خبرگزاری رضوی |
1 ماه پیش

اقدامات طرف عراقی درباره پرونده ترور شهید سلیمانی نهایی شود رضوی

اقدامات طرف عراقی درباره پرونده ترور شهید سلیمانی نهایی شود
به گزارشخبرگزاری رضوی، حسین امیرعبداللهیان در ادامه دیدارهای خود در بغداد با مقامات عراقی، روز پنجشنبه (چهارم اسفندماه) با فائق زیدان رئیس شورای عالی قضائی عراق دیدار و در خصوص موضوعات مختلف تبادل نظر نمود.

وزیر امور خارجه کشورمان ضمن ابلاغ سلام‌های گرم حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی و حجت الاسلام اژه ای، دعوت رسمی رئیس قوه قضائیه کشورمان از مقام قضائی عراق جهت سفر به ایران را به اطلاع رساند.

امیرعبداللهیان با اشاره به اقدامات حقوقی جامع ایران در خصوص پرونده پیگیری ترور شهید سردار سلیمانی، خواستار نهایی شدن اقدامات طرف عراقی در خصوص این پرونده شد.

وی در ادامه با تشریح آخرین وضعیت روابط تهران - بغداد، از تلاش‌های فائق زیدان جهت تشکیل کمیته عالی امنیتی بین دو کشور تشکر نموده و تاکید نمود که حضور برخی گروهک‌های جدایی طلب و ضد انقلاب در اقلیم کردستان عراق، نه تنها تهدیدی برای امنیت جمهوری اسلامی ایران، بلکه تهدیدی برای امنیت کردستان عراق و بغداد نیز می‌باشد.

فائق زیدان نیز در این دیدار، ضمن تشکر از سلامهای ریاست جمهوری و پیام دعوت حجت الاسلام اژه ای، به تشریح اقدامات همه جانبه قضائی طرف عراقی جهت صدور کیفرخواست علیه مباشرین و طراحان عملیات ترور شهیدان سردار سلیمانی، ابومهدی المهندس و همراهانشان پرداخته و بر عزم ملی و جدی عراق در محاکمه عوامل این ترور تاکید نمود.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

سخنان اخیر رئیسی درباره درباره دادگاه لاهه با واکنش متفاوت علی ضیا، مجری معروف صداوسیما مواجه شد.

2 روز پیش

خبرگزاری فارس با انتشار تصاویری از جشن و پایکوبی برخی مسافران نوروزی در قالب تور گردشگری از بازداشت عوامل هنجارشکنی در منطقه شهیون دریاچه سد دز در دزفول خبر داد.

2 روز پیش

تصاویری از آناهیتا افشار، بازیگر نقش «شیرین» در سریال «پوست شیر» در فضای مجازی منتشر شده که مورد توجه کاربران قرار گرفته است.

2 روز پیش

کاربران تیک تاک سال گذشته اولین ویدیو از مجموعه ویدیوهای مگی هوسوار (Maggie HusVar) را تماشا کردند.

2 روز پیش

انتشار تصویر تبلیغ عطر گوگوش، خواننده مشهور ایرانی در شبکه‌های اجتماعی موجی از انتقادها را در فضای مجازی برانگیخت تا آنجا که واکنش این هنرمند معروف را به دنبال داشت.

2 روز پیش

ویدئویی از برگزاری برنامه نوروزی شهرداری تهران در برج میلاد در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که مورد توجه کاربران قرار گرفته است.

2 روز پیش

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی پایتخت از قتل یک زن 40 ساله به دست همسرش در شرق تهران خبر داد.

2 روز پیش

مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی مبلغی معادل یک ماه مستمری در قالب عیدی پرداخت می‌شد، اظهارات سخنگوی شبکه ملی تشکل‌های مردم‌نهاد افراد دارای معلولیت حاکی از آن است که هنوز عیدی مددجویان پرداخت نشده است.

2 روز پیش

بسیاری از ستاره های هالیوود برای دستیابی به شهرت و موفقیت از لذت های زندگی خانوادگی دست می‌کشند.

2 روز پیش

بیشتر...