خبرگزاری رضوی |
4 روز پیش

حفظ حقوق عامه وظیفه همه دستگاه های اجرایی است رضوی

معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان رضوی:
حفظ حقوق عامه وظیفه همه دستگاه های اجرایی است
به گزارشخبرگزاری رضوی، سید امیر مرتضوی ظهر پنجشنبه در نخستین نشست حقوقی تخصصی اخلاق اجتماعی در مدیریت شهری در هتل پردیسان گفت: یکی از مواردی که همیشه باید مد نظر بوده و در ماده یک قانون پیشگیری هم به آن توجه شده است، این که ما اگر بخواهیم در امر پیشگیری از وقوع جرم یا حفاظت و صیانت از حقوق عامه به آزادی های مشروع موفق باشیم، باید به چند نکته توجه داشته باشیم.
 وی افزود : نکته اول این که تحقیق و پژوهش باید توأم با یک کار کاربردی باشد، برخی اوقات قسمت اول را پر رنگ می کنیم، اما این صرفاً علمی است و کاربردی نیست. بنابراین در جامعه خروجی آن را خیلی نمی بینیم که مشهود باشد.
مرتضوی خاطر نشان کرد: الان تعداد زیادی تحقیق دانشگاهی داریم ولی از آنها بهره برداری نمی شود، شاید یکی از دلایل آن این موضوع باشد که راهکارهای اجرایی آنان را به روز نمی بینیم.
وی یادآور شد : مطلب دیگر این که روحیه کار مشارکتی و جمعی خیلی پررنگ نیست، یعنی هر سازمانی تکالیف و وظایف خودش را انجام می‌دهد. مثلا در حوزه‌های آسیب‌های اجتماعی و ناهنجاری‌های اجتماعی ما یک سری اولویت‌های مشترک داریم که باید همه به آن بپردازیم.  
معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان رضوی همچنین گفت: متاسفانه امروز شاهد یک ولنگاری و هرج و مرج هستیم که به برنامه‌ریزی‌ها برمی گردد چراکه دقیق ، هدفمند و اصولی نیست.
وی افزود : خیلی به یکدیگر کمک نمی کنیم، الان وقتی راجع به پیشگیری از وقوع جرم سخن می گوییم هیچ سازمانی نیست که وظیفه پیشگیری نداشته باشد ،حقوق عامه وظیفه قوه قضاییه به تنهایی نیست و نمی تواند آن را انجام دهد. همه باید به یکدیگر کمک کنند .  


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وی معتقد است که گرچه «قتل زنان» کمترین میزان خشونت را در کل به خود اختصاص داده است اما در واقع آخرین مرحله خشونت علیه زنان محسوب می شود.

3 روز پیش

در پی اعلام شیوع سویه جدید ویروس کرونا، بورس‌های اروپایی با سقوط شدید مواجه شدند.

3 روز پیش

هوشنگ شجری، کارشناس مسائل اقتصادی کاهش نرخ تورم را یکی از اولویت‌های دولت و از مطالبات اصلی مردم دانست و با تاکید بر ضرورت اصلاحات ساختاری در اقتصاد کشور، برنامه‌ریزی برای کاهش هزینه‌های تولید و عدم قیمت گذاری دستوری را دو مولفه اصلی کاهش نرخ تورم عنوان کرد.

3 روز پیش

وزیر اقتصاد در حالی از حل و فصل اتصال سامانه گمرک و سامانه جامع تجارت پس از هشت سال و در آینده نزدیک خبر داده که طبق گزارش تحقیق و تفحص مجلس، ۹۵ درصد قاچاق از مبادی رسمی انجام می‌شود!

3 روز پیش

پس از چندین بار خلف وعده دولت قبل در راه‌اندازی کامل سامانه جامع تجارت، اکنون دولت سیزدهم یک گام بزرگ در این زمینه برداشته و زمینه اتصال گمرک را به سامانه مذکور فراهم کرده است.

3 روز پیش

وزیر راه‌وشهرسازی از مذاکره با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تثبیت قیمت سیمان و فولاد تا پایان اجرای نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: به‌دنبال وارد کردن مواد، مصالح، کارگر و مهندس به کشور نیستیم، اما قصد داریم توسعه فناوری در صنعت ساختمان ایران را ارتقاء بدهیم.

3 روز پیش

جلسه هم‌اندیشی اعضای کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان ایران با وزیر راه و شهرسازی در این وزارتخانه برگزار شد.

3 روز پیش

هرچند تاکنون وعده‌های قبلی سایپا برای عرضه خودرو نیم‌شاسی اطلس محقق نشده است، اما آخرین گمانه‌زنی‌ها حاکی از رونمایی این خودرو در بهمن ماه امسال است. احتمالا پس از آن فروش این خودرو آغاز خواهد شد.

3 روز پیش

پیش از شروع مذاکرات وین در تاریخ ۲۹ نوامبر، به نظر می‌رسد ایران و ایالات متحده همچنان در دو موضع متناقض قرار دارند. ایران با قاطعیت می‌گوید تنها با هدف رفع تحریم‌های غیر قانونی به مذاکرات باز می‌گردد و قصد دارد به ضمانت‌های قانونی دست یابد که براساس آن، هیچ دولتی در آمریکا نتواند از توافق هسته‌ای خارج شود.

3 روز پیش

وزیر راه و شهرسازی ضمن موافقت با ورود فناوری نوین ساخت مسکن به کشور توسط بخش خصوصی، گفت: برای نهضت ملی مسکن زمین رایگان واگذار می‌کنیم.

3 روز پیش

یک اقتصاددان عرضه بدون نظارت و بی حساب کتاب ارز سهمیه‌ای به عامه مردم، با استفاده از کارت ملی را اقدامی در جهت تباهی منابع ارزی کشور دانست.

3 روز پیش

در روز ششم آذر ماه ارزش هر بیت کوین در بازار جهانی به ۵۴ هزار دلار و ارز هر اتریوم به ۴۱۵۰ دلار رسید.

3 روز پیش

محققان در ابتدا توانستند مدل‌های سلولی آزمایشگاهی را در شرایط آزمایشگاهی تولید کنند که عفونت را در گوش داخلی نشان می‌دهد تا مکانیسمی را ایجاد کنند که توسط آن کووید-۱۹ برای گوش و مجرای شنوایی مسری و مضر است.

3 روز پیش

سیاستمداران گمان کردند «عدالت» یعنی مصرف رایگان یا ارزان دولتی. این راهبرد غلط که منجر به عرضه مجانی یا بسیار ارزان آب شده، در کنار سیاست‌هایی که مصرف بالای انرژی را به دنبال دارد، «ابرچالش آب و محیط زیست» را به وجود آورد.

3 روز پیش

در حال حاضر در ۲۲۴ پایگاه اورژانس ۱۷۸۰ نیرو فعالیت می کنند؛ یعنی هر پایگاه حدودا دو نفر تکنسین اورژانس کم دارد که با این شرایط در حال حاضر حدود ۵۰۰ نیرو کم داریم و فقط سعی می کنیم که پایگاه ها را سرپا نگه داریم.

3 روز پیش

بیشتر...