افزود: رحمان هم اشتباه کرد با وجود اینکه دو بر صفر پیش بود. جبران اشتباهات در این سطح از کشتی بسیار سخت است و متاسفانه نتایج را واگذار کردند. رحمان سوار کشتی بود و مامدوف روس مدافع بود، ولی در یک لحظه وقتی دو بر صفر جلو بود احساساتی شد و موقعی که داشت حریف را به بیرون هل می‌داد، امتیاز داد. ما به او گفته بودیم که مامدوف در دوجا قصد گرفتن امتیاز از او را دارد، یکی زمانی که دستت زیر کتف اوست از سمت چپ سر زیر بغلت می‌کند و یکی هم زمانی که او را به بیرون هل می‌دهی لنگت می‌کند.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد ایران درباره آسیب گلیج نیز گفت: مصدومیت او جدی نیست و باید در ایران درباره وزن ۹۷ کیلوگرم تصمیم بگیریم. ما دو هفته دیگر بازی‌های آسیایی را داریم که مسابقات سنگینی است. به هر صورت نفرات تیم و فدراسیون توقعات خیلی بیشتری نسبت به نتایجی که اینجا کسب شد داشتند. نتایج خوب بود ولی توقع از تیم خیلی بیشتر بود.

او درباره تغییر و تحولات احتمالی در ترکیب تیم ملی برای بازی‌های المپیک نیز گفت: کشتی‌گیران باید در چرخه انتخابی‌ها شرکت کنند. ما باید نسبت به سهمیه‌هایی که نگرفتیم کار متفاوت‌تری کنیم چون احتمالا در سه وزن سهمیه نداشته باشیم و الان نمی‌توانم در این رابطه چیزی بگویم چون در کوران مسابقات هستیم و فعلا باید روحیه تیم را بالا بیاوریم. توقعات از کشتی در این دو سال بالا رفته که اتفاق خوبی است و از این جهت خوشحالم، تمام تلاش ما هم خوشحال کردن مردم است.

او افزود: کسب چهار مدال و عنوان نایب قهرمانی در مسابقات امسال هم بد نیست اما نگذریم از این که در سال قبل از المپیک هستیم و یکی دو نفر از بچه‌های ما خوب کشتی نگرفتند و در اندازه خودشان نبودند. نفراتی مثل رضا اطری، رحمان عموزاد و امیرعلی آذرپیراکه به او اعتماد شده بود. نمی‌گویم فقط آن‌ها مقصر هستند و همه ما مقصر هستیم.

درستکار در پایان ضمن تشکر از حمایت‌های فدراسیون کشتی گفت: من باید این را بگویم که فدراسیون کشتی تا کنون در چنین سطحی از تیم ملی حمایت نکرده بود. همه چیز ما در حد ایده‌آل بود و فدراسون کشتی واقعا خیلی زحمت کشید و اصلا کاستی نداشتیم. تمام امکانات فراهم بود و حق دارد که توقعش از این نتیجه بیشتر باشد و امیدوارم در آینده بهتر باشیم. امیدوارم اول در بازی‌های آسیایی خوب نتیجه بگیرم، سپس در کسب سهمیه‌های المپیک موفق باشیم و در نهایت هم خود المپیک را خوب پشت سر بگذاریم.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشترین نرخ بیکاری را در استان‌های سیستان و بلوچستان ۱۲.۴درصد، کرمانشاه ۱۲.۳درصد و لرستان ۱۱.۹ درصد وکمترین نرخ بیکاری را به‌ترتیب در خراسان جنوبی ۵.۷ درصد، خراسان رضوی،‌ مازندران و سمنان ۶.۳درصد، قزوین ۶.۴درصد و تهران و آذربایجان غربی ۶.۷درصد داریم.

نیم ساعت پیش

سرمربی تیم ملی فوتبال انگلیس پس از پیروزی شاگردانش برابر صربستان به تمجید از برترین بازیکن میدان پرداخت.

یک ربع پیش

ستاره تیم رئال مادرید به عنوان بهترین بازیکن دیدار انگلیس و صربستان انتخاب شد.

1 ساعت پیش

طالبان پاکستان اعلام کرد که به مدت 3 روز و به مناسبت عید فطر حملات خود را به حالت تعلیق در می‌آورد.

یک ربع پیش

روند رنج بازارهای مالی با پرچمداری دلار طی دو ماه اخیر در حالی پایدار است که کارشناسان اقتصادی علاوه بر کاهش تقاضا در ماه‌های ابتدایی سال، دست پر بازارساز را دلیل این ریتم خنثی می‌دانند. برزو حق‌شناس کارشناس اقتصادی نیز بر دخالت مستقیم بازارساز در قیمت دلار تاکید می‌کند. او معتقد است هرچه به انتخابات ریاست‌جمهوری نزدیک می‌شویم طول موج قیمت دلار بزرگ‌تر و بازار پرنوسان‌تر می‌شود.

1 ساعت پیش

سخنگوی دولت گفت: هئیت دولت برای ادامه مسیر شهید رییسی علاقه مند به ثبت نام آقای مخبر در کاندیداها بود.

یک ربع پیش

روز سوم رقابت‌های فوتبال یورو 2024 با پیروزی تیم‌های مدعی هلند و انگلیس پیگیری شد.

یک ربع پیش

منابع عبری‌زبان از خودکشی یک نظامی اسرائیلی دیگر پس از بازگشت از جنگ غزه خبر دادند.

یک ربع پیش

تیم ملی فوتبال انگلیس با یک برد خفیف مقابل صربستان، رقابت خود در یورو 2024 را آغاز کرد.

یک ربع پیش

بیشتر...